Προς το περιεχόμενο

Ανανεωμένη σειρά iMac, που περιλαμβάνει 27-inch 5K μοντέλα και ένα 21,5-inch 4K iMac


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτος ακριβως που περιγραφεις ειναι ενας λογος να παιρνεις windows και οχι mac os x.

Ειναι πολυ πιο πιθανο μια συσκευη να λειτουργει σε windows απο οτι σε mac os x.

Λογικο , μιας και οι εταιριες που πουλανε προιοντα-συσκευες ενδιαφερονται πρωτα να ειναι συμβατες με το 90% των υπολογιστων και μετα με το 10% ...

Παιρνεις πχ μια καρτα τηλεορασης κ ξερεις οτι θα υπαρχουν drivers για windows. Για mac os x δεν ξερεις.

Το ιδιο κ για μια καμερα, μια δορυφορικη καρτα κλπ κλπ. Ακομα και εναν ssd που αγοραζεις και θελεις να λειτουργει στο μεγιστο των δυνατοτητων του (με TRIM) στο mac os x θελει "χακιες" για να παιξει.

 

Μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη και να ανακαλυπτεις οτι δεν λειτουργει με mac os x ή θελει "χακιες", την οποια την εχεις πληρωσει με σκοπο απλα να την βαλεις στη πριζα και να λειτουργει , δεν σου δινει χαρα. Ψαχνεις κατι που ειναι συμβατο με μεγαλυτερη ποικιλια συσκευων και αυτο ειναι τα windows. Θελεις την ηρεμια σου.

εχεις παρωπιδες και οτι κι αν σου λενε εσυ θα τα βγαζεις αχρηστα ετσι?

ποντικι της microsoft δουλευει σε mac plug & play και σε windows θελει drivers για να εχει σωστη ταχυτητα

βγαλε τα συμπερασματα σου...

το να αγορασεις μια συσκευη χωρις να ξερεις οτι ειναι για mac ειναι σαν να λες οτι εχεις playstation και αγοραζεις παιχνιδι για το xbox...

ενα παραδειγμα εφερε αυτο  συμβαινει σε πολλα πραγματα...

εχω ενα hub παλιο usb 2 και το εχω πανω για συσκευες τυπου midi keyboard χειριστιριο usb κλειδια και τετοια

δουλευει μια χαρα στο mac ενω οταν ανοιγω σε bootcamp μου βγαζει ακυρο και μου λεει οτι εχει προβλημα η συσκευη

αυτα τα αψυχολογητα πραγματα που κανουν τα windows ειναι που κανουν τον κοσμο να φευγει και οχι το hardware

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν 10 ημερες πηρα ενα wifi HP εκτυπωτη. Δυσκολευτηκα στην εγκατασταση να τον δουν τα σταθερα win7 , αλλα τα καταφερα.

Μετα απο κανα 2 μερες τον ειχαν χασει. Εκατσα τον ξανασεταρα , χαρηκα που τα ξανακαταφερα. Μετα απο 2 μερες παλι το ιδιο. Παλι ολα απο την αρχη ,ενταξει.

 

Προχθες πριν φυγω για τη δουλεια επρεπε να εκτυπωσω κατι εγγραφα που ειχα ξεχασει. Παω βιαστικα να τα εκτυπωσω , παλι τα windows να μην βλεπουν τον εκτυπωτη. Αφου εφαγα 15+ λεπτα καθυστερωντας απο την δουλεια μου, προσπαθωντας να τον ξανασεταρω , σιχτιρισα και εστειλα το pdf με τα εγγραφα στο iPhone μου και τα εκτυπωσα απο αυτο πατωντας απλα το κουμπακι print στο iOs και ενω 10 ημερες το iphone δεν ειχε "χασει" ποτε τον εκτυπωτη , χωρις να κανω καποια ιδιαιτερη ρυθμιση ή σεταρισμα.

 

Δεν εχω καποιο "μισος" με τα windows, αλλα μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη , την οποια την εχεις πληρωσει με σκοπο απλα να την βαλεις στη πριζα και να λειτουργει , δεν σου δινει χαρα.

 

Αυτο πουλαει η apple. Ομορφα, ποιοτικα και απλα προιοντα που το μονο που απαιτουν απο σενα ειναι να τα βαλεις στο ρευμα και θα λειτουργουν παντα οπως την day 1, χωρις καποια ασχολια απο μερια σου.

 

Ήσουν τυχερός επειδή ο εκτυπωτής σου υποστήριζε airprint εγώ μόνο με με την εφαρμογή printer pro κατάφερα να εκτυπώσω από iphone αλλά την μια έβγαιναν ροζ οι σελίδες την άλλη έκοβε στα περιθώρια οπότε δεν ξανασχολήθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις παρωπιδες και οτι κι αν σου λενε εσυ θα τα βγαζεις αχρηστα ετσι?

ποντικι της microsoft δουλευει σε mac plug & play και σε windows θελει drivers για να εχει σωστη ταχυτητα

βγαλε τα συμπερασματα σου...

το να αγορασεις μια συσκευη χωρις να ξερεις οτι ειναι για mac ειναι σαν να λες οτι εχεις playstation και αγοραζεις παιχνιδι για το xbox...

ενα παραδειγμα εφερε αυτο  συμβαινει σε πολλα πραγματα...

εχω ενα hub παλιο usb 2 και το εχω πανω για συσκευες τυπου midi keyboard χειριστιριο usb κλειδια και τετοια

δουλευει μια χαρα στο mac ενω οταν ανοιγω σε bootcamp μου βγαζει ακυρο και μου λεει οτι εχει προβλημα η συσκευη

αυτα τα αψυχολογητα πραγματα που κανουν τα windows ειναι που κανουν τον κοσμο να φευγει και οχι το hardware

 

 

Ε ναι.. γιατί τι πιο φυσιολογικό να αγοράσεις κάτι και να μην κοιτάξεις εάν υποστηρίζεται από το σύστημά σου...  Για αυτό το Windows είναι καλύτερο. 

 

Makes sense. 

 

 

Άσχετο που το πρόβλημα που αναφέρει ο χρήστης Apple παραπάνω είναι αρκετά κοινό.

Άσχετο που σε Windows θέλεις clean install στις περισσότερες των περιπτώσεων για την αναβάθμιση έκδοσης του λειτουργικού.

Άσχετο που το Windows, και εν έτη 2015, ακόμα να γίνει multi user.

Άσχετο που σε Windows πληρώνεις για αναβαθμίσεις λειτουργικού.

Άσχετο που σε Windows πληρώνεις για σουίτα γραφείου. 

Άσχετο που σε Windows η λύση στα πάντα είναι "restart" ή "format" ενώ σε MAC OS λύνονται όλα και στις περισσότερες περιπτώσεις χωρίς restart. 

 

Αλήθεια... την επαναφορά του συστήματος την φτιάξανε; Δηλαδή, λειτουργεί και την εμπιστεύεται ο κόσμος σε Windows; Γιατί σε MAC OS είναι κάτι ιερό και το εμπιστεύονται όλοι. 

 

Επίσης, εάν κρασάρει για κάποιο λόγο ο file browser του Windows πλέον κρασάρει όλο το σύστημα; Βασικά, αλλάξανε σε micro kernel ή ακόμα είναι monolithic σύστημα; (ρητορική ερώτηση)

 

Τέλος, έχει η MS κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για back up ή οι χρήστες καταφεύγουν σε ό,τι λύσεις δίνουν διάφοροι; Δηλαδή, μπορεί η ίδια εταιρία παραγωγής του Λ.Σ. να παρέχει στον χρήστη του μία αξιόπιστη εφαρμογή για back up; Που να λειτουργεί πάντα; Όπως το Time Machine; 

 

Για συνεργασία με αποκλειστικό hardware, π.χ. όπως στο Time Capsule, ούτε λόγος... αυτό είναι διαστημική τεχνολογία για μερικές εταιρίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις παρωπιδες και οτι κι αν σου λενε εσυ θα τα βγαζεις αχρηστα ετσι?

ποντικι της microsoft δουλευει σε mac plug & play και σε windows θελει drivers για να εχει σωστη ταχυτητα

βγαλε τα συμπερασματα σου...

το να αγορασεις μια συσκευη χωρις να ξερεις οτι ειναι για mac ειναι σαν να λες οτι εχεις playstation και αγοραζεις παιχνιδι για το xbox...

ενα παραδειγμα εφερε αυτο  συμβαινει σε πολλα πραγματα...

εχω ενα hub παλιο usb 2 και το εχω πανω για συσκευες τυπου midi keyboard χειριστιριο usb κλειδια και τετοια

δουλευει μια χαρα στο mac ενω οταν ανοιγω σε bootcamp μου βγαζει ακυρο και μου λεει οτι εχει προβλημα η συσκευη

αυτα τα αψυχολογητα πραγματα που κανουν τα windows ειναι που κανουν τον κοσμο να φευγει και οχι το hardware

Δεκτο λοιπον οτι συμφωνεις πως σε windows ειναι πιο πιθανο να δουλευει μια συσκευη απο οτι στο mac os x που πρεπει να ψαχνεις για drivers και "χακιες".

Κ μιλαμε κ για απλο hardware οπως οι ssd του εμποριου που για να δουλευουν στο φουλ των δυνατοτητων τους (με TRΙM) πρεπει να κανεις "χακιες" στο mac os x.
 
Μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη και να ανακαλυπτεις οτι δεν λειτουργει με mac os x ή θελει "χακιες" δεν αξιζει. Πας σε κατι πιο συμβατο χωρις τα θεματα του mac os x.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρούμε φυσιολογικό δίσκο 5400rpm σε μηχανάκια που αξίζουν περισσότερο από 250€,τέλη 2015 έτσι;

 

Και βάζουμε μπροστά το OSX που στο Yosemite υποστηρίζει OpenGL 4.1 που βγήκε το 2010, 4 χρόνια πριν το 2014 που βγήκε το Yosemite .

Άρα: χάλια δίσκος, χάλια κάρτα γραφικών,,OpenGL απαρχαιωμενο, Ui acceleration βασισμένο στην CPU και παρόλα αυτά τρέχει καλύτερα!

 

WOW!!!!

 

Ας ελπίσουμε ότι το El Capitan θα μαζέψει τα ασυμαζευτα. Αλλά ποιος ο λόγος να πέσει χρήμα για κάτι τέτοιο όταν υπάρχουν χρήστες ικανοποιημενοι με 5400 δίσκους και Ui lag;

 

Εδώ μπορείτε να διακρίνετε την ανωτερότητα του OSX απέναντι στον ανταγωνισμό σε μηχάνημα της Apple, το καινούργιο Macbook 12.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XcEvm-H9KuA

 

Σαρώνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ηλεγξα ο εκτυπωτης μου να υποστηριζει airprint , ετσι ηλεγξα να ειναι συμβατος και με windows 7.
Στη μια περιπτωση οντως εκτυπωνει με ενα "tap", στην αλλη θα αναγκαστω να αλλαξω τελικα ολη την διαρυθμιση μου για να τον συνδεσω με καλωδιο να ξεμπερδευω.
 

Το επομενο διαστημα ενδιαφερομαι για μια συσκευη στα επιπεδα φορητοτητας ενος tablet , αλλα με περισσοτερες δυνατοτητες και συμβατοτητες απο το iPad μου.
Ενω σκεφτομαι το μικρο macbook air ,γλυκοκοιταζω και κανα surface , για την θεωρητικη συμβατοτητα αλλα και τη καλη συνθεση που προσφερουν.
Μετα και απο αυτη την εμπειρια μου με τον εκτυπωτη , που λετε να καταληξω σαν καταναλωτης??

Ειμαι fanboy που απαιτω οταν δινω 200Ε για εναν εκτυπωτη να εκτυπωνει με ενα κλικ ενω ειμαι με το τοστ στο στομα και οχι να το παιζω χακερ κανοντας σεταρισματα , λιγο πριν παω στη δουλεια μου?

Οι συσκευες μου σχεδον ολες windows ειναι (αυθεντικα) και μετα τα iPhone συμπαθω και σεβομαι τα windows phone.
Aλλα η apple δεν με κρεμαει ποτε εκει που μετραει και ας εχω να της καταλογισω ενα σωρο στη μετα Jobs εποχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης mdr21 είπε:
Πριν 10 ημερες πηρα ενα wifi HP εκτυπωτη. Δυσκολευτηκα στην εγκατασταση να τον δουν τα σταθερα win7 , αλλα τα καταφερα.

Μετα απο κανα 2 μερες τον ειχαν χασει. Εκατσα τον ξανασεταρα , χαρηκα που τα ξανακαταφερα. Μετα απο 2 μερες παλι το ιδιο. Παλι ολα απο την αρχη ,ενταξει.
 
Με συγχωρείς αλλά έχεις λειτουργικό που βγήκε πριν 6 ολόκληρα χρόνια. Τότε που βγήκε το snow leopard δηλαδή.
 
Δεν νομίζω στο mac σου να κρατάς το snow leopard ακόμα... Εγώ τουλάχιστον στον mac air έχω την el capitan.
 
Μπορείτε να κάνετε ένα δωρεάν Update ώστε να μπει ένα λειτουργικό του 2015 (windows 10) με ένα click και ξανα-μιλάμε.

 

Να σε ενημερώσω τότε ότι η Sony συστήνει να ΜΗΝ αναβαθμίσουμε σε καμία περίπτωση το Sony Vaio από win 7 σε win 10.
Αν δεν γνωρίζετε τι ακριβώς παίζει μην σχολιάζετε αδιακρίτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως ηλεγξα ο εκτυπωτης μου να υποστηριζει airprint , ετσι ηλεγξα να ειναι συμβατος και με windows 7.

Στη μια περιπτωση οντως εκτυπωνει με ενα "tap", στην αλλη θα αναγκαστω να αλλαξω τελικα ολη την διαρυθμιση μου για να τον συνδεσω με καλωδιο να ξεμπερδευω.

 

Το επομενο διαστημα ενδιαφερομαι για μια συσκευη στα επιπεδα φορητοτητας ενος tablet , αλλα με περισσοτερες δυνατοτητες και συμβατοτητες απο το iPad μου.

Ενω σκεφτομαι το μικρο macbook air ,γλυκοκοιταζω και κανα surface , για την θεωρητικη συμβατοτητα αλλα και τη καλη συνθεση που προσφερουν.

Μετα και απο αυτη την εμπειρια μου με τον εκτυπωτη , που λετε να καταληξω σαν καταναλωτης??

 

Ειμαι fanboy που απαιτω οταν δινω 200Ε για εναν εκτυπωτη να εκτυπωνει με ενα κλικ ενω ειμαι με το τοστ στο στομα και οχι να το παιζω χακερ κανοντας σεταρισματα , λιγο πριν παω στη δουλεια μου?

 

Οι συσκευες μου σχεδον ολες windows ειναι (αυθεντικα) και μετα τα iPhone συμπαθω και σεβομαι τα windows phone.

Aλλα η apple δεν με κρεμαει ποτε εκει που μετραει και ας εχω να της καταλογισω ενα σωρο στη μετα Jobs εποχη.

Δυστυχως ή ευτυχως, στους υπολογιστες και στην συνεργασια συσκευων μεταξυ τους μπορει να υπαρχουν τετοια απροοπτα.

Οπως τα πολλαπλα προβληματα με το wifi στο os x yosemite, ενδεικτικα:

Το προβλημα με το WiFi συνεχιζεται.. (OS X Yosemite)

 

Για την αποφυγη τετοιων προβληματων, μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη και να ανακαλυπτεις οτι δεν λειτουργει με mac os x ή θελει "χακιες" δεν αξιζει. Πας σε κατι πιο συμβατο(windows) χωρις τα θεματα/ασυμβατοτητες του mac os x.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ή ευτυχως, στους υπολογιστες και στην συνεργασια συσκευων μεταξυ τους μπορει να υπαρχουν τετοια απροοπτα.

Οπως τα πολλαπλα προβληαμτα με το wifi στο os x yosemite, ενδεικτικα:

Το προβλημα με το WiFi συνεχιζεται.. (OS X Yosemite)

 

Για την αποφυγη τετοιων προβληματων, μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη και να ανακαλυπτεις οτι δεν λειτουργει με mac os x ή θελει "χακιες" δεν αξιζει. Πας σε κατι πιο συμβατο χωρις τα θεματα του mac os x.

Μπορείς να το βάλεις σαν υπογραφή αυτό για να μη το γράφεις συνέχεια! :P

 

(πλάκα κάνω φίλε μου, συμφωνώ σχεδόν με όλα όσα γράφεις, όχι μόνο εδώ αλλά γενικά! :)  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα άλλα προβλήματα, που βγαίνουν σε μερικούς Η/Υ...

 

Θα προτιμήσω μία εταιρία που έχει κάποια θέματα με το WiFi παρά μία που επισήμως βγάζει patch για την bugy διαδικασία upgrade του Λ.Σ.

 

Δηλαδή, η ίδια η εταιρία αναγνωρίζει πως δεν έχει φτιάξει (ακόμα, LOL) καλά την διαδικασία upgrade του Λ.Σ. και προσφέρει fixes! Και αυτό, μερικοί, το λένε καλό O.S.... LOL

 

Όσοι δεν καταλαβαίνουν, εδώ και το θέμα στο insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιος απαισιότατος έσβησε το μύνημα μου ας το ξαναδιατυπώσω αφου ήδη μετά απο εμένα είχα την σύμφωνη γνώμη και χρήστη iMac.

Προσωπική γνώμη αλλά αν είσαι φωτογράφος και δουλέυεις επαγγελματικά σε οθόνη με γυαλιστερή επιφάνεια και χωρίς καλύπτρα δεν πρέπει να παρουσιάζεις τον εαυτό σου ως επαγγελματίας φωτογράφος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ολοι οι αγανακτησμενοι πρωην windows user δεν μπορουσαν να δουλευουν γιατι μια χανοταν τα ποντικια μια οι εκτυπωτες μπλε κιτρινες οθονες με ξεπερναει. Εχω ενα netbook τριετιας με celeron και 4GB ram το οποιο χρυσοπληρωσα 250€ και εχω εφταρια. Συνδεδεμενο μονιμως σχεδον με ποντικι bluetooth και ασυρματο πληκτρολογιο και εξωτερικη οθονη και tv tuner και αυτα που κανω ειναι μπολικο ιντερνετ με mozilla που δεν κολλαει ποτε, skype novago, itunes, totalmediα το πιο ελαφρυ photoshop και κανενα manager, δηλαδη απλη χρηση που κανει η πλεριοψηφια των χρηστων εκει εξω.  Και σε αυτα τα 3 χρονια δεν εκανα ουτε ενα format, δεν ειχα ουτε μια μπλε οθονη, να χαθηκε το mouse 2 φορες και γενικα να μην εχει κολλησει ο υπολογιστης ουτε μια φορα. Και ολα αυτα με ενα netbookακι.

Ωραιος και γαματος ο imac οπως και το macbook retina αλλα να δωσω 1500€ και βαλε  για την χρηση που κανω το ονομαζω αμαρτια και πεταμα χρηματων μονο για τη μοστρα. Και επαναλαμβανω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων κανουν παρομοια ή και λιγοτερη χρηση του υπολογιστη τους.

Για οσους τα εχουν και τα δινουν δεν εχω τιποτα αλλο να πω απο οτι μπραβο και εις ανωτερα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ηλεγξα ο εκτυπωτης μου να υποστηριζει airprint , ετσι ηλεγξα να ειναι συμβατος και με windows 7.

Στη μια περιπτωση οντως εκτυπωνει με ενα "tap", στην αλλη θα αναγκαστω να αλλαξω τελικα ολη την διαρυθμιση μου για να τον συνδεσω με καλωδιο να ξεμπερδευω.

 

Το επομενο διαστημα ενδιαφερομαι για μια συσκευη στα επιπεδα φορητοτητας ενος tablet , αλλα με περισσοτερες δυνατοτητες και συμβατοτητες απο το iPad μου.

Ενω σκεφτομαι το μικρο macbook air ,γλυκοκοιταζω και κανα surface , για την θεωρητικη συμβατοτητα αλλα και τη καλη συνθεση που προσφερουν.

Μετα και απο αυτη την εμπειρια μου με τον εκτυπωτη , που λετε να καταληξω σαν καταναλωτης??

 

Ειμαι fanboy που απαιτω οταν δινω 200Ε για εναν εκτυπωτη να εκτυπωνει με ενα κλικ ενω ειμαι με το τοστ στο στομα και οχι να το παιζω χακερ κανοντας σεταρισματα , λιγο πριν παω στη δουλεια μου?

 

Οι συσκευες μου σχεδον ολες windows ειναι (αυθεντικα) και μετα τα iPhone συμπαθω και σεβομαι τα windows phone.

Aλλα η apple δεν με κρεμαει ποτε εκει που μετραει και ας εχω να της καταλογισω ενα σωρο στη μετα Jobs εποχη.

 

Χρησιμοποιώ os x αποκλειστικά εδώ και 3 χρόνια (ξεκίνησα από το os x lion). Σε καμιά περίπτωση τα πράγματα δεν είναι ουτοπικά όπως τα παρουσιάζουν κάποιοι εδώ μέσα. Ακόμα θυμάμαι αυτά που τράβηξα με το os x lion..συχνά κρασαρίσματα και το mac να σέρνεται και όλα αυτά σε μηχάνημα καινούργιο. Δεν είχα καμιά εμπειρία με mac τότε και έλεγα τι πήγα και αγόρασα... Εν τέλει αναβάθμισα τη ram σε 8GB και έστρωσαν λίγο τα πράγματα. Που ξανακούστηκε 8GB  ram για να έχω ανοιχτό safari, e-mail και word..αν δεν βαριέσαι googlare να δεις πόσο χάλια ήταν η διαχείριση της ram μέχρι και το el capitan. Ούτε λόγος βέβαια από τους ειδήμονες...

 

Ανέφερες το παράδειγμα με τον εκτυπωτή. Αν σου πω ότι εγώ  με τo mac ένα χρόνο πάλευα να εκτυπώσω από το os x στους εκτυπωτές της βιβλιοθήκης του πανεπιστημίου που ήμουν μέχρι που τα παράτησα και έκανα τελικά την δουλεία μου με virtual machine και windows.

 

Θες και μια πρόσφατη εμπειρία; Εχθές πάλευα να βάλω τους drivers του bootcamp (για εγκατάσταση των windows) σε ένα usb stick και μου εμφάνιζε μήνυμα να το φορμάρω σε μονό partition fat. Έλα που στο disk utility των el capitan η επιλογή για partition ήταν greyed out και λύση στο google δεν υπήρχε. Τελικά ξέθαψα ένα αρχαίο λαπ τοπ και έκανα διαμόρφωση εκεί το stickaki και δούλεψε.

 

Σε καμιά περίπτωση προς το παρών δεν θα ξαναγυρνούσα σε windows αλλά δεν θα κάνω και τα στραβά μάτια σε ότι κακό βλέπω πχ το ότι συνεχίζει να προσφέρει δίσκο στις 5400.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το βάλεις σαν υπογραφή αυτό για να μη το γράφεις συνέχεια! :P

 

(πλάκα κάνω φίλε μου, συμφωνώ σχεδόν με όλα όσα γράφεις, όχι μόνο εδώ αλλά γενικά! :)  )

Καλα κανεις και κανεις χαβαλε, αλλα την παραπανω ατακα την εκλεψα απο αλλον:

 

Δεν εχω καποιο "μισος" με τα windows, αλλα μετα απο καποια ηλικια και καποιες υποχρεωσεις στην ζωη σου, το να τρως 2 ωρες στο να σεταρεις μια συσκευη , την οποια την εχεις πληρωσει με σκοπο απλα να την βαλεις στη πριζα και να λειτουργει , δεν σου δινει χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...