Προς το περιεχόμενο

Σας αγχώνει ότι μεγαλώνετε;


Stefanos92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δει σε διάφορες ταινίες παλιές και από φωτογραφίες τόσο όμορφους νέους ανθρώπους, αναπόφευκτα να γερνάνε με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν είναι άσχημο όλο αυτό; Να μεγαλώνεις και ο μεταβολισμός να απορυθμίζεται, μαλλιά να πέφτουν, δόντια να πέφτουν, αυτιά μεγαλώνουν, το πρόσωπο γεμίζει ρυτίδες.. και ο κατάλογος συνεχίζει δίχως τέλος. Με αγχώνει η σκέψη ότι δε θα είμαι πάντα νεός και ότι θα βλέπω τον εαυτό μου να καταρρέει χρόνο με το χρόνο μέρα με τη μέρα. Όχι ότι μπορώ να κάνω κάτι, μάλλον έναν παράπονο προς τον "κατασκευαστή" θα έλεγα ότι εκφράζω.

 

Αν μεγαλωσουμε πολυ θα ρουφηξουμε νιοτη απο τις σκληρες θηλες μιας εικοσαχρονης  :-D

Θα λαδωθει λιγο η μηχανη,στο επομενο σερβις τα ξανασυζηταμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει σε διάφορες ταινίες παλιές και από φωτογραφίες τόσο όμορφους νέους ανθρώπους, αναπόφευκτα να γερνάνε με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν είναι άσχημο όλο αυτό; Να μεγαλώνεις και ο μεταβολισμός να απορυθμίζεται, μαλλιά να πέφτουν, δόντια να πέφτουν, αυτιά μεγαλώνουν, το πρόσωπο γεμίζει ρυτίδες.. και ο κατάλογος συνεχίζει δίχως τέλος. Με αγχώνει η σκέψη ότι δε θα είμαι πάντα νεός και ότι θα βλέπω τον εαυτό μου να καταρρέει χρόνο με το χρόνο μέρα με τη μέρα. Όχι ότι μπορώ να κάνω κάτι, μάλλον έναν παράπονο προς τον "κατασκευαστή" θα έλεγα ότι εκφράζω.

 

Εγώ δεν αγχώνομαι καθόλου ίσα ίσα με ευχαριστεί να περνάει ο χρόνος όσο γρηγορότερα γίνεται, έχω επηρεαστεί αρκετά από χρόνια προβλήματα υγείας που μου έχουν δημιουργήσει άσχημη ψυχολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει σε διάφορες ταινίες παλιές και από φωτογραφίες τόσο όμορφους νέους ανθρώπους, αναπόφευκτα να γερνάνε με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν είναι άσχημο όλο αυτό; Να μεγαλώνεις και ο μεταβολισμός να απορυθμίζεται, μαλλιά να πέφτουν, δόντια να πέφτουν, αυτιά μεγαλώνουν, το πρόσωπο γεμίζει ρυτίδες.. και ο κατάλογος συνεχίζει δίχως τέλος. Με αγχώνει η σκέψη ότι δε θα είμαι πάντα νεός και ότι θα βλέπω τον εαυτό μου να καταρρέει χρόνο με το χρόνο μέρα με τη μέρα. Όχι ότι μπορώ να κάνω κάτι, μάλλον έναν παράπονο προς τον "κατασκευαστή" θα έλεγα ότι εκφράζω.

 

 

Ο ''κατασκευαστής'' σου έθεσε περιορισμούς και η φυσική φθορά είναι ένας από αυτούς.

 

Ευτυχώς, σου έθεσε και επιλογές. Αν αποφασίσεις να επέμβεις στον ρυθμό και την εξέλιξη του γήρατος, ο τρόπος ζωής που μπορείς ν'ακολουθήσεις και κανένα μποτοξάκι, θα σε βοηθήσουν σε ένα βαθμό να το ελέγξεις.

Αν αποφασίσεις  να επικεντρωθείς στην ανάπτυξη άλλων πτυχών του εαυτού σου και δεις το μεγάλωμα ως εξελικτική δυνατότητα αυτών, μάλλον η εμφάνιση θα είναι το τελευταίο που θα σε απασχολεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει και ο Χαιλαντερ που εχει θαψει 50 γυναικες και 100 παιδια και συνεχιζει να γραφει :P

 

Εμενα με χαλααει προσωπικα ποσο γρηγορα περνανε οι μερες οι μηνες τα χρονια κλπ.

Πχ σαν χθες θυμαμαι κατι και μετα θλιψης βλεπω οτι αυτο που θυμαμαι εχει γινει πριν 10 χρονια!

 

Τεσπα να μαστε καλα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον αφησεις να καταρρευσει.

ΟΚ καποια πραγματα δεν ειναι στον ελεγχο σου. Πχ τα μαλλια ειναι και γονιδιακο. Αμα εισαι απο τους ατυχους που στα 25 κανουν φαλακρα η στα 30 ασπριζουν εκει καταλαβαινω το παραπονο. Και λυσεις οπως το να προσθεσεις μαλλια δεν μου αρεσουν.

 

Αλλα αν φροντιζεις τον εαυτο σου μπορεις να εισαι νεος και στα 50.

 

 

Bspus μ'αρέσει που γράφεις σ'αυτό το thread :P

ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥΠΕΡ-ΓΟΝΙΔΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΑΝ ΝΑ'ΣΑΙ 25ΑΡΗΣ!!!!!!!!! (Και πολύ είπα.)

 

Ας πάω να κλάψω σε μια γωνιτσα.

 

tumblr_n1bs480PCo1shfzdio2_500.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μεγαλωνω οχι, αυτο που τελευταια με χαλαει ειναι οτι δεν εχω κατασταλαξει καπου επαγγελματικα ακομα αν και 26 απλα οπως το ειχα στο μυαλο μου απο μικρος στα 30 θα ηθελα να δουλευω σε κατι που μου αρεσει και να ειμαι ενταξει οικονομικα (οσο γινεται δηλαδη με τις υπαρχων συνθηκες). Γενικα δεν με αγχωνει τοσο το οτι μεγαλωνω, πιο πολυ με αγχωνει οτι δεν εχω κανει καποια πραγματα οπως τα ηθελα και περναει ο καιρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...