Προς το περιεχόμενο

Στις 9 Νοεμβρίου η κυκλοφορία του Nexus 5x των Google και LG, με τιμή €499


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

479€ εχει στο play store Γερμανιας κ εκει εχουν 19% ΦΠΑ.

 

Οποτε χωρις ΦΠΑ, η τιμη στην Γερμανια ειναι ~403€ χωρις ΦΠΑ. Με 23% ΦΠΑ, η τιμη θα ηταν 495€.

 

Αρα 4 ευρω μολις φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

479€ εχει στο play store Γερμανιας κ εκει εχουν 19% ΦΠΑ.

 

Οποτε χωρις ΦΠΑ, η τιμη στην Γερμανια ειναι ~403€ χωρις ΦΠΑ. Με 23% ΦΠΑ, η τιμη θα ηταν 495€.

 

Αρα 4 ευρω μολις φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα.

Με 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις iPhone 6, HTC One M9, Galaxy S6. Τι κακόγουστη πλαστικούρα είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια για εξηγείστε μου.

Η επίσημη τιμή του LG G4 (και όχι τα παραεισαγωγής), και συγκεκριμένα του μοντέλου που έχει καλύτερες προδιαγραφές (3GB RAM) είναι στα 700+ ευρώ.

 

Οπότε σαν επίσημη τιμή γιατί το λέτε ακριβό (συγκριτικά);

 

Και πια η διαφορά;Τι έχουν τα προσαγωγής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις iPhone 6, HTC One M9, Galaxy S6. Τι κακόγουστη πλαστικούρα είναι αυτή;

iphone ΔΕΝ παίρνεις. το 16άρι δεν είναι τηλέφωνο, μονο τις φωτογραφίες των διακοπών χωράει μέσα. να το συγκρίνεις με το 64.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone ΔΕΝ παίρνεις. το 16άρι δεν είναι τηλέφωνο, μονο τις φωτογραφίες των διακοπών χωράει μέσα. να το συγκρίνεις με το 64.

παίρνεις και το 16άρι είναι τηλέφωνο, ξέρεις υπάρχει το Cloud για τις φωτογραφίες σου αν βγάζεις 4000 φωτογραφίες και θες να τις έχεις όλες στο κινητό και αν δεν σου αρέσει το συννεφάκι υπάρχει και το καλώδιο για να τις βάλεις στον υπολογιστή σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα μου χτυπαει οτι εχει μονο 2 GB RAM.

Επειτα η τιμουλα (αλλα ενταξει, απλα δεν θα τρεξω να το παρω).

Απο Ελλαδα πως το προμηθευεται κανεις; Πουλαει το Play store εδω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πια η διαφορά;Τι έχουν τα προσαγωγής;

 Τίποτα.

Αλλά η τιμή που λέει το άρθρο είναι η κανονική.

Όταν βγουν παραεισαγωγής λογικά θα είναι χαμηλότερα. Να συγκρίνουν κανονικές τιμές με κανονικές τιμές.

Αν χάνω κάτι, ας μου το πει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαφές, νομίζω, πλέον ότι η Google δεν έχει καμία διάθεση να προσφέρει τις φοβερές Nexus συσκευές που διέθετε μία εποχή. Προφανώς, έχει να κάνει με το γεγονός ότι "αναστάτωσε" κάποιους κατασκευαστές (κυρίως τη Samsung, φαντάζομαι) τους οποίους δε θέλει να χάσει ως ναυαρχίδες στην προσπάθεια διείσδυσης των Google services μέσω του Android.

 

Υ.Γ.: Όποιος θέλει iPhone, ας πάρει iPhone! Αν σκεφτόταν να κάνει "υποχωρήσεις" για να πάρει ένα Nexus πιο φθηνά, κακώς μπήκε εξ αρχής στη σκέψη. Και 200€ να έκανε το Nexus, δεν είναι για εσάς. Πάρτε ένα iPhone που σας καλύπτει καλύτερα. (Και δεν το λέω ειρωνικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια για εξηγείστε μου.

Η επίσημη τιμή του LG G4 (και όχι τα παραεισαγωγής), και συγκεκριμένα του μοντέλου που έχει καλύτερες προδιαγραφές (3GB RAM) είναι στα 700+ ευρώ.

 

Οπότε σαν επίσημη τιμή γιατί το λέτε ακριβό (συγκριτικά);

και ποιος σου λεει οτι την τιμη του g4 δεν την θεωρουμε τραγικη.

Ο λογος της ανοδου της lg απο nexus 5 εως και οριακα g3 ηταν ποιοτικη συσκευη καλα specs με χαμηλη τιμη.Στην ουσια αμα ειχες περιορισμενο μπατζετ η lg ηταν μονοδρομος για 700 ευρω υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες με καλυτερα πορτοκαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια ειχα lg g2 τα έσπαγε μετα το g3 καθόλου μπαταρια πολυ κι τωρα g4 κι τα 3 απίθανα αλλα κανενα δεν έκανε 500 ευρώ βλέποντας το nexus ειναι αντιγραφή του g2 μονο που αλλαζει touch id

Α βλεπω ανοικεις και εσυ στην κατηγορια που τα κρατανε πολυ τα κινητα τους :)

Τοσο πολυ τα εσπαγε το G2 που το εδωσες για να πας στο G3?  :rolleyes:  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνεις και το 16άρι είναι τηλέφωνο, ξέρεις υπάρχει το Cloud για τις φωτογραφίες σου αν βγάζεις 4000 φωτογραφίες και θες να τις έχεις όλες στο κινητό και αν δεν σου αρέσει το συννεφάκι υπάρχει και το καλώδιο για να τις βάλεις στον υπολογιστή σου. 

Σωστα, θα παρουμε κουτσουρεμενο κινητο και θα το βαζουμε στο PC να κανει τη δουλεια του...νταξει εχουμε ξεφυγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...