Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με πηγές, η Microsoft ετοιμάζει εφαρμογή τηλεφωνικών κλήσεων για Android


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά είναι ο κύριος λόγος που δεν θα ξαναπάρω ΠΟΤΕ android ο dialer κολλάει!!!!!!!! (note1,note2, s2, s3)

Γιατι android=samsung. Kαι μαλιστα, συσκευες πριν το 2012.

 

Whatever dude...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σιγα που θα ερθουν τον Δεκεμβριο, πριν το νεο ετος με τιποτα.

 

Εχουμε μεσα Οκτωβριου και ακομα τα builds ειναι σε alpha σταδιο, πολλα bugs και θεματα.

 

Στον αντιποδα, ειχα απο τον αυγουστο την preview για το Nexus και ειχε απλα καποια bugs εδω και εκει, 97% ετοιμo ηταν το OS απο τοτε.

 

Μιας και μιλαμε για bugs κλπ, το τεραστιο lag που εχει το keyboard στο 640 με την διορθωση θα το φτιαξουν ποτε αραγε;

Δουλευεις στην MS και ξερεις και ποτε θα βγουν;

Πες μας και κανα αλλο νεο τοτε ρε μαν

 

 

Εμενα στο 640 xl μου ολα πηγαινουν ρολοι :)

Κανενα σοβαρο bug, και καθε update ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευεις στην MS και ξερεις και ποτε θα βγουν;

Πες μας και κανα αλλο νεο τοτε ρε μαν

Oχι, εχω παρακολουθησει την πορεια των builds και δοκιμασα και ενα πριν κανα μηνα.

 

ΔΕΝ προκειται να δωσουν stable πριν το νεο ετος και ΑΝ το κανουν θα ειναι μεγα σφαλμα, γιατι θα ειναι τιγκα στα bugs.

 

Εμενα στο 640 xl μου ολα πηγαινουν ρολοι :)

Κανενα σοβαρο bug, και καθε update ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο :)

Eσυ εισαι fanboy και σιγα μην παραδεχοσουν ποτε οτι ΔΕΝ μπορεις να γραψεις γρηγορα στο 640 γιατι το correction ειναι τραγικα αργο.

 

Aλλα τι περιμενεις;

Εδω αγορασες το Microsoft 640 XL, 5.7" με HD αναλυση. Εδω με το μικρο και μου βγαινουν τα ματια με τα pixels.

Σε λιγο θα μας πεις οτι εχει και αριστη ποιοτητα κατασκευης και θα μας τρελανεις τελειως.

 

Γενικα, ολα τα low end Microsoft κινητα πασχουν απο πολλα issues. Επρεπε να ειναι ακομα πιο φτηνα για να ειναι ανταγωνιστικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω το λόγο που μπορεί να κριθεί αρνητικά μια τέτοια κίνηση από την Microsoft. Ξέρει και η ίδια οτι τα κινητά της τα αγοράζουν ελάχιστοι και πρέπει να χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες της πολλοί άνθρωποι. Λογική και επόμενη κίνηση από μια σοβαρή εταιρία.

 

Το οτι κουτσοπροσπαθεί με τα wp 10 επειδή ξεκίνησε ένα project δαπανώντας πολλά χρήματα με λανθασμένη στρατηγική και δεν θέλει να εγκαταλείψει τελείως για λόγους γοήτρου ένα αποτυχημένο εμπορικά λειτουργικό, δεν σημαίνει οτι μια τέτοια σπουδαία, ιστορική και τεράστια εταιρία δεν ξέρει ποιο ειναι το συμφέρον της. Αν άκουγε χρήστες με προσδοκίες πιο χαμηλές και από αυτές που έχω εγώ για να ρίξω την Μόνικα Μπελούτσι, τότε και το λειτουργικό θα έμενε στάσιμο και η ίδια η εταιρεία θα είχε περιέλθει σε τέλμα. Κοιτάει μπροστά και μαγκιά της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, εχω παρακολουθησει την πορεια των builds και δοκιμασα και ενα πριν κανα μηνα.

 

ΔΕΝ προκειται να δωσουν stable πριν το νεο ετος και ΑΝ το κανουν θα ειναι μεγα σφαλμα, γιατι θα ειναι τιγκα στα bugs.

 

 

Eσυ εισαι fanboy και σιγα μην παραδεχοσουν ποτε οτι ΔΕΝ μπορεις να γραψεις γρηγορα στο 640 γιατι το correction ειναι τραγικα αργο.

 

Aλλα τι περιμενεις;

Εδω αγορασες το Microsoft 640 XL, 5.7" με HD αναλυση. Εδω με το μικρο και μου βγαινουν τα ματια με τα pixels.

Σε λιγο θα μας πεις οτι εχει και αριστη ποιοτητα κατασκευης και θα μας τρελανεις τελειως.

 

Γενικα, ολα τα low end Microsoft κινητα πασχουν απο πολλα issues. Επρεπε να ειναι ακομα πιο φτηνα για να ειναι ανταγωνιστικα.

Χαχαχαχαχαχα... Με έκανες και γέλασα....

Ότι σε ενοχλούν τα pixels στο απλό 640 με 720p και ότι δεν έχει άριστη ποιότητα κατασκευής...

Μάλιστα...

Haters gonna hate!

Ναι, έπρεπε ας πούμε το 535 με 5 ίντσες, μεγάλη μπαταρία και αποσπώμενη, κάμερα μπροστά και πίσω, flash, κάρτα μνήμης, 1 gb RAM να το δώσει ΚΑΤΩ απ'τα 96 euro που κοστίζει στην ΕΛΛΑΔΑ!

Γιατί στο εξωτερικό είναι ακόμα πιο φθηνό...

Πως θα σου φαινόταν να σου δίνανε ένα 640, και από πάνω να σου δίνανε και 50 euro, τραπέζι σε εστιατόριο, βενζίνες για ένα χρόνο και ένα εξοχικό στη Σαντορίνη;

Sounds like a hell of a deal, right?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσενα μπορει να σου αρεσει και κινητο 3.5" με 480*300 αναλυση, οπως ειχαμε το 2010, εγω δεν πιανω στα χερακια μου τετοια πραγματα.

 

Το 640 ειναι το οριο μου προς τα κατω, και παλι εχει τρανταχτα μειονεκτηματα.

 

Ας μιλησουμε ομως και για σοβαρες συσκευες, ανω των 200€

 

Οhhhhh, wait.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω το λόγο που μπορεί να κριθεί αρνητικά μια τέτοια κίνηση από την Microsoft. Ξέρει και η ίδια οτι τα κινητά της τα αγοράζουν ελάχιστοι και πρέπει να χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες της πολλοί άνθρωποι. Λογική και επόμενη κίνηση από μια σοβαρή εταιρία.

 

Το οτι κουτσοπροσπαθεί με τα wp 10 επειδή ξεκίνησε ένα project δαπανώντας πολλά χρήματα με λανθασμένη στρατηγική και δεν θέλει να εγκαταλείψει τελείως για λόγους γοήτρου ένα αποτυχημένο εμπορικά λειτουργικό, δεν σημαίνει οτι μια τέτοια σπουδαία, ιστορική και τεράστια εταιρία δεν ξέρει ποιο ειναι το συμφέρον της. Αν άκουγε χρήστες με προσδοκίες πιο χαμηλές και από αυτές που έχω εγώ για να ρίξω την Μόνικα Μπελούτσι, τότε και το λειτουργικό θα έμενε στάσιμο και η ίδια η εταιρεία θα είχε περιέλθει σε τέλμα. Κοιτάει μπροστά και μαγκιά της!

 

Ωραίος. Εκρινες ότι έχει ήδη αποτύχει πριν καν βγει σαν τελικη έκδοση. Ότι ναναι με μαλλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα που θα ερθουν τον Δεκεμβριο, πριν το νεο ετος με τιποτα.

 

Εχουμε μεσα Οκτωβριου και ακομα τα builds ειναι σε alpha σταδιο, πολλα bugs και θεματα.

 

Στον αντιποδα, ειχα απο τον αυγουστο την preview για το Nexus και ειχε απλα καποια bugs εδω και εκει, 97% ετοιμo ηταν το OS απο τοτε.

 

Μιας και μιλαμε για bugs κλπ, το τεραστιο lag που εχει το keyboard στο 640 με την διορθωση θα το φτιαξουν ποτε αραγε;

Με τη νέα έκδοση δεν έχει καθυστέρηση, αλλά για να βάλεις πρέπει να πας σε 8.1 πρώτα! Αξίζει, πλέον είναι πολύ γρήγορα τα 10 Mobile!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να έχει όσο κρατάνε αυτό το UI και μη σου δίνοντας τη δυνατοτότητα να το παραμετροποιήσεις αν δε σου αρέσει, όσο οι εφαρμογες παραμένουν beta, όσο η Google δεν φτιάχνει τις εφαρμογές της να δουλεύουν στα WP δεν νομίζω ότι θα αλλάξει το σκηνικό.

 

Στο θέμα μας τώρα, καλό να το κάνει αλλά για ποιο λόγο κάποιος να το προτιμήσει? Τι παραπάνω προσφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι android=samsung. Kαι μαλιστα, συσκευες πριν το 2012.

 

Whatever dude...

δεν θέλω να ξεκινήσω διαμάχη.... αλλα πραγματικά η λογική ειναι να παίρνω android μέχρι να φτιάξει???? ή να παω σε κάποιο άλλο ενω υποτείθεται οτι το smasung είναι απο τα καλύτερα η τουλάχιστον ήταν??? ποιος λογικός άνθρωπος μετά απο τόσες προσπάθειες σε High end συσκευές δεν θα δοκίμαζε κάτι διαφορετικο??? 

 

άλλωστε έχω πολο'υς φίλους που η πρώτη τους χρήση σε ενα smartphone απλά δεν ειναι τα τηλέφωνα επιλέγουμε βάση αναγκών!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να ξεκινήσω διαμάχη.... αλλα πραγματικά η λογική ειναι να παίρνω android μέχρι να φτιάξει???? ή να παω σε κάποιο άλλο ενω υποτείθεται οτι το smasung είναι απο τα καλύτερα η τουλάχιστον ήταν??? ποιος λογικός άνθρωπος μετά απο τόσες προσπάθειες σε High end συσκευές δεν θα δοκίμαζε κάτι διαφορετικο??? 

 

άλλωστε έχω πολο'υς φίλους που η πρώτη τους χρήση σε ενα smartphone απλά δεν ειναι τα τηλέφωνα επιλέγουμε βάση αναγκών!!!

Θα μπορούσες πολύ απλά να δοκιμάσεις ένα άλλο Dialer. Υπάρχουν πάρα πολλοί και κάποιοι είναι γρηγορότεροι ή με περισσότερες δυνατότητες και από αυτόν που έχει ο κατασκευαστής στο τηλέφωνό του. Εκεί είναι που αξίζουν τα smartphone, ότι βάζεις εφαρμογές που σου ταιριάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να ξεκινήσω διαμάχη.... αλλα πραγματικά η λογική ειναι να παίρνω android μέχρι να φτιάξει???? ή να παω σε κάποιο άλλο ενω υποτείθεται οτι το smasung είναι απο τα καλύτερα η τουλάχιστον ήταν??? ποιος λογικός άνθρωπος μετά απο τόσες προσπάθειες σε High end συσκευές δεν θα δοκίμαζε κάτι διαφορετικο??? 

 

άλλωστε έχω πολο'υς φίλους που η πρώτη τους χρήση σε ενα smartphone απλά δεν ειναι τα τηλέφωνα επιλέγουμε βάση αναγκών!!!

Δεν βγαζουν νοημα αυτα που λες.

 

Και εγω ειχα το 930 περσι τετοιο καιρο και ηταν απαραδεκτο. Το χειροτερο ηταν με τα notifications που ερχοντουσαν οποτε να'ναι.

 

Να τα βαλω ενα Χ και να μην ξαναπαρω ποτε;

 

Και να που πηρα το 640 και καποια βασικοτατα τουλαχιστον εχουν λυθει. Καποια αλλα παραμενουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft παντου. Καλη στρατηγικη

καλη στρατηγικη ΑΛΛΑ ανοιγει και τον δρομο ΑΝ πιθανον αποτυχουν τα Win10 mobile να εχει ετοιμες ολες τις απαιτουμενες εφαρμογες για την δικη της τροποποιημενη εκδοση android. Εγω ετσι πιστευω οτι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη στρατηγικη ΑΛΛΑ ανοιγει και τον δρομο ΑΝ πιθανον αποτυχουν τα Win10 mobile να εχει ετοιμες ολες τις απαιτουμενες εφαρμογες για την δικη της τροποποιημενη εκδοση android. Εγω ετσι πιστευω οτι θα γινει.

Και κανεις να μην φτιαχνει WP αυτοι θα φτιαχνουν. Μονο ετσι εχει νοημα ολη αυτη η Universal φιλοσοφια που εχει πλεον η MS.

Και οσο τα Lumia φτιαχνονται με τα λεφτα απο τις πατεντες των αντροιντ ολα κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...