Προς το περιεχόμενο

Huawei: Τα smartphones που θα αναβαθμιστούν σε Android 6.0 Marshmallow


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τελική έκδοση του Android 6.0 Marshmallow είναι διαθέσιμη για όλους τους κατασκευαστές προκειμένου αυτοί να προχωρήσουν στην κυκλοφορία αναβαθμίσεων για τα μοντέλα που θα επιλέξουν, με τη Huawei να είναι μία από τις πρώτες εταιρείες που προχωρά σε σχετικές ανακοινώσεις.

Όπως είναι φανερό, η κινεζική εταιρεία έχει επιλέξει αρκετά μοντέλα της τα οποία θα λάβουν την αναβάθμιση, ανάμεσα τους και οι ναυαρχίδες της εταιρείας όπως το Mate S, P8 και Ascend Mate 7. Αναλυτικά τα μοντέλα είναι τα εξής:

  • P8
  • Mate S
  • Ascend Mate7
  • P8max
  • Ascend G7
  • G7 Plus
  • G8
  • Honor 7
  • Honor 7i
  • Honor 6 Plus
  • Honor 6
  • MediaPad X2
  • Honor 4X
  • Ηonor 4C
Αν η συσκευή σας δεν περιλαμβάνεται ανάμεσα σ' αυτές, υπάρχει φως στο τούνελ από τη στιγμή που η Huawei δεν έχει αποκλείσει την πιθανότητα η λίστα να μεγαλώσει μελλοντικά. Το χρονοδιάγραμμα κυκλοφορίας πάντως της αναβάθμισης για κάθε μοντέλο δεν έχει ακόμα δημοσιοποιηθεί, με μια πληροφορία να αναφέρει ότι οι πρώτες συσκευές θα αναβαθμιστούν αρχής γενομένης από το Νοέμβριο.

 

Link.png Site: GSMArena
Link.png Site: Huawei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δωσε το γλυφιτζουρι πρωτα ρε Huawei, κάνεις και δηλώσεις για την 6. Mate 7 με 4.4.2, απο Μάιο πάμε στην έκδοση 5, μετα Ιουλιο, παλι τίποτα, τωρα το χρονοδιάγραμμα λεει Νοέμβρη, άντε να δούμε. Και με αυτές τις ταχύτητες όταν δώσεις την 6, εγώ θα έχω αλλάξει 5-6 κινητά.

 

Υ.Γ: Θα δώσει την 6 στο g7, και όχι στο p7? μάλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το honor 6 που κατέχω μας εχει δώσει πάντως την 5.1.1 εδώ και κάνα μήνα περίπου και χαίρομαι που μας έχει συμπεριλάβει και για το marshmallow

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη, σε ξενο φορουμ διαβαζω μεσα στην λιστα και μια συσκευη με ονομα P8 Youth Edition ή οποια απο οσο ειδα ειναι το κινεζικο p8 lite. Κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δωσε το γλυφιτζουρι πρωτα ρε Huawei, κάνεις και δηλώσεις για την 6. Mate 7 με 4.4.2, απο Μάιο πάμε στην έκδοση 5, μετα Ιουλιο, παλι τίποτα, τωρα το χρονοδιάγραμμα λεει Νοέμβρη, άντε να δούμε. Και με αυτές τις ταχύτητες όταν δώσεις την 6, εγώ θα έχω αλλάξει 5-6 κινητά.

 

Υ.Γ: Θα δώσει την 6 στο g7, και όχι στο p7? μάλιστα

Στο mate 7 εγώ πάντως την έκανα χειροκίνητα την αναβάθμιση σε lollipop. Μέσα από το update της συσκευής δεν ερχόταν όσο και αν προσπάθησα.

Πάντως χάρηκα που είδα το mate 7 μέσα στις συσκευές.Πάρα πολλές οι συσκευές που θα αναβαθμιστούν.Αυτά να τα βλέπει η htc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δωσε το γλυφιτζουρι πρωτα ρε Huawei, κάνεις και δηλώσεις για την 6. Mate 7 με 4.4.2, απο Μάιο πάμε στην έκδοση 5, μετα Ιουλιο, παλι τίποτα, τωρα το χρονοδιάγραμμα λεει Νοέμβρη, άντε να δούμε. Και με αυτές τις ταχύτητες όταν δώσεις την 6, εγώ θα έχω αλλάξει 5-6 κινητά.

 

Υ.Γ: Θα δώσει την 6 στο g7, και όχι στο p7? μάλιστα

 

Δε χάνεις και κάτι πάντως με loli. Μη σε πω ότι είσαι καλύτερα με Kit-kat. Φίλος που έκανε manual αναβάθμιση σε loli μετά από λίγο καιρό επέστρεψε στην Kit-kat. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το γλειφιτζούρι πιο ωραίο μου φαίνεται από kit kat

 

Μια χαρά είναι η Lollipop. Καλύτερη απο τη KitKat. Αρκεί να είναι η τελευταία έκδοση 5.1.1 και να έχει περαστεί με καθαρή εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...