Προς το περιεχόμενο

Επίσημο βίντεο για το BlackBerry Priv που θα τρέχει Android


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι και σιγουρος για το ποσο θα πουλησει,παντως το κινητο ειναι ομορφο και ολα τα λεφτα το QWERTY πολυ καλη κινηση για μενα.Το κοβω να εχει καμια τιμη ανω των 700 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν πεσει γυρω στα 350 ευρω παιζει να το τσιμπησω, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολα θα πεσει σε αυτην την τιμη

Αν γινει οπως εγινε με τα προηγουμενα BB , τοτε θα πρεπει να περιμενεις 2 χρονια για τετοια τιμη. Αν ειναι οπως ολα τα android σε κανενα 6μηνο θα το τσιμπησεις σε μιση τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν του ποιοτικου τηλεφωνου η οχι, αληθεια γιατι να βολευει το slide πληκτρολογιο; Για μενα ο μονος λογος ειναι για εφε (και καλα δειτε τι τηλεφωναρα διαφορετικη εχω!!).

Τα κουμπια αφης σε ενα ας πουμε αξιοπρεπες τηλεφωνο ειναι πολυ πιο ευκολα στη πληκτρολογηση απο το ποιοτικοτερο τηλ. με πραγματικο πληκτρολογιο αφου, οπως και να ειναι κατασκευασμενο, θα απαιτειται πιεση μεγαλυτερη.

Δε σε καταλαβαίνω... αν δεν σε βολεύει το πληκτρολόγιο δεν το χρησιμοποιείς .Το οτι δινει την δυνατότητα , να έχεις ενα πληκτρολόγιο που είναι σήμα κατατεθέν  της ΒΒ , για εφε οπως λες τοτε λυπάμαι αλλα αλλά για σένα όλα τα ΒΒ είναι εφέ....

Δηλαδή αυτά που εβγαλε χωρίς πληκτρολόγιο , ήταν καλύτερα για σένα γιατί δεν είχαν το εφέ?

Εγώ ελπίζω να καταργήσει όσα εβγαλε χωρίς πληκτρολόγιο και να τα κάνει με πληκτρολόγιο ,όπως πρέπει να είναι ενα πραγματικό BB. Aν εσύ και υπόλοιποι έχετε προβλημα για εφε, σας συνιστώ, να πάρεις υπολογιστή με touch screen οθόνη και να καταργήσεις το πληκτρολόγιο γιατί απλα είναι ένα εφέ.... :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε καταλαβαίνω... αν δεν σε βολεύει το πληκτρολόγιο δεν το χρησιμοποιείς .Το οτι δινει την δυνατότητα , να έχεις ενα πληκτρολόγιο που είναι σήμα κατατεθέν  της ΒΒ , για εφε οπως λες τοτε λυπάμαι αλλα αλλά για σένα όλα τα ΒΒ είναι εφέ....

Δηλαδή αυτά που εβγαλε χωρίς πληκτρολόγιο , ήταν καλύτερα για σένα γιατί δεν είχαν το εφέ?

Εγώ ελπίζω να καταργήσει όσα εβγαλε χωρίς πληκτρολόγιο και να τα κάνει με πληκτρολόγιο ,όπως πρέπει να είναι ενα πραγματικό BB. Aν εσύ και υπόλοιποι έχετε προβλημα για εφε, σας συνιστώ, να πάρεις υπολογιστή με touch screen οθόνη και να καταργήσεις το πληκτρολόγιο γιατί απλα είναι ένα εφέ.... :wacko:

 

 

Τι κορυφαία παρομοίωση του υπολογιστή με το smartphone... NOT. Αν θέλετε να υπερασπιστείτε το φυσικό πληκτρολόγιο, κάντε το με σοβαρά επιχειρήματα τουλάχιστον. Όχι φυσική αίσθηση λέει ο ένας (είναι το αντίστοιχο με την αίσθηση του χαρτιού στο βιβλίο σε σχέση με το ebook), όχι να γράφεις με το ένα χέρι όταν οδηγάς (καλή τύχη με αυτό σε φυσικό QWERTY πληκτρολόγιο που θέλει δύναμη για να κάνει κλικ και όχι απλό touch και σε τόσο ψηλή συσκευή), είναι σήμα κατατεθέν της BB λέει ο τρίτος. Ναι, είναι σήμα κατατεθέν του... 2005.

 

Με τα δεκάδες software keyboard να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα, ΔΕΝ γίνεται ένα φυσικό, σταθερό και καθόλου παραμετροποιήσιμο πληκτρολόγιο να είναι καλύτερο από ένα software. Σε HAND-held device, όχι σε desktop ή laptop...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κορυφαία παρομοίωση του υπολογιστή με το smartphone... NOT. Αν θέλετε να υπερασπιστείτε το φυσικό πληκτρολόγιο, κάντε το με σοβαρά επιχειρήματα τουλάχιστον. Όχι φυσική αίσθηση λέει ο ένας (είναι το αντίστοιχο με την αίσθηση του χαρτιού στο βιβλίο σε σχέση με το ebook), όχι να γράφεις με το ένα χέρι όταν οδηγάς (καλή τύχη με αυτό σε φυσικό QWERTY πληκτρολόγιο που θέλει δύναμη για να κάνει κλικ και όχι απλό touch και σε τόσο ψηλή συσκευή), είναι σήμα κατατεθέν της BB λέει ο τρίτος. Ναι, είναι σήμα κατατεθέν του... 2005.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΟΚΙΝΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΚΥΡΑ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ.

Με τα δεκάδες software keyboard να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα, ΔΕΝ γίνεται ένα φυσικό, σταθερό και καθόλου παραμετροποιήσιμο πληκτρολόγιο να είναι καλύτερο από ένα software. Σε HAND-held device, όχι σε desktop ή laptop...

 

Αν κατάλαβα καλα στο τελος , το full keyboard του laptop ή desktop δεν μπορεί να είναι touch αλλα στα κινητά επιβάλετε?

 

Δηλαδή ειναι θέμα μεγεθους κουμπιών ή θεμα πιεσης? Ειλικρινά αν μπορείς να εξηγήσεις με λογικούς όρους και όχι βάση "μόδας του 2005"  θα σου ήμουν υπόχρεος....

 

YΓ. Αν ξεσυνήθισαν κάποιοι τα φυσικά πληκτρολογια στα κινητά δεν σημαίνει οτι ισχυει το ίδιο για όλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κορυφαία παρομοίωση του υπολογιστή με το smartphone... NOT. Αν θέλετε να υπερασπιστείτε το φυσικό πληκτρολόγιο, κάντε το με σοβαρά επιχειρήματα τουλάχιστον. Όχι φυσική αίσθηση λέει ο ένας (είναι το αντίστοιχο με την αίσθηση του χαρτιού στο βιβλίο σε σχέση με το ebook), όχι να γράφεις με το ένα χέρι όταν οδηγάς (καλή τύχη με αυτό σε φυσικό QWERTY πληκτρολόγιο που θέλει δύναμη για να κάνει κλικ και όχι απλό touch και σε τόσο ψηλή συσκευή), είναι σήμα κατατεθέν της BB λέει ο τρίτος. Ναι, είναι σήμα κατατεθέν του... 2005.

 

Με τα δεκάδες software keyboard να είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα, ΔΕΝ γίνεται ένα φυσικό, σταθερό και καθόλου παραμετροποιήσιμο πληκτρολόγιο να είναι καλύτερο από ένα software. Σε HAND-held device, όχι σε desktop ή laptop...

 

Παρόλα αυτά το φυσικό keyboard παραμένει καλύτερο λόγο της αίσθησης που λες. Τυφλό σύστημα με virtual keyboard ούτε καν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ προσπαθουν να δώσουν στο touch με δονήσεις την αισθηση της αναδρασης για να κάνει πιο φυσικο την λειτουργία των "πληκτρων" και αλλοι παραπονιουνται οτι τα κουμπια δεν πρεπει να υπάρχουν.

Δεν θα έμπαινε στην διαδικασία να κάνω την παρομοίωση αν δεν τα χαρακτήριζαν ως "εφε". Αν ειναι έτσι το ξαναλέω τα ΒΒ ειναι για εφε ...μείνετε με τα iphone που δεν είναι. :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν κατάλαβα καλα στο τελος , το full keyboard του laptop ή desktop δεν μπορεί να είναι touch αλλα στα κινητά επιβάλετε?

 

Δηλαδή ειναι θέμα μεγεθους κουμπιών ή θεμα πιεσης? Ειλικρινά αν μπορείς να εξηγήσεις με λογικούς όρους και όχι βάση "μόδας του 2005"  θα σου ήμουν υπόχρεος....

 

 

Την απάντηση την έχεις κάνει bold από μόνος σου. Στο κινητό γράφουμε στις περισσότερες των περιπτώσεων με το ένα χέρι γιατί είναι εύκολο λόγω του μεγέθους της συσκευής και στον υπολογιστή λόγω μεγέθους, βολεύει να είναι φυσικό το πληκτρολόγιο για να μπορείς να δουλέψεις και τυφλό με όλα τα δάχτυλα. Στο κινητό, είτε φυσικό είτε software, πάλι με τους δύο αντίχειρες θα γράφεις, αν γράφεις με τα δύο χέρια. Το μέγεθος που έχει το πληκτρολόγιο στα BB Passport και Priv, δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρεις να γράψεις με το ένα χέρι, ο αντίχειράς σου θα πονάει στο 2λεπτο. Στο software γράφεις όπως γουστάρεις: Με τα δύο χέρια, με το ένα χέρι, με Swype, με num Keyboard.

 

Παρεμπιπτόντως, δεν ανέφερα πουθενά ότι ήταν "μόδα" το 2005. Τότε, όντως ήταν η καλύτερη λύση στο πληκτρολόγιο σε σχέση με το num keyboard των υπολοίπων συσκευών. ΤΟΤΕ όμως. Τώρα υπάρχει κάτι καλύτερο. Στο desktop δεν έχουν καταφέρει ακόμα να το εξελίξουν γιατί δεν το επιτρέπει η εργονομία και έχουμε μείνει σε input method 50 ετών. Και τέλος, για να γίνει περισσότερο αντιληπτό ποιά μέθοδος είναι περισσότερο εξελιγμένη και χρηστική, φαντάσου έναν 50άρη που "μεγάλωσε" με το παραδοσιακό πληκτρολόγιο της BB. Αν του δώσεις ένα smartphone με πληκτρολόγιο αφής, θα τον χαλάσει στην αρχή, αλλά μόλις το δουλέψει λίγο και μάθει να γράφει με swype, θα γράφει 5 φορές πιο γρήγορα και θα "ξεχάσει" την αίσθηση που του δίνει το φυσικό πληκτρολόγιο. Τώρα φαντάσου έναν 20αρη ο οποίος "μεγάλωσε" με Android και iOS. Δωσ' του ένα BB με φυσικό πληκτρολόγιο, και θα το πετάξει στον τοίχο σε μια βδομάδα.

 

 

Παρόλα αυτά το φυσικό keyboard παραμένει καλύτερο λόγο της αίσθησης που λες. Τυφλό σύστημα με virtual keyboard ούτε καν.

 

 

Ναι, αλλά τυφλό σύστημα σε smartphone... Ένας στους 10 και τυφλό και με τα δύο χέρια είναι περιττό. Το τυφλό χρειάζεται στο αυτοκίνητο όπως ειπώθηκε που μπορεί να θέλεις να γράψεις χωρίς να βλέπεις με το ένα χέρι και αυτό δύσκολα σε QWERTY. Σε num keyboard το συζητάμε, όλοι τυφλό γράφαμε στα Nokia προ 15ετίας γιατί είχε λιγότερα κουμπιά άρα πιο εύκολο. Τυφλό σε PC, 5 στους 10. Επίσης, τυφλό στο virtual, δεν είναι ανέφικτο, πολλές φορές γράφω με swype χωρίς να βλέπω γιατί ξέρω που πέφτουν τα γράμματα και το prediction έχει φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα.


Εδώ προσπαθουν να δώσουν στο touch με δονήσεις την αισθηση της αναδρασης για να κάνει πιο φυσικο την λειτουργία των "πληκτρων" και αλλοι παραπονιουνται οτι τα κουμπια δεν πρεπει να υπάρχουν.

Δεν θα έμπαινε στην διαδικασία να κάνω την παρομοίωση αν δεν τα χαρακτήριζαν ως "εφε". Αν ειναι έτσι το ξαναλέω τα ΒΒ ειναι για εφε ...μείνετε με τα iphone που δεν είναι. :whistle:

 

 

Μάλλον εντάσσεσαι στους 50αρηδες που ανέφερα στο προηγούμενο σχόλιο :P Προσωπικά, το κινητό μου είναι πάντα παντελώς αθόρυβο, μου την δίνει να ακούγεται είτε το κλικ είτε η δόνηση από τα πλήκτρα και γράφω μια χαρά γιατί το pop-up του γράμματος που πατάω μου δείχνει αν πατήθηκε το πλήκτρο ή όχι. Και αν θέλω να γράψω κάτι μακροσκελές, swype, 1sec η λέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το μέγεθος που έχει το πληκτρολόγιο στα BB Passport και Priv, δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρεις να γράψεις με το ένα χέρι, ο αντίχειράς σου θα πονάει στο 2λεπτο. Στο software γράφεις όπως γουστάρεις: Με τα δύο χέρια, με το ένα χέρι, με Swype, με num Keyboard.

 

, φαντάσου έναν 50άρη που "μεγάλωσε" με το παραδοσιακό πληκτρολόγιο της BB. Αν του δώσεις ένα smartphone με πληκτρολόγιο αφής, θα τον χαλάσει στην αρχή, αλλά μόλις το δουλέψει λίγο και μάθει να γράφει με swype, θα γράφει 5 φορές πιο γρήγορα και θα "ξεχάσει" την αίσθηση που του δίνει το φυσικό πληκτρολόγιο. Τώρα φαντάσου έναν 20αρη ο οποίος "μεγάλωσε" με Android και iOS. Δωσ' του ένα BB με φυσικό πληκτρολόγιο, και θα το πετάξει στον τοίχο σε μια βδομάδα.

 

 

. Επίσης, τυφλό στο virtual, δεν είναι ανέφικτο, πολλές φορές γράφω με swype χωρίς να βλέπω γιατί ξέρω που πέφτουν τα γράμματα και το prediction έχει φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα.

 

 το pop-up του γράμματος που πατάω μου δείχνει αν πατήθηκε το πλήκτρο ή όχι. Και αν θέλω να γράψω κάτι μακροσκελές, swype, 1sec η λέξη.

 

Οκ. Στο priv γραφεις οπως γουσταρεις με ενα χερι με δυο με μονο virtual  και επιπλεον με φυσικο πληκτρολογιο. Μονο ή σε συνδιασμο με ταυτοχρονα την οθονη για ειδικους χαρακτηρες/ Οποτε πλεονεκτει σε σχεση με τα μονο touch κινητα.

Μαλλον δεν εισαι της εποχης των sms με την κοπελια. 2 ωρες συνεχομενο typing τυφλο συστημα και δεν επαθαν τιποτα οι αντιχειρες μου ( μονο με τον εναν εγραφα ετσι κι αλλιως). Ποτε δεν καταφερα να γραψω 5 φορες πιο γρηγορα , ουτε καν δυο φορες πιο γρηγορα οταν εκανα την μεταβαση σε full touch. Το μονο που πλησιασε την ταχυτητα ηταν το virtual... της Blackberry. Και αυτο οχι γιατι ειχε ακριβεια, αλλα εχει τρομερη προβλεψη και εκμαθηση με φοβερο τροπο επιλογης λεξης. Αλλα παλι δεν... Ομολογω παντως οτι τον καλυτερο συνδιασμο τον ειχα με touch οθονη και φυσικο πληκτρολογιο στο Ν900.

Φανταζομαι οτι το παραδειγμα του 20αρη ειναι απο ερευνα και οχι καποια προσωπικη εκτιμηση.

Στο virtual το τυφλο δεν ειναι ανεφικτο, απλα ειναι ανουσια δυσκολο. Να μαζοχιστεις να μαθεις τυφλο στο touch ενος κινητου και μολις αλλαξεις κινητο με αλλο μεγεθος οθονης και bezel ακομη και η αισθηση του βαρους θα σε επιρρεασει και αντε παλι απο την αρχη.

Και τελος, πρεπει να εχεις τα ματια σου καρφωμενα στην οθονη οπως λες για να δεις το pop up , αφου δεν εχεις πραγματικη αισθηση του τι πατησες. Και μετα μας λες οτι τα Touch ειναι καλυτερα. Σου μειωνουν και την ωφέλιμη οθονη κατα την πληκτρολογιση... 

A ναι. Και φανταζομαι  πιστευεις οτι η Blackberry βαζει τα ιδια πληκτρολογια που ειχε και το 2005. Καμια εξελιξη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το '96 με κινητό δεν το λες ότι δεν είμαι της εποχής των SMS ώρες με την κοπελιά :) Θέλεις να μου πεις ότι μπορείς να γράψεις εύκολα και πιο γρήγορα στο QWERTY της BB από οποιοδήποτε touch keyboard με ΤΟ ΕΝΑ χέρι; Τότε μάλλον δεν έχεις καταλάβει τη λογική του swype ή δεν μπόρεσες να το μάθεις. Μου έχει τύχει και φίλος να μην τον βολεύει να χρησιμοποιεί το T9 σε num keyboard και να πατάει ένα-ένα γράμμα για να γράψει αυτό που θέλει... Αυτό δεν σημαίνει ότι το δεύτερο είναι και πιο χρηστικό. Προβλέπεται το φυσικό πληκτρολόγιο του Priv να καταλήγει σαν το Spen του Note, να το χρησιμοποιεί ο ένας στους 10. Ένα poll στο Insomnia θα ήταν ενδιαφέρον πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι πληκτρολογιο εχει το Priv. Και γενικα δεν εχεις πιασει ουτε το virtual της Blackberry. Κοιτα μην χασεις κανενα pop up την ωρα που γραφεις και ασε σε εμας που γραφουμε email στον δρομο να θελουμε το ταχυτερο. Εσυ κανε ζικ ζακ στην οθονη με το swipe και ασε σε εμας να παταμε ενα πληκτρο και να μας εχει ετοιμη την λεξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Την απάντηση την έχεις κάνει bold από μόνος σου. Στο κινητό γράφουμε στις περισσότερες των περιπτώσεων με το ένα χέρι γιατί είναι εύκολο λόγω του μεγέθους της συσκευής και στον υπολογιστή λόγω μεγέθους, βολεύει να είναι φυσικό το πληκτρολόγιο για να μπορείς να δουλέψεις και τυφλό με όλα τα δάχτυλα. Στο κινητό, είτε φυσικό είτε software, πάλι με τους δύο αντίχειρες θα γράφεις, αν γράφεις με τα δύο χέρια. Το μέγεθος που έχει το πληκτρολόγιο στα BB Passport και Priv, δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρεις να γράψεις με το ένα χέρι, ο αντίχειράς σου θα πονάει στο 2λεπτο. Στο software γράφεις όπως γουστάρεις: Με τα δύο χέρια, με το ένα χέρι, με Swype, με num Keyboard.

 

Παρεμπιπτόντως, δεν ανέφερα πουθενά ότι ήταν "μόδα" το 2005. Τότε, όντως ήταν η καλύτερη λύση στο πληκτρολόγιο σε σχέση με το num keyboard των υπολοίπων συσκευών. ΤΟΤΕ όμως. Τώρα υπάρχει κάτι καλύτερο. Στο desktop δεν έχουν καταφέρει ακόμα να το εξελίξουν γιατί δεν το επιτρέπει η εργονομία και έχουμε μείνει σε input method 50 ετών. Και τέλος, για να γίνει περισσότερο αντιληπτό ποιά μέθοδος είναι περισσότερο εξελιγμένη και χρηστική, φαντάσου έναν 50άρη που "μεγάλωσε" με το παραδοσιακό πληκτρολόγιο της BB. Αν του δώσεις ένα smartphone με πληκτρολόγιο αφής, θα τον χαλάσει στην αρχή, αλλά μόλις το δουλέψει λίγο και μάθει να γράφει με swype, θα γράφει 5 φορές πιο γρήγορα και θα "ξεχάσει" την αίσθηση που του δίνει το φυσικό πληκτρολόγιο. Τώρα φαντάσου έναν 20αρη ο οποίος "μεγάλωσε" με Android και iOS. Δωσ' του ένα BB με φυσικό πληκτρολόγιο, και θα το πετάξει στον τοίχο σε μια βδομάδα.

 

 

 

 

Ναι, αλλά τυφλό σύστημα σε smartphone... Ένας στους 10 και τυφλό και με τα δύο χέρια είναι περιττό. Το τυφλό χρειάζεται στο αυτοκίνητο όπως ειπώθηκε που μπορεί να θέλεις να γράψεις χωρίς να βλέπεις με το ένα χέρι και αυτό δύσκολα σε QWERTY. Σε num keyboard το συζητάμε, όλοι τυφλό γράφαμε στα Nokia προ 15ετίας γιατί είχε λιγότερα κουμπιά άρα πιο εύκολο. Τυφλό σε PC, 5 στους 10. Επίσης, τυφλό στο virtual, δεν είναι ανέφικτο, πολλές φορές γράφω με swype χωρίς να βλέπω γιατί ξέρω που πέφτουν τα γράμματα και το prediction έχει φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα.

 

 

Μάλλον εντάσσεσαι στους 50αρηδες που ανέφερα στο προηγούμενο σχόλιο :P Προσωπικά, το κινητό μου είναι πάντα παντελώς αθόρυβο, μου την δίνει να ακούγεται είτε το κλικ είτε η δόνηση από τα πλήκτρα και γράφω μια χαρά γιατί το pop-up του γράμματος που πατάω μου δείχνει αν πατήθηκε το πλήκτρο ή όχι. Και αν θέλω να γράψω κάτι μακροσκελές, swype, 1sec η λέξη.

 

νομίζω απαντήθηκε ξεκάθαρα ....οταν θέλω να δουλέψω με touch εχω το touch , οταν θέλω να δουλέψω με το πληκτρολογίο έχω πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει κανένα μπέρδεμα. Αν εσύ τώρα κολλάς στο πληκτρολόγιο μόνο και μπερδέυεσαι γιατί νομίζεις οτι ειναι feature phone του 2005 , τοτε το πρόβλημα σου είναι προσωπικό.....

Εδώ δεν έχουμε να κανουμε με ένα απλό touchphone αλλα εχουμε να κανουμε και με το εξελιγμενο φυσικό πληκτρολόγιο της ΒΒ.

Αν καποιοι το βλέπουνε σαν εφε και καποιοι άλλοι το βλέπουνε σαν κατι από το παρελθόν είναι καθαρά προσωπικό τους προβλημα, που δεν θα θελα να σχολιάσω άλλο και να χρησιμοποιήσω εκφράσεις με ηλικίες,αναπηρίες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπεται το φυσικό πληκτρολόγιο του Priv να καταλήγει σαν το Spen του Note, να το χρησιμοποιεί ο ένας στους 10.

 

Το ότι οι υπόλοιποι 9 στους 10 είναι τεχνολογικά αμμόρφωτοι όμως και δεν χρησιμοποιούν το S Pen στο Note ούτε καν για screenshot, δεν το λαμβάνεις υπόψη.

 

Όπως το Note δεν προορίζεται για τους παραπάνω (και βγαίνουν σωρηδόν οι αγγελίες "δεν βόλεψε λόγω μεγέθους") έτσι και το PRIV δεν προορίζεται για τα πιτσιρίκια ή τους swipers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...