Προς το περιεχόμενο

Μένει κανενάς μακριά από την οικογένεια του εστώ και προσωρινά?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Δεν θελω εδω στο μπλαμπλα ουτε να κλαφτω τιποτα, καλα κανετε σαν εμπειροι και δινετε συμβουλες. Τις κραταω πισω στο μυαλο μου.

 

Καλύτερα να μην παίρνεις τόσο σοβαρά τις συμβουλές εδω μέσα γιατί κανείς δεν ξέρει καλά ούτε εσένα ούτε την δικιά σου. Εσύ ξες καλύτερα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Maus δεν θελω να το πιστεψω αυτο. Μπορει να ισχυει.

 

Θα το δοκιμασω, αν δω οτι ξεφευγει η κατασταση, ετσι πως τα βροντηξα απο το σπιτι των γονιων μου να φυγω ειδικα ετσι οπως ειμαι τωρα, ετσι θα κανω. Εννοειτε οτι θα προσεχω για τιποτα παρεπλεκομενα.

 

Δεν θελω εδω στο μπλαμπλα ουτε να κλαφτω τιποτα, καλα κανετε σαν εμπειροι και δινετε συμβουλες. Τις κραταω πισω στο μυαλο μου.

 

 

Δεν φταίει ότι δουλεύει εκείνη και εσύ όχι... από το σκηνικό που παρέθεσες παραπάνω (αυτό με το γυμναστήριο και το laser) προσωπικά βλέπω ότι κάτι άλλο υπάρχει που θα αρχίσει να ξεσπάει σε μικρά καθημερινά πράματα... από το που αφήνεις την οδοντόβουρτσα και την πετσέτα μέχρι το τι ώρα κοιμάστε ή εάν πληρώθηκε ή όχι (και από ποιον) ο λογαριασμός. 

 

Γνώμη μου:

 

- Το λύνετε τώρα, πριν μείνετε μαζί. Αυτό σημαίνει ότι κάποιος θα το φέρει στην επιφάνεια, ενδέχεται ο άλλος να σηκώσει άμυνες και να έρθει τσακωμός. Στον τσακωμό αυτό μπορείτε να βγάλετε τα μάτια σας (όχι με την ροζ έννοια) και να το διαλύσετε Ή να βγουν στην επιφάνεια διάφορα και να τα λύσετε

- το λύνετε μετά αφού έρθει στην επιφάνεια από την συγκατοίκηση. Αυτό όμως απαιτεί καθαρό κεφάλι όταν θα έχετε και οι 2 ζαλιστεί από τις ασήμαντες αφορμές που, όμως, δεν είναι η αιτία του προβλήματος. 

 

Σε κάθε περίπτωση, ένα ζευγάρι πρέπει να μένει μαζί (εάν είναι στην ίδια πόλη/χώρα) εάν δεν είναι μόνο sex και εάν έχουν περάσει τα 20. Μπορεί να βγουν προβλήματα, μπορεί και όχι. Στο χέρι σας είναι να τα λύσετε. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά μυαλά έχουν οι γυναίκες άλλα μυαλά οι άντρες.

 

 

αν σου φερουμε 2 εγκεφαλους, πως θα ξεχωρισεις ποιος ειναι αντρικος και ποιος γυναικειος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9 timezones Μακρυά. 

 

όχι παίζουμε

 

liverpool επειδή σε ξέρω χρόνια μέσω του φόρου, φύγε μακρυά αγόραρε. γυναίκες που επηρεάζονται από τους γονείς τόσο πολύ δεν κάνουν. μιλάω εκ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ πείρας - δεν με πολυχώνευαν οι δικοί της και από κριτική και anal retentiveness  άλλο τίποτα.  

 

όταν ήρθα Καναδά ήμουν με μια κοπέλα 6μιση χρόνια ήδη. η 1η δουλειά δεν πλήρωνε καλά και δούλευα και σε ταβέρνα τα βράδυα. 1, 2,3 δεν με ακολούθησε παρόλο το γεγονός ότι είχα βρει τρύπα και χαρτιά να μπει στην χώρα νόμιμα σαν σερβιτόρα ( αρχή είναι , ελα της έλεγα και μετά βρίσκεις κάτι άλλο). Η αδερφή και η μάνα της λέγαν "θα πας Καναδά με τον Head να δουλεύεις λάτζα; να σου βρει δουλειά γραφείου και μετά" . 6 μήνες μετά σφήριξα λήξη. και μιλάμε για χρόνια σχέση που ζήσαμε και μέναμε και μαζί σαν φοιτητές. ένιωθα σκατά για χρόνια αλλά το ξεπέρασα. 

 

4 χρόνια μετά που στρώθηκα πιστεύω, θα το χτυπάει το κεφάλι της γιατί ο Headbanger είναι σωτηρία της κόρης για την μέση ελληνίδα πεθερά (μην περεξηγήσεται τα λόγια μου και δεν τσουβαλιάζω - στην γαμω κουλτούρα της χώρας είναι). 

 

PS δεν έχουμε κρατήσει καμία επαφή τελικά. 3 μήνες μετά το μπαμ την πήρα τηλέφωνο να έρθει να ζήσει μαζί μου μιας και είχα βρει καλή δουλειά τότε και ήμουν αρχηγός. Είπε όχι, έκλεισα το τηλέφωνο και κατέβηκα στο μπαρ. 

 

Κράτα την γυναίκα αν πραγματικά την αγαπάς, αλλιώς δεν αξίζει τον χρόνο σου τέτοια εμπλοκή. 

Επεξ/σία από headbanger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS δεν έχουμε κρατήσει καμία επαφή τελικά. 3 μήνες μετά το μπαμ την πήρα τηλέφωνο να έρθει να ζήσει μαζί μου μιας και είχα βρει καλή δουλειά τότε και ήμουν αρχηγός. Είπε όχι, έκλεισα το τηλέφωνο και κατέβηκα στο μπαρ.

Θα κρατούσες σχέση που θα ερχόταν Καναδά ΜΕΤΑ που έγινες άρχοντας, κι όσο έτρωγες αγγούρι σε άφηνε να το τρως ολομόναχος? Ούτε φτύσιμο.

 

Respect και στην κοπέλα, γιατί αν ερχόταν θα ήτο ο ορισμός του gold digger.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτή μάλλον τον απέρριψε γιατί έχει από πίσω τον μπαμπα να την συντηρεί...

 

ή πολύ απλά δεν ήθελε να φύγει από την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...