Προς το περιεχόμενο

Αποχώρηση του Hideo Kojima, δημιουργού του Metal Gear, από την Konami


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καληνύχτα Konami - δεν είναι μαλακίες η εταιρεία απλά χρεωκόπησε 

 

η Konami ειναι μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες στην Ιαπωνια, τα videogames ειναι μονο ενα μερος των δραστηριοτητων της.

δεν θα χρεοκωπησει επειδη εφυγε ενας υπαλληλος της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο metal gear δεν τον αφησαν καν να το ολοκληρωσει ημουν μεγαλος φαν της konami αλλα παει απ το κακο στο χειροτερο kilik αν θεωρεις υπαλληλο τον kojima τοτε και ο μεσι υπαλληλος ποδοσφαιρικης ομαδας ειναι αλλα Τον λατρευουν λυπαμαι αλλα καποιοι δεν ξερετε καν τι σημαινει kojima και ποσους τιτλους εχει βγαλει αλλα εχετε αποψη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Konami ειναι μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες στην Ιαπωνια, τα videogames ειναι μονο ενα μερος των δραστηριοτητων της.

δεν θα χρεοκωπησει επειδη εφυγε ενας υπαλληλος της.

 

Εντάξει απλό υπάλληλο δεν τον λες. Το 2011 έγινε Vice President της Konami Digital Entertainment. Ας πούμε απλά ότι δεν πρόκειται να δούμε ξανά σοβαρό τίτλο από την Konami.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει απλό υπάλληλο δεν τον λες. Το 2011 έγινε Vice President της Konami Digital Entertainment. Ας πούμε απλά ότι δεν πρόκειται να δούμε ξανά σοβαρό τίτλο από την Konami.

Δεν νομιζω, ειναι μεγαλο κεφαλαιο για την εταιρεία και σιγουρα η "ψυχη" των MGS αλλα ουδεις αναντικαταστατος ειπαμε. LOL απλα για κατι comments οτι χρεοκόπησε/θα χρεοκοπήσει η konami για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

speaking of, μονο εγω βρηκα το MGS5 μετριο; με τοσο hype, διθυραμβικες κριτικες και επαινους, το περιμενα ...λιγοτερο βαρετο;

 

Δεν είσαι ο μόνος. Αλλά όπως σε κάθετι έτσι και στο gaming υπάρχουν "ιερά τοτεμ". 99% ακόμα και είναι τραγικό η κυκλοφορία MGS ή Zelda και 2-3 αλλοι τίτλοι θα είναι game of the year. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω απλα πως πως ειναι το πρωτο παιχνιδι που επαιξα στο PS1 και ακομα και τωρα ανατριχιάζω στο ονομα του! Το γνώρισα από demo στο PS1 το συνέχισα αυθεντικό στο PC!

Η μουσικη για άλλη μια φορά κανει την διαφορα αλλα γενικότερα απο πλοκη φωτογραφεια, χρώματα, σκηνοθεσια, ηταν ειναι και θα ειναι μοναδικο!!!! Μπορει να ειμαι offtopic αλλα ρεπει να το πω. Δεν έχω παιξει κανένα άλλο μονο και μόνο επιδει δεν ειχα PS καθως οι μεταφορες στο PC δεν ηταν πολυ καλες.

MGS for ever...ανατριχιαζω....

 

P.S. : ετος 2002 windows 98 το πισι ανοιγε και εκλεινε με τους ήχους απο τα vr missions και στο backgound παντα ο solid snake!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχα παιχνίδια τα MGS.Για μένα το 1 ήταν επικό και κάθε νέο που έβγενε μου άρεσε και λιγότερο..

p.s για τα bold.Βάλε και ένα κατά την γνώμη μου :P δεν είναι γεγονός ούτε υπάρχει μονάδα μέτρισης για το πιο είναι το καλύτερο franchise ή story , gameplay κλπ,όλα είναι προσωπική γνώμη :P ;)

εννοείται οτι εκφέρω πάντα προσωπική αποψή. 

 

το MGS1 ηταν η Genesis. Αλλα δεν μπορείς να αγνοησεις με τίποτα το big shell incident στο 2. Η Το πόσο υπέροχο παιχνίδι ηταν το Snake Eater. Οπως και το πόσο μαγικό τέλος έδωσαν στον Solid στο 4. Πραγματικά υπέροχο franchise. Το μόνο το οποίο δεν μου αφησε κάτι να θυμάμαι είναι το 5. Δυστυχώς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω, ειναι μεγαλο κεφαλαιο για την εταιρεία και σιγουρα η "ψυχη" των MGS αλλα ουδεις αναντικαταστατος ειπαμε. LOL απλα για κατι comments οτι χρεοκόπησε/θα χρεοκοπήσει η konami για αυτο.

 

Κοίτα δεν διαφωνώ, η εταιρία δεν πρόκειται να κλείσει. Πάντως εγώ MGS που να μην γράφει πάνω Hideo Kojima δεν παίζω, ξεκάθαρα πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...