Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η έκδοση 9.1 του iOS με καινούρια Emoji και βελτιώσεις στη λειτουργία Live Photos


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

iPhone να καεί με update, ότι νανε troll

οχι ακριβός... είναι πολύ κλασσικό το φαινόμενο .. αν πχ nand memory η το baseband ειναι στα τελευταία της (αν και ο χρήστης δεν το ξέρεις) και πας να περάσεις το update (κλασσικά πιάνει θερμοκρασίες αρκετές και κάνει πολλά writes... ) τότε κλατάρει το προβληματικό chipaki τέλειος....

 

δεν ξέρω αν τρολλαρει ο συγκεκριμένος.. αλλά είναι υπαρκτό το φαινόμενο εδω και χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ακριβός... είναι πολύ κλασσικό το φαινόμενο .. αν πχ nand memory η το baseband ειναι στα τελευταία της (αν και ο χρήστης δεν το ξέρεις) και πας να περάσεις το update (κλασσικά πιάνει θερμοκρασίες αρκετές και κάνει πολλά writes... ) τότε κλατάρει το προβληματικό chipaki τέλειος....

 

δεν ξέρω αν τρολλαρει ο συγκεκριμένος.. αλλά είναι υπαρκτό το φαινόμενο εδω και χρόνια

Όχι σε iPhone τουλάχιστον, με το που αρχίσει η υπερθέρμανση ενός iPhone σου βγάζει μήνυμα στην οθόνη και κλείνει μέχρι να κρυώσει. Ίσως κολλάει το 4S όχι όμως και να κάηκε μην υπερβάλουμε, κανένα αξιοπρεπές Smartphone, Android ή iOS δεν καίγεται, εκτός αν έχει Faulty μπαταρία ή αν κατέστρεψες την Logic Board με Third Party κινέζικους φορτιστές. Ή αν το κινητό είναι Shanghai από τα καλάθια των eBay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, iphone 4s με IOS 9.1 πετάει! Άρα, να κάνετε την αναβάθμιση δεν υπάρχει λόγος να είστε πίσω. @Neg @Black Demis εκ πείρας θα πω ότι δεν πολύ ισχύει αυτό. Στο δικό μου π.χ. μόνο μια φορά πέταξε μήνυμα για θερμοκρασία όπου ήταν καλοκαίρι μέσα Ιουλίου και το είχα ξέχασα στο αμάξι. Πιστεύω πως αυτό έχει να κάνει με το πως χρησιμοποιείς/προσεχείς την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, iphone 4s με IOS 9.1 πετάει! Άρα, να κάνετε την αναβάθμιση δεν υπάρχει λόγος να είστε πίσω. @Neg @Black Demis εκ πείρας θα πω ότι δεν πολύ ισχύει αυτό. Στο δικό μου π.χ. μόνο μια φορά πέταξε μήνυμα για θερμοκρασία όπου ήταν καλοκαίρι μέσα Ιουλίου και το είχα ξέχασα στο αμάξι. Πιστεύω πως αυτό έχει να κάνει με το πως χρησιμοποιείς/προσεχείς την συσκευή.

Το 4S το κατέβασα με Jailbreak στην 6.1.3, η συσκευή δεν είναι για Gradient OS. Σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4S το κατέβασα με Jailbreak στην 6.1.3, η συσκευή δεν είναι για Gradient OS. Σέρνεται.

περίεργο. έμενα τώρα με την 9.1 είναι λες και το έχω κάπου στην 7.1 που όλα ήταν ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που το σκέφτηκα, μου λείπει η απεικόνιση που είχε το ιος 6 στης εφαρμογές :P τυχερέ!  

Βασικά μπορώ να σου στείλω σε PM το βίντεο να το κατεβάσεις σε 6.1.3 είναι βέβαια Custom ROM και δεν θα έχεις κάποιες εφαρμογές που έχουν υποστήριξη μόνο στα τελευταία λειτουργικά όπως το Meerkat. Αλλά για εμένα κλαιν, άμα είναι να μην κολλάει άλλο τότε χαλάλι, τα βασικά όπως Skype, Viber, Telegram, Whatsapp κλπ όλα λειτουργούν στην 6.1.3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Σε iphone 5C εγκαταστάθηκε και τρέχει μια χαρά. Και κάτι κολλήματα που υπήρχαν με την 9.0.2 στην μουσική και στα γραφικά διορθώθηκαν. Κομπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μπορώ να σου στείλω σε PM το βίντεο να το κατεβάσεις σε 6.1.3 είναι βέβαια Custom ROM και δεν θα έχεις κάποιες εφαρμογές που έχουν υποστήριξη μόνο στα τελευταία λειτουργικά όπως το Meerkat. Αλλά για εμένα κλαιν, άμα είναι να μην κολλάει άλλο τότε χαλάλι, τα βασικά όπως Skype, Viber, Telegram, Whatsapp κλπ όλα λειτουργούν στην 6.1.3 

χμ δελεαστική η πρόταση σου. Άμα δεν σε βάζω σε φασαρία στείλε και ποιος ξέρει... :P ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή μπορεί να γίνει jailbreak με pangu;

Όχι, αν έχεις Jailbreak μην κάνεις Update. Αν δεν έχεις και θες, πάλι μην κάνεις Update. Αν θες Jailbreak και έχεις την 9.1 κάνε Downgrade όσο προλαβαίνεις. Εγώ έβαλα στο iPhone 6 Live Photos και διάφορα ενδιαφέροντα Tweaks δίχως να χρειάζεσαι το 6S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτί τα 4S μετά την 7η έκδοση του λειτουργικού κολλάνε είναι Fact τώρα να εγκαταστήσω την 9.1 για μερικά Emoji και διόρθωση στις Live Photos, no thanks. iPad Pro δεν πρόκειται να πάρω ούτε 6S οπότε η ενημέρωση πέρα από τα Emoji μου είναι άχρηστη. Άσε που θα χάσουμε και το Jailbreak.

Θυμησε μας παλι τι μας ενδιαφερει αν θα παρεις Ipad ή iphone???Μαλλον καθολου :P

Λεει πιο κατω στο αρθρο που δεν διαβασες 

 

'''Τέλος η συγκεκριμένη αναβάθμιση αντιμετωπίζει μια σειρά από προβλήματα που είχαν αναφέρει οι χρήστες του iOS, βελτιώνει τη συνολική απόδοση και επιλύει ζητήματα ασφαλείας.''''

 

Μικρα γραμματα ρε παιδι μου αξια αναφορας ε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...