Προς το περιεχόμενο

YouTube Red με χρέωση $9.99 για ένα YouTube χωρίς διαφημίσεις και με τοπική αποθήκευση βίντεο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα άλλο με προβλημάτισε... 

Ας καταπιώ τις διαφημίσεις... ένα "θέμα" είναι το ότι δεν μπορείς να βάλεις ένα τραγούδι από το youtube και να κάνεις κάτι άλλο ταυτόχρονα.

Στο βίντεο το αναφέρει-τονίζει αυτό..

 

Η συγκεκριμένη λειτουργία θα είναι μόνο στο Youtube Red?!

προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Merch,συνδρομες,Patreons,Donations,5ευρες Paysafe,sponsorships,κατευθυνομενα Reviews εχουν παραγινει και οταν βλεπω ζητιανιες οσο και αν τους συμπαθω Unsubscribe και προχωραω.Αλλα σε ποιοτικους Content Creators οπως ο Plague εχω δωσει τον οβολο μου οπως και σε καλλιτεχνες στο newgrounds.

 

Και εγω εχω ανεβασει 2 3 βιντεακια για την καυλαντα μου μιας και γουσταρω γκατζετακια κλπ το κανω για να βγαλω φραγκα;

Μπααα εβαλα για πλακα ads και εχω μαζεψει 20cents :D

 

Θα με χαλουσε να μου ελεγε καποιος παρε πραγμα και κανε reviews και στειλτα μου πισω;

Καθολου!

 

Αλλα απο την στιγμη που θα μου ελεγε κοιτα κανε μια καλη να πουλησουμε παραπανω σαβουροκινητα γιατι εχουμε stock και θα τα φαμε στο τελος τελειωνει εκει η συνεργασια.

Η συνδρομη του Youtube θα με βοηθησει να ειμαι αδικαστος αντικειμενικος γιατι δεν θα εχω αναγκη κανενα;
Μπααααα αλλωστε αν δεν θες εσυ να το κανεις υπαρχουν αλλα τουλαχιστον 300 καναλια που κανουν το ιδιο πραγμα και ο Γερμανος και λοιπες μεγαλες ελληνικες εταιριες ηδη εχουν στησει τα μαγαζακια τους στο Youtube με αλλο ονομα,ξερουμε ολοι λιγο πολυ ποιοι ειναι ;)

 

Τεσπα αλλο ενα μετρο που θα ευνοησει μονο την Google και οχι τους Creators μιας και οποιος θελει να βοηθησει καποιον που αξιζει δεν θα περιμενει να δωσει  2€ στο Youtube για να δωσει αυτο με την σειρα του στον δημιουργο 40cents...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι, αγόρασε το YouTube το 2004 και το γέμισε διαφημίσεις, ενώ τα οικονομάει από τις διαφημίσεις, τώρα θέλει και να το κάνει συνδρομητικό για να παρακάμπτουμε τις διαφημίσεις από τις οποίες έχει επίσης εισόδημα. Καλά μας κοροϊδεύει; Αρκετά με την απληστία της, τα ίδια έκανε και με το PlayStore με τα Sponsored Apps πάνω πάνω.

 

Καταρχάς, το 2004 το YouTube δεν υπήρχε καν. Ξεκίνησε τη λειτουργία του τον Απρίλιο του 2005 και η Google το αγόρασε το φθινόπωρο του 2006.

 

Λέγεται, ότι για πολλά χρόνια το YT έχει ελλειματικούς ισολογισμούς, πράγμα που σημαίνει ότι έχει ζημίες. Κάποιοι λένε ότι πέρισυ ήταν η πρώτη χρόνια από το 2006 που είχε κέρδη, ενώ οι περισσότεροι ισχυρίζονται ότι ακόμα μπαίνει μέσα. Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες, γιατί το ΥΤ δεν δημοσιεύει ισολογισμούς. Πώς ξέρεις εσύ ότι τα οικονομάει; Έχεις κάποια στοιχεία να μας παρουσιάσεις ή είναι λόγια του αέρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε να δεις αντιμετοπιση απο PC perspective. Eιχε σκασει ενα προβλημα στις Asus Χ99 που σε καποια βαρια Overclocking αποφασιζε η μητρικη χωρις ορατο λογο να δωσει 1.8V ταση (συνηθως ειναι 1.3-1.4) και εκαιγε τους επεγεργαστες. Αναφερω το PC Perspective  γιατι θεωρειται απο τα πιο αξιπιστα στον χωρο του PC. To θεμα ειχε συμβει καμια δεκαρια φορες . Οταν ανεφεραν το θεμα στο παραπανω 'μεσο' η απαντηση ηταν "Ρωτησαμε την Asus και μας ειπε οτι το θεμα δεν ειναι αναγνωρισμενο προβλημα των μητρικων της. Εμεις καναμε οτι μπορουσαμε.

 

Βγαλτε συμπερασμα για το τι συμβαινει στους λιγοτερο αξιοπιστους.

 

Μη θυμηθω και Nvidia με 970 τι ελεγαν οι περισσοτεροι  youtubers. Φορτωνω πρωινιατικα.

 

Ναι και το Star Wars ειχε μπει μεσα. Μια φρασουλα 'Hollywood Logistics' .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, το 2004 το YouTube δεν υπήρχε καν. Ξεκίνησε τη λειτουργία του τον Απρίλιο του 2005 και η Google το αγόρασε το φθινόπωρο του 2006.

 

Λέγεται, ότι για πολλά χρόνια το YT έχει ελλειματικούς ισολογισμούς, πράγμα που σημαίνει ότι έχει ζημίες. Κάποιοι λένε ότι πέρισυ ήταν η πρώτη χρόνια από το 2006 που είχε κέρδη, ενώ οι περισσότεροι ισχυρίζονται ότι ακόμα μπαίνει μέσα. Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες, γιατί το ΥΤ δεν δημοσιεύει ισολογισμούς. Πώς ξέρεις εσύ ότι τα οικονομάει; Έχεις κάποια στοιχεία να μας παρουσιάσεις ή είναι λόγια του αέρα;

Έστω 2005. Θαυμαστής της Google; Η έχεις μετοχές; Το Youtube είναι Full με διαφημίσεις του AdSense, το Google βγάζει λεφτά ακόμα και από την παραμικρή διαφήμιση, ανάλογα με τα βίντεο που βλέπεις, δημιουργεί Meta Data για να σου προβάλει Targeted διαφημίσεις σε όποιο τρίτο Site ή υπηρεσία της Google πας που να έχει AdSense ακόμα και εφαρμογές του Play Store που έχουν διαφημίσεις.

 

Ψαξε να δεις αντιμετοπιση απο PC perspective. Eιχε σκασει ενα προβλημα στις Asus Χ99 που σε καποια βαρια Overclocking αποφασιζε η μητρικη χωρις ορατο λογο να δωσει 1.8V ταση (συνηθως ειναι 1.3-1.4) και εκαιγε τους επεγεργαστες. Αναφερω το PC Perspective  γιατι θεωρειται απο τα πιο αξιπιστα στον χωρο του PC. To θεμα ειχε συμβει καμια δεκαρια φορες . Οταν ανεφεραν το θεμα στο παραπανω 'μεσο' η απαντηση ηταν "Ρωτησαμε την Asus και μας ειπε οτι το θεμα δεν ειναι αναγνωρισμενο προβλημα των μητρικων της. Εμεις καναμε οτι μπορουσαμε.

 

Βγαλτε συμπερασμα για το τι συμβαινει στους λιγοτερο αξιοπιστους.

 

Μη θυμηθω και Nvidia με 970 τι ελεγαν οι περισσοτεροι  youtubers. Φορτωνω πρωινιατικα.

 

Ναι και το Star Wars ειχε μπει μεσα. Μια φρασουλα 'Hollywood Logistics' .

 

Εχμ.. λάθος θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κίνηση έπρεπε να το είχε κάνει απο καιρό πλεον υπάρχουν άλλες λύσεις αν όχι δωρεάν φθηνοτερα .

Το θέμα είναι τι περιεχόμενο θέλει να πλασάρει; Let's Play? Pranks? Vines? Cover songs?. Γιατί για Μουσικά βίντεο υπάρχουν δωρεάν άλλα site και το MuzuTV. Όσο για συνδρομή; αρκετές μουσικές υπηρεσίες όπως το Apple Music σου δίνουν και τα μουσικά βίντεο για Download. Ταινίες; υπάρχει το Netflix για συνδρομητές (όλα τα σχόλια πάντα μέσα στα νομικά πλαίσια, εξαιρούνται Kodi κλπ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το λεγα. Ειναι ενδεικτικο του ποιοι ειναι οι content creators και της ποιοτητας που προσφερουν σε συνδιασμο με το οτι μας εχουν σπασει τα ουμπαλα για διαφημησεις και adblock. Που στο ιδιο πλαισιο κινειται τωρα η google.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RIP You Tube.

Μαγκες, οσοι εχετε ιδεες για νεα apps και sites με videos, τωρα ειναι ευκαιρια

Θέλει όμως κεφάλαιο για μία τέτοια δουλειά :P μόνο το την μεταφορά δεδομένων και τον χώρο στους Server..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει όμως κεφάλαιο για μία τέτοια δουλειά :P μόνο το την μεταφορά δεδομένων και τον χώρο στους Server..

Κεφαλαιο κ χρονο κ κοπο κ δουλεια και και και....Αλλα ρε φιλε, ξεκινα το εσυ απο τωρα που το yt κανει τις βλακειες του και βλεπεις που θα παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλαιο κ χρονο κ κοπο κ δουλεια και και και....Αλλα ρε φιλε, ξεκινα το εσυ απο τωρα που το yt κανει τις βλακειες του και βλεπεις που θα παει

Καλά δεν έχεις άδικο, αλλά μία τέτοια δουλειά, θέλει χρόνο, ομάδα και καλούς προγραμματιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δε σε έχουν ενοχλήσει οι διαφημίσεις; Ακόμα και να αδιαφορείς βλέποντας μια διαφήμιση, τα υποσυνείδητα μηνύματα έχουν περάσει στον εγκέφαλό σου και όταν έρθει η στιγμή να ψωνίσεις κάτι θα τα έχεις υπόψιν σου και δε θα θυμάσαι καν την διαφήμιση που είδες κάποτε στο youtube.

Ενώ εσύ θέλεις καθόλου διαφήμιση, τσάμπα όλα και να πλερώνουν οι άλλοι.

 

Δεν το λέω για το YouTube τώρα αλλά αυτή η αντιμετώπιση που έχετε για τις υπηρεσίες του διαδικτύου είναι απελπιστική. Μάθατε στο τσάμπα, στο δωρεάν και αυτό είναι.

 

Παρόλα αυτά γίγαντες τύπου Google μπορούν και στα παίρνουν εμμέσως. Κάτι μικροί που προσπαθούν να σε μάθουν να πληρώνεις για τις υπηρεσίες τους είναι που χάνουν από τον φαταούλα - τσαμπατζή like you.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ θέλεις καθόλου διαφήμιση, τσάμπα όλα και να πλερώνουν οι άλλοι.

 

Δεν το λέω για το YouTube τώρα αλλά αυτή η αντιμετώπιση που έχετε για τις υπηρεσίες του διαδικτύου είναι απελπιστική. Μάθατε στο τσάμπα, στο δωρεάν και αυτό είναι.

 

Παρόλα αυτά γίγαντες τύπου Google μπορούν και στα παίρνουν εμμέσως. Κάτι μικροί που προσπαθούν να σε μάθουν να πληρώνεις για τις υπηρεσίες τους είναι που χάνουν από τον φαταούλα - τσαμπατζή like you.

Σε ένα μεγάλο μέρος έχεις δίκιο, αλλά και η Google δεν είναι καμία αγία μην ξεχνάς οτι στο Android παρόλο που πληρώνεις την συσκευή, συνεχίζει να εκμεταλλεύεται τις πληροφορίες για οικονομικούς σκοπούς. Αλλά είμαι της άποψης σου, αλλά όχι για το YouTube γιατί δεν έχει να προσφέρει περιεχόμενο που να αξίζει να το πληρώνεις. Οι διαφημίσεις δεκτές. Αλλά όταν πληρώνω και συνεχίζεις να με εκμεταλλεύεσαι τότε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...