Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μάθω την εμπειρία σας με την ACS. Εγώ δεν έχω και την καλύτερη. Λίγες φορές έχει τύχει βέβαια να δεχτώ δέματα, αλλά κάθε φορά την ημέρα που υποτίθεται θα παραδινοταν το δέμα, μου έλεγαν ότι δεν μπορούσε να γίνει η παράδοση και ότι αν θέλω πρέπει να περάσω να το πάρω από το κατάστημα. Σήμερα δε, μου είπαν από Δευτέρα. Το πακέτο ήταν στη Αθήνα από το πρωί. Μόνο σε εμένα συμβαίνει; Ή έχετε και εσείς παρόμοια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα την τελευταία φορά μου είπε οτι πέρασε απο το σπίτι και έλειπα κάτι που δεν έγινε ποτέ αφού περίμενα το δέμα.

Μάλιστα αν είχε όντως περάσει θα είχε αφήσει χαρτάκι ειδοποίησης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στην acs τον παίρνουνε απο παντού. Έχω στείλει δέμα με αντικαταβολή και με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε έγινε λάθος και πάρε τηλέφωνο μόνος σου αυτόν που πήρε το δέμα και κανόνισε να σου κάνει κατάθεση τα χρήματα. Ευτυχώς ήταν μικρής αξίας, με τα νεύρα που είχα απο την αντιεπαγγελματική τους στάση, πήρα τηλέφωνο τον παραλήπτη και του είπα δεν θέλω χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λεπτομέρεια, για να αφήσουν σημείωμα ή να παραδώσουν το δέμα απαραίτητη προϋπόθεση ειναι το ονοματεπώνυμο του δέματος να είναι και στο κουδούνι, αλλιώς μην τους είδατε μην τους απαντήσατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λεπτομέρεια, για να αφήσουν σημείωμα ή να παραδώσουν το δέμα απαραίτητη προϋπόθεση ειναι το ονοματεπώνυμο του δέματος να είναι και στο κουδούνι, αλλιώς μην τους είδατε μην τους απαντήσατε

Μια ακόμα πιο απαραίτητη προϋπόθεση για να αφήσουν σημείωμα ή να παραδώσουν το δέμα, είναι να περάσουν από κει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κολλάει ο courier απο ACS χαρτάκι.

 

Τους καλώ για να μου το φέρει.

 

Μου λένε έλα πάρ' το και μου κλείνουν το τηλέφωνο.

 

Τους κολλάω με LOGO στιγμής το χαρτάκι στην τζαμαρία τους και φυσικά δεν παίρνω το δεμα(αντικαταβολή).

 

Πρεπει ακόμη να ξύνουν.

 

True story.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πλήρωσε δηλαδή ο καημένος που έστειλε το δέμα και περίμενε κάποια χρήματα. Είμαι σίγουρος ότι στην ACS ακόμη συζητείται αυτή η θρυλική ιστορία, τους έδειξες και κατάλαβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη απο οτι καταλαβα μονο σε μενα έρχονται :-D

Τους βολεύει η τοποθεσία σου φαίνεται ;)

 

Πολλές φορές έχω στείλει φάκελο σε συγκεκριμένο παραλήπτη με ACS πληρώνοντας έξτρα για πρωινή παράδοση(ως 09:00), ε 9 φορές στις 10 ΔΕΝ το παραδίδουν έγκαιρα. Και κάθε φορά που τους ρωτάω έχουν έτοιμη την απάντηση, "πέρασε στις 8 και βρήκε κλειστά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εταιρία για κλωτσιές. Αφήνουν χαρτί και φεύγουν. Μια φορά περίμενα έναν απλό φάκελο με επιταγή και έκαναν μια βδομάδα να τον βρουν. Παραλιγο να πάθω εγκεφαλικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...