Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής όπως όλα δείχνουν για το Popcorn Time


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πειράζει. Απλώς πρέπει πάλι να ξετεμπελιάσουμε και να κατεβάζουμε μόνοι μας ταινίες και υποτίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το προγραμμα κανει streaming την ταινια; Σε τι ποιοτητα; Δεν αξιζει καλυτερα να την κατεβασεις; (οσον αφορα την ποιοτητα η και τα κολληματα; ) 

 

 

Την κατεβαζεις οταν την εχεις δει και αξιζει να την εχεις γιατι εχω κατεβασει bluray 45gb και επειδη εδω εχω μονο 4mbps περιμενα μια βδομαδα για να κατεβασω κατι που το εσβησα χωρις δευτερη σκεψη αφου ηταν μια χαζομαρα και μιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, το project πρακτικά είχε παγώσει εδώ και αρκετό καιρό, πχ. στο github είχαν σταματήσει να ανεβαίνουν updates εδώ και κάμποσους μήνες (όχι μόνο για το desktop αλλά και για όλα τα components, το ΑΡΙ κλπ). Συνεπώς δεν είναι μεγάλη έκπληξη η τροπή που πήρε η υπόθεση.

 

Αυτό τον καιρό μάλλον είναι της μόδας οι λύσεις που σχετίζονται με XBMC/Kodi/Openelec και σία. Βλέπε Genesis, Pulsar, Phoenix, 1Channel κλπ., τα οποία άπαξ και στηθούν σωστά δουλεύουν καλύτερα από το Popcorntime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κατεβαζεις οταν την εχεις δει και αξιζει να την εχεις γιατι εχω κατεβασει bluray 45gb και επειδη εδω εχω μονο 4mbps περιμενα μια βδομαδα για να κατεβασω κατι που το εσβησα χωρις δευτερη σκεψη αφου ηταν μια χαζομαρα και μιση.

 

 

Μπορεις να βαλεις στα τορρεντ να κατεβαινουν απο την αρχη, συνεχομενα τα κομματια ωστε να την βλεπεις την ταινια πριν κατεβει. Απλως περιμενεις κανενα 5λεπτο. Τωρα οσον αφορα τα 4Mbps ειναι λιγα. Εγω με 100Mbps παντως, περιμενω λιγο και κατεβαζω την ταινια. Big deal....  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, το project πρακτικά είχε παγώσει εδώ και αρκετό καιρό, πχ. στο github είχαν σταματήσει να ανεβαίνουν updates εδώ και κάμποσους μήνες (όχι μόνο για το desktop αλλά και για όλα τα components, το ΑΡΙ κλπ). Συνεπώς δεν είναι μεγάλη έκπληξη η τροπή που πήρε η υπόθεση.

 

Αυτό τον καιρό μάλλον είναι της μόδας οι λύσεις που σχετίζονται με XBMC/Kodi/Openelec και σία. Βλέπε Genesis, Pulsar, Phoenix, 1Channel κλπ., τα οποία άπαξ και στηθούν σωστά δουλεύουν καλύτερα από το Popcorntime.

 

Kαλημερα να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου.

Το genesis το κατεβασα και το εγκατεστησα στο kodi.

Ποιο αλλο ειναι καλο για φουλ ταινίες και που θα βρω τα υπολοιπα για να κανω εγκατασταση στο kodi?

Δεν υπαρχει πιο σύντομος και αυτοματος τροπος ωστε να μας βρισκει τους υπολοιπους οοως το genesis αντι να δίνουμε add-on και μετα install zip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να μη μας αρέσει, όλα για εκεί πάνε στο χώρο του θεάματος και του ακούσματος.Συνδρομητικά μοντέλα με λογικό κόστος, μεγάλη ποικιλία και καλή ποιότητα.Το γνωρίζουν και οι ίδιοι ότι είναι ο μοναδικός τρόπος να καταπολεμήσουν την πειρατεία κατά το δυνατόν αποτελεσματικότερα εξάλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι κι αλλιως αν κοπουν ολα αυτα μας ειναι αχρηστη η συνδεση στο σπιτι

Θα εχεις μια καρτα στο κινητο και με 5-10ε το μηνα θα εχεις το ιντερνετ απλα για κανα google και να μπεις στο facebook

Tωρα εκει που εχει η συνδεση 25-30ε το μηνα και ειναι και μαυρο χαλι ας την κανουν 35 και να βλεπουμε οτι θελουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...