Προς το περιεχόμενο

Ενιαία εμπορική μάρκα COSMOTE για τα προϊόντα σταθερής, κινητής και Internet του Ομίλου ΟΤΕ


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν όνομα απλά πήρε το Cosmote.

Εμενα μου την δίνει που παντού λέει όμιλος εταιριών οτε..

Δεν πήρε κανένα όνομα. Η εταιρία λέγεται ΟΤΕ και είναι εισηγμένη στο ελληνικό χρηματιστήριο .

Η Cosmote δεν είναι παρά μια εμπορική μάρκα και μια κλανιά του ΟΤΕ.

 

Οι θυγατρικές του ΟΤΕ είναι:

COSMOTE

OTEGLOBE

ΓΕΡΜΑΝΟΣ

E-VALUE

OTESAT-MARITEL

OTE ESTATE

OTE ACADEMY

COSMOONE

OTE ΑΣΦΑΛΙΣΗ 

 

Για αυτό λέει παντού "όμιλος εταιριών ΟΤΕ"...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To integration είναι πράγματι το μέλλον για τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών, παρόλαυτα δεν ξέρω αν στην προκειμένη περίπτωση γίνεται για πραγματικούς λόγους εκσυγχρονισμού ή απλά για να πέσουν λεφτά (εκατομμύρια για την ακρίβεια) στα ελληνικά μίντια την ώρα που όλη η αγορά έχει στεγνώσει. Ελληνικές χρηματιστηριακές πλέκουν δάφνες για τον ΟΤΕ, όλοι μιλάνε για τα εκατομμύρια που επενδύονται (και ας έχουν παραμείνει στάσιμες οι ταχύτητες από το 2011 που λάνσαρε ο ΟΤΕ το vdsl) και γενικά ένα κλίμα επικοινωνιακού εκθειασμού για τον ΟΤΕ. Ο τιμοκατάλογος απ ότι είδα εγώ σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται σε σύγχρονη ανταγωνιστική εταιρία, αφού αν μια οικογένεια θέλει να έχει vdsl σύνδεση και 2 κινητά στην Cosmote, τότε μιλάμε για κανα κατοστάρικο το μήνα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H wind έχει ήδη triple play και η Vodafone ετοιμάζεται.

Πως γίνεται λοιπόν να είσαι ο ακριβότερος, ο μεγαλύτερος, ο πιο διαφημιζόμενος και να είσαι ταυτόχρονα τελευταίος στις εξελίξεις;

Πως γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H wind έχει ήδη triple play και η Vodafone ετοιμάζεται.

Πως γίνεται λοιπόν να είσαι ο ακριβότερος, ο μεγαλύτερος, ο πιο διαφημιζόμενος και να είσαι ταυτόχρονα τελευταίος στις εξελίξεις;

Πως γίνεται;

Ο ΟΤΕ κ ή Cosmote ενώνουν τις δυνάμεις τους και δημιουργούν έναν πανάκριβο κόσμο επικοινωνίας και ψυχαγωγιας για να σε κάνουν να αναρωτιέται, πως πληρώνω;

 

Πέρα από την πλάκα ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ δεν γίνεται γιατί υπάρχει η επιτροπη τηλεπικοινωνιών που τον καπραταει ακριβό για να ωθήσει τους εναλλακτικούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αυτή η κίνηση βοηθήσει το κινητό μου να ξεκολλήσει από το 3G και το ίντερνετ του σπιτιού μου από τα 4Mbps τότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

H wind έχει ήδη triple play και η Vodafone ετοιμάζεται.

Πως γίνεται λοιπόν να είσαι ο ακριβότερος, ο μεγαλύτερος, ο πιο διαφημιζόμενος και να είσαι ταυτόχρονα τελευταίος στις εξελίξεις;

Πως γίνεται;

Όταν λες εξελίξεις τι εννοείς?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως είναι τότε τελευταίος στις εξελίξεις ο ΟΤΕ όταν οι μεγάλοι εναλλακτικοί δεν βάζουν το χέρι στη τσέπη για να φύγουμε από το adsl/χαλκό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι τότε τελευταίος στις εξελίξεις ο ΟΤΕ όταν οι μεγάλοι εναλλακτικοί δεν βάζουν το χέρι στη τσέπη για να φύγουμε από το adsl/χαλκό?

Γιατί να το βάλουν; Αφού υπάρχει το κορόιδο. :-D

Ας το βάζει μόνο ο ΟΤΕ και οι πελάτες του. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η ερώτηση παραμένει, πως είναι τελευταίος στις εξελίξεις τότε? :P

 

Μέχρι το adsl2+ να το καταλάβω, αλλά μετά οι μεγάλοι εναλλακτικοί έβαλαν κι άλλα καβούρια στις τσέπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνώ ότι είναι καλύτερος από τους ρεμπεσκέδες τους εναλλακτικούς, δε θα γράψω ότι είμαι ευχαριστημένος. Απλά είναι λιγότερο χάλια. Όταν συγχρονίζεις σταθερά μόνο στα 12mb/s 2 χιλιόμετρα από το dslam, και έχεις και γαμώ το packet loss, και γενικότερα όλη η περιοχή που είσαι είναι γτπ κλαίγανε. Να μη σχολιάσω την τεχνική εξυπηρέτηση αν είσαι επαρχία... Στέλνουν σε περιοχές τις Λαμίας συνεργείο από το ΜΑΡΟΥΣΙ! Επειδή κατήργησαν τα κατα τόπους τεχνικά τμήματα. Αν έχεις πρόβλημα δηλαδή και είναι υλικής φύσεως too bad σε μερικές βδομάδες θα λυθεί... Αν θέλουν. Τις απατεωνιές της Cosmote με τα δεδομένα στην κινητή άλλο καπέλο. Γενικότερα οι τηλεπικοινωνίες στην Ελλάδα είναι πολύ βρώμικες.

 

 

 

Φίλε μου στα 2 χλμ 12 MB/s είναι αδύνατο να μην έχεις σφάλματα στην γραμμή σου και μάλιστα είσαι και τυχερός που συγχρονίζεις τόσο. Όσο μεγαλύτερη η απόσταση από το dslam τόσο μεγαλύτερη η εξασθένηση βάλε ένα 10αρι μην σου πω 8αρι προφίλ αν έχεις αποσυνδέσεις συχνά και παρακολούθησέ το. Και όταν με το καλό στην περιοχή σου μπεί καμπίνα εκεί θα νιώσεις την εμπειρία του VDSL...;)

H wind έχει ήδη triple play και η Vodafone ετοιμάζεται.

Πως γίνεται λοιπόν να είσαι ο ακριβότερος, ο μεγαλύτερος, ο πιο διαφημιζόμενος και να είσαι ταυτόχρονα τελευταίος στις εξελίξεις;

Πως γίνεται;

 

Βάλε Wind εσύ και Vodafone για να είσαι πρώτος στις εξελίξεις.Τι άλλο θα διαβάσουμε...

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις. Και όταν θα έχεις βλάβη και θα σου έρθει ο ΟΤΕ μετά από 7 μέρες παρακάλα τον τεχνικό τους να στο φτιάξει γιατί της εταιρείας σου θα σου πεί ότι μόνο μέσα στο σπίτι και μέχρι στον κατανεμητή της πολυκατοικίας μπορεί να το δεί...

 

Άρα πληρώνεις την Χ εταιρεία για κάτι που στο φτιάχνει ο ΟΤΕ στην ουσία δλδ και εσύ δίνεις τα λεφτάκια σου στον ΟΤΕ και όχι μόνο οι πελάτες του...Καλό ε; :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όσοι κράζουν για τις τιμές της σταθερής δεν γνωρίζουν ότι ο ΟΤΕ ως καθολικός πάροχος και κάτοχος των υποδομών δεν μπορεί να έχει χαμηλότερες τιμές από τον ανταγωνισμό στη σταθερή, οδηγία της επιτροπής Ανταγωνισμού ( ή κάπως έτσι). Να σημειώσω ότι δεν έχω ΟΤΕ, εννοείται φυσικά ότι έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση και τεχνική υποστήριξη εξ ορισμού, καθώς όλες οι βλάβες από αυτόν περνάνε πρώτα. Είναι άλλωστε και το συν του για να προτιμηθεί έναντι του πιο φτηνού ανταγωνισμού. Ο καθένας φυσικά το μακρύ του και το κοντό του λες για κλέφτες εταιρείες κτλ. Δεν δουλεύω στον ΟΤΕ, δούλευα σε άλλη εταιρεια κινητής/σταθερής προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Στα του one brand, που είναι και το θέμα αναμενόμενη κίνηση στο πλαίσιο του integration που ακολουθούν οι περισσότερες εταιρείες παγκοσμίως.

EETT λέγετε ελληνικη επιτροπη επικοινωνιων και ταχυδρομείων. Ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμένος στα προιοντα που ειναι σε ρύθμιση- σταθερο τηλεφωνο και internet - να ειναι ποιο ακριβός διοτι πουλαει το προιον του στους παροχους. οσο για τις βλαβες.... καλυτερα να μη το συζητάμε. Οι παροχοι εχουν τεχνικους μια με δυο φορες την εβδομαδα στις εγκαταστασεις του ΟΤΕ για να φτιαξουν τις βλαβες τους. Αν εισαι τυχερος και πεσεις σε αυτες τις μερες εχει καλος αν οχι..........

-Ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμένος να σου δωσει απαντηση μεσα σε 48 ωρες αν εχεις καλωδιακή βλαβη ή να στο φτιαξει μεσα σε αυτες τις ωρες. αυτο γραφει η συμβαση που υπογραφεις.

-δεν εχεις ΔΕΗ δεν εχεις και τηλεφωνο στους παροχους λογο VOIP. στον ΟΤΕ εχεις. δουλευει με δικο του ρευμα και δε το χρεωνει μαλιστα.

 

H wind έχει ήδη triple play και η Vodafone ετοιμάζεται.

Πως γίνεται λοιπόν να είσαι ο ακριβότερος, ο μεγαλύτερος, ο πιο διαφημιζόμενος και να είσαι ταυτόχρονα τελευταίος στις εξελίξεις;

Πως γίνεται;

τα triple play που εχουν και οι δυο αυτοι που λες ειναι με δυο λογια.....γτπ ....οπως ειπε και καποιος αλλος πιο πανω.

εχεις ρωτησει καταστημα wind ή vodafon να δεις ποσα και τι καναλια εχουν; και τι παιζουν; αστα φιλε μου ...γτπ ...απλα...

οσο για τις εξελίξεις....απλα σου λεω οτι ο ΟΤΕ εχει και λειτουργει 100 mbps αναγκαστικα σε δοκιμαστικο σταδιο απο το 2010 γιατι πρεπει πρώτα οι υπόλοιποι να εχουν την υποδομη να βαλουν. Οπως εγινε και το 2011 που εβαλε ο ΟΤΕ VDSL 30αρι σε σπιτια και εφαγε 30,000 προστιμο για καθε συνδεση που εκανε. Ο λογος? δεν ηταν ετοιμοι οι παροχοι να προσφέρουν αυτοί VDSL.....

 

Στο σπιτι μου εχω Vodafon internet και τηλεφωνο ΟΤΕ. αν βαλω ΟΤΕ adsl θα ειμαι μονιμα συνδεδεμενος με 20+ mbps, με τη vodafon ειμαι στα 16mbps ειμαι 250 μετρα απο το κεντρο. η αιτιολογια της vodafon...δεν μπορουμε να αφήσουμε προφιλ με μικροτερo απο 9 SNR.. μια μερα τους ξέφυγε γιατι ειχε ερθει τεχνικος για βλαβη και ειδα 20195 και τρομαξα νομιζα πως χαλασε το pc.....

Οποτε οπως καταλαβαινεις ΟΤΕ και παλι cosmOTE(NEW)

 

Τα σχολια δικα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

-δεν εχεις ΔΕΗ δεν εχεις και τηλεφωνο στους παροχους λογο VOIP. στον ΟΤΕ εχεις. δουλευει με δικο του ρευμα και δε το χρεωνει μαλιστα.

 

Τα σχολια δικα σας

Μόνο η Cyta δίνει voip τηλεφωνία δίχως εναλλακτική λύση...

 

Μέχρι το 2017 αν δεν κάνω λάθος θα έχει γυρίσει κι ο ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου στα 2 χλμ 12 MB/s είναι αδύνατο να μην έχεις σφάλματα στην γραμμή σου και μάλιστα είσαι και τυχερός που συγχρονίζεις τόσο. Όσο μεγαλύτερη η απόσταση από το dslam τόσο μεγαλύτερη η εξασθένηση βάλε ένα 10αρι μην σου πω 8αρι προφίλ αν έχεις αποσυνδέσεις συχνά και παρακολούθησέ το. Και όταν με το καλό στην περιοχή σου μπεί καμπίνα εκεί θα νιώσεις την εμπειρία του VDSL... ;)

 

 

ο death lord δεν θα  ξερει  χεχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο η Cyta δίνει voip τηλεφωνία δίχως εναλλακτική λύση...

 

Μέχρι το 2017 αν δεν κάνω λάθος θα έχει γυρίσει κι ο ΟΤΕ...

 

O OTE δίνει ήδη VoIP εδώ και λίγους μήνες και μέχρι το 2018 έχει στόχο σταδιακά να καταργηθεί η TDM τηλεφωνία και να αντικατασταθεί με VoIP πανελλαδικά.

Επεξ/σία από underground21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...