Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω μικρόφωνο καρντιά μου χαχαχαχα

Σκέφτομαι γι`αυτά παιδιά τι λέτε

 

 ASUS RAMPAGE V EXTREME ή Sabertooth φυσικά

 Intel I7 5930K ES

μη βιαζεσε για cpu περιμενε τα νεα κομματια πως θα ειναι να δουμε τεχνολογικα τι ρολο παιζουν !!!!!!!!

πιστευω οτι και οι μητρικες  πιθανον με καποιο νεο revision να αλλαξει κατι σχεδιαστικα με την ελευση

 πχ σε καποια  πρωτα μοντελλα Χ99 εκτος asus  που το διαφημιζε δε μπορουσες να oc την cache

κυριο μελημα μας να εχουν βγαλει απο μεσα τα vrm >>>>>> skylake  style σαν τον 6700κ 6600κ

και εγω αυτο περιμενω !! για να προχωρησω  σε αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη βιαζεσε για cpu περιμενε τα νεα κομματια πως θα ειναι να δουμε τεχνολογικα τι ρολο παιζουν !!!!!!!!

πιστευω οτι και οι μητρικες πιθανον με καποιο νεο revision να αλλαξει κατι σχεδιαστικα με την ελευση

πχ σε καποια πρωτα μοντελλα Χ99 εκτος asus που το διαφημιζε δε μπορουσες να oc την cache

κυριο μελημα μας να εχουν βγαλει απο μεσα τα vrm >>>>>> skylake style σαν τον 6700κ 6600κ

και εγω αυτο περιμενω !! για να προχωρησω σε αλλαγη

Και με τους broadwell λογικα μεσα θα ειναι στο τσιπ αφου αν τα χρειαζονται εξω δεν θα παιζουν με παλιες revision. Λογικα παντα...

 

Το κακο με τα vrm μεσα ειναι οι αυξημενες θερμοκρασιες ή και το οτι ηταν στανταρ πχ 4φασικο και εμποδιζε στο oc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τους broadwell λογικα μεσα θα ειναι στο τσιπ αφου αν τα χρειαζονται εξω δεν θα παιζουν με παλιες revision. Λογικα παντα...

 

Το κακο με τα vrm μεσα ειναι οι αυξημενες θερμοκρασιες ή και το οτι ηταν στανταρ πχ 4φασικο και εμποδιζε στο oc?

απο οτι φαινετε Broadwell-E is compatible with LGA 2011 v3, but Skylake-E isn't because Skylake architecture has a different power delivery system to the cpu (unlike Haswell, which a part of the VRM is in the cpu itself,

 

on Skylake , the entire vrm is on the motherboard; that is one reason). So, Skylake-E will require a new socket motherboard (with also a chipset upgrade).

 

99.99% μαλλον τα πραγματα ειναι ετσι  οποτε δε θα παρω με τιποτα . Broadwell-E/refrese Haswell............. θα περιμενω skylake E !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 3 χρονια θα βγουν οι skylake-e... xaxaxa δεν θα αντεξεις....

οποιος δεν μπαινει στο team speek χανει!

Κάτσε ρε φιλαράκι τώρα σχολάσαμε :-D :-D :-D :-D :-D

Ο skylake-e λέει θα είναι στα 10nm.Με φτερό ψύξη θα είναι???Εδώ λυγίζουν λέει στα 14 :-D :-D

Q1 2016 for Broadwell-E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ακουμπάω λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

Κάτι έρχεται για το 2016

 

The launch of several mainstream chips will eventually trigger a delay for the main high-performance and enthusiast platform. Intel will move Broadwell-E to Q1 of 2016 while Haswell-E will stick to the 2015 time. Intel’s Broadwell-E platform will feature 8 core and 6 core chips based on 14nm Broadwell core architecture and feature TDPs of 140W across the X and K series SKUs. The platform will stick to compatibility with the current generation LGA2011-3 socket and X99 PCH motherboards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι φαινετε Broadwell-E is compatible with LGA 2011 v3, but Skylake-E isn't because Skylake architecture has a different power delivery system to the cpu (unlike Haswell, which a part of the VRM is in the cpu itself,

 

on Skylake , the entire vrm is on the motherboard; that is one reason). So, Skylake-E will require a new socket motherboard (with also a chipset upgrade).

 

99.99% μαλλον τα πραγματα ειναι ετσι  οποτε δε θα παρω με τιποτα . Broadwell-E/refrese Haswell............. θα περιμενω skylake E !!!!!!!

Κατάλαβα όπου καινούρια=Broadwell-E οπότε λάθος μου :)

 

Oι Skylake φυσικά σε άλλο σόκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κατά τύχη.... Μήπως είδατε τιμές εξωτερικού τα Skylake; Θα φύγουν πολύ πάνω οι τιμές προφανώς λόγο διαθεσιμότητας οπότε κάποιος έχει προβλήματα στην παραγωγή. Κατά την γνώμη μου εάν μείνουν τα πράγματα τα βλέπω τα 6core να αρχίζουν στα 700-800€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα η ιντελα να βγάλει επεξεργαστή 6core ή 8core χωρις igpu


Intel Haswell-E Core i7-5960X, Core i7-5930K, Core i7-5820K με καλύτερο vfm τους 5820Κ αυτή την στιγμή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haswell ποτέ ξανά εκτός αν τον πάρω δώρο Κώστα.

Εγώ το ακουμπάω λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

Κάτι έρχεται για το 2016

 

The launch of several mainstream chips will eventually trigger a delay for the main high-performance and enthusiast platform. Intel will move Broadwell-E to Q1 of 2016 while Haswell-E will stick to the 2015 time. Intel’s Broadwell-E platform will feature 8 core and 6 core chips based on 14nm Broadwell core architecture and feature TDPs of 140W across the X and K series SKUs. The platform will stick to compatibility with the current generation LGA2011-3 socket and X99 PCH motherboards.

Αυτά Haswell θα είναι όποτε μακρυά αν θέλεις την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...