Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2019 στις 1:00 ΜΜ, alldaynews είπε

μωρε και τα δικα μου τα περασε και τα εσβησαν την επομενη μερα

ολα τα cinebench geek bench spi  κλπ θελουν  ξανα  με benchmate για να περασουν valid τα σκορ ριξτε μια ματια στα rules

https://hwbot.org/benchmarks/processor

xcbcvxcxv.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παίδες.

Ultra αυτό ισχύει μόνο για τα win 10? ή είναι υποχρεωτικό για όλα.

Πρέπει να κάνω ανάγνωση τους κανόνες, είχε δίκιο ο Τάσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, solaufein είπε

Καλησπέρα παίδες.

Ultra αυτό ισχύει μόνο για τα win 10? ή είναι υποχρεωτικό για όλα.

Πρέπει να κάνω ανάγνωση τους κανόνες, είχε δίκιο ο Τάσος.

δε ξερω  για τα αλλα  αλλα για αυτα που αναφερονται ( cinebench geek bench spi / με win 10 )  χωρις benchmate run μου τα κοψανε και μου στειλαν μυνημα 

 

 

12.JPG

με 7αρια ειναι κανονικα  πανω τα  run μου

https://hwbot.org/submission/3100788_ultraex2005_cinebench___r11.5_core_i7_5820k_15.37_points

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρει. Τόση φασαρία να βάζω win ΧΡ κτλ.

τουλάχιστον τρέχει σε diagnostics mode το benchmate? αμα waazaρω έχει πρόβλημα? γμτ μου τη σπάει αυτό, έχω χάσει επεισόδια εδώ βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτσε, εδώ πάμε σε άλλη κατηγορία. Μπεντσάρεις με το AV ενεργοποιημένο? ή απλά το δοκίμασες με αυτό. Γιατί λογικά το πρόγραμμα κάνει προμπιν το σύστημα ή/και τη μνήμη κ είναι λογικό.

Τα 2D benchmark δεν είναι ... futurmark κτλ ... είναι ... ότι είναι, τέλος πάντων. strap,timings,tweaking,διαφορετικά για κάθε ένα, ταλαιπωρία δηλαδή, τουλάχιστον για τους enthusiast.

Benchαρω τα ΠιΣι μου από τους tualatin k μέχρι το 2008 το κανα απλά για τη πλάκα μου κ για 'μένα. Η πλατφόρμα του hwbot ηταν αποκάλυψη κ ποτέ δεν το είδα ανταγωνιστικά με τη κακή έννοια, μόνο με την ιδέα της καλής αντίδρασης.

Σα να παίζεις 5χ5 μπάλα. Δε θα πάρεις ποτέ CL, αλλά μπορείς να διασκεδάσεις τα μάλα. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, alldaynews είπε

Eμένα το bitdefender το κοβει σαν ιο

ετρεξα ενα στοκ run δεν ειχα θεμα  με malwarebytes+ασφαλεια των win:D

ωρα να φορτωσουμε το μοτερ δεν γινεται να τρωμε ακυρο !!!!!:mad:

 

 

adzdzxd.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε σε win 10 αποκλειστικά με benchmate. Ελήφθη.

 

Σε άλλα, (δηλ country cup)

έχω χρόνο sPi 32M για το LGA775 με τον Q9550, οχι τίποτα εντυπωσιακό. Θα ρίξω και εναν Ε7400 απάνω μπας και βελτιωθεί. Ο Obijuan σίγουρα θα έχει καλύτερο με τον Χ7 πολλαπλασιαστή, από ότι είδα σηκώνει καλό fsb. 

Άλλο άμεσο, θα είναι ο Deneb (δεν ξερω αν θα είναι με 980 ή 955 αναλόγως ποιος σηκώνεται καλύτερα.

Θα οργανωθούμε λίγο? Θα είναι αμαρτία να "αλληλοκαλύπτουμε" αποτελέσματα όταν χρειαζόμαστε μόνο π.χ. 4 ανα ομάδα, θα έλεγα χώρα αλλα δεν έχω ιδέα τι σχέση έχουμε με το hwbox team.

 

Επεξ/σία από solaufein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ hwbot μετά την τελευταία του ανεκδιήγητη "αναβάθμιση" στην έκδοση 7 και τον αλγόριθμο που ο ιδιοκτήτης του site υπερασπίζεται σαν holy grail με ύφος καρδηνάλιου έχει πεθάνει κατά την γνώμη μου, δεν υπάρχει κάποιος λόγος ούτε κίνητρο να ποστάρεις σκορ από την στιγμή που στην επόμενη αναβάθμιση του "αλγόριθμου" θα αλλάξουν τους κανονισμούς "όπως του φανεί" και ένα σωρό uploads που έχεις αφιερώσει άπειρο χρόνο θα σβηστούν ή δεν θα βαθμολογούνται ανάλογα οπότε εκεί που είχες φτάσει κάπου ψηλά μπορεί να πέσεις 30 θέσεις στην γενική και μετά να κοιτάς σαν μαλάκας να βγαίνουν μπροστά προφίλ που έχουν να benchάρουν 10 χρόνια......

i m done with this shit, όταν μου  έρχεται μπαίνω κάνω upload κάποιο σκορ για την πλάκα μου, εννοείται με 10άρια και επίσης εννοείται χωρίς ούτε να διαβάζω ούτε να δίνω δεκάρα για τους όποιους κανόνες ο Βέλγος αλλάζει κάθε φορά γιατί έτσι του έρχεται

Α και αν κάνεις το λάθος και κριτικάρεις το οτιδήποτε στο forum στην πέφτουν αμέσως και αν το τραβήξεις ban, γενικά έχω μετανοιώσει για τον χρόνο που σπατάλησα στο παρελθόν με αυτή τη χαζομάρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω φυσικά μόνο για τη πάρτη μου, δεν προσπαθώ να υπερασπίσω τίποτα:

η πλατφόρμα είναι κάτι σαν αφορμή για μπεντσιν κ δοκιμες παλιών κομματιών κ άλλων σκονισμένων κ παραπεταμένων πραγμάτων. Υπάρχουν φόρα που κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά, το 2012-13 πέρασα μια από τις καλύτερες φάσεις στα ROG forums, με τυπάδες που μοιράζονταν τα πάντα μεταξύ τους, ακόμα κ hardware.

Ισχύει αυτό που λες, αλλά μια αφορμή και ένας "διαγωνισμός" έχει τη πλάκα του και έχει και το καλό να φέρνει μαζί κάποιους ανθρώπους με ιδια "ενδιαφέροντα" που υπό άλλες συνθήκες δε θα γινόταν.

Δε ξέρω ... τα παιχνιδάκια μου τα ψιλοπαίζω ακόμα, τα ΠιΣι όλου του κοινωνικού μου περίγυρου περνάνε από μένα, αλλά για κάποιο λόγο ικανοποιούμε και ξεχνώ τη καθημερινότητα με αυτή τη διαδικασία του OC κ μετά μετρήσεις, πολύ περισσότερο.

Όσον αφορά τα country cup, ανεξαρτήτων κατατάξεων, είναι σχεδόν αποκλειστικός λόγος για να βγάλεις από ένα παλιό μπαουλοντίβανο αυτά εδώ:

 

δδρ-δδρ2-δδρ3.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συζητάω το χόμπι του oc, αυτό είναι αυτονόητο (με αυτό ασχολούμαι) για το hwbot έγραψα ότι έγραψα και τον απαράδεκτο εγωκεντρικό (κατά την γνώμη μου ανόητο) ιδιοκτήτη του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, solaufein είπε

Μιλάω φυσικά μόνο για τη πάρτη μου, δεν προσπαθώ να υπερασπίσω τίποτα:

η πλατφόρμα είναι κάτι σαν αφορμή για μπεντσιν κ δοκιμες παλιών κομματιών κ άλλων σκονισμένων κ παραπεταμένων πραγμάτων. Υπάρχουν φόρα που κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά, το 2012-13 πέρασα μια από τις καλύτερες φάσεις στα ROG forums, με τυπάδες που μοιράζονταν τα πάντα μεταξύ τους, ακόμα κ hardware.

Ισχύει αυτό που λες, αλλά μια αφορμή και ένας "διαγωνισμός" έχει τη πλάκα του και έχει και το καλό να φέρνει μαζί κάποιους ανθρώπους με ιδια "ενδιαφέροντα" που υπό άλλες συνθήκες δε θα γινόταν.

Δε ξέρω ... τα παιχνιδάκια μου τα ψιλοπαίζω ακόμα, τα ΠιΣι όλου του κοινωνικού μου περίγυρου περνάνε από μένα, αλλά για κάποιο λόγο ικανοποιούμε και ξεχνώ τη καθημερινότητα με αυτή τη διαδικασία του OC κ μετά μετρήσεις, πολύ περισσότερο.

Όσον αφορά τα country cup, ανεξαρτήτων κατατάξεων, είναι σχεδόν αποκλειστικός λόγος για να βγάλεις από ένα παλιό μπαουλοντίβανο αυτά εδώ:

δδρ-δδρ2-δδρ3.jpg

Μπροστά μπροστά έχεις τα «τέρατα»; G1/4 είναι αυτά στις ραμ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Coppermine είπε

ΤΟ hwbot μετά την τελευταία του ανεκδιήγητη "αναβάθμιση" στην έκδοση 7 και τον αλγόριθμο που ο ιδιοκτήτης του site υπερασπίζεται σαν holy grail με ύφος καρδηνάλιου έχει πεθάνει κατά την γνώμη μου, δεν υπάρχει κάποιος λόγος ούτε κίνητρο να ποστάρεις σκορ από την στιγμή που στην επόμενη αναβάθμιση του "αλγόριθμου" θα αλλάξουν τους κανονισμούς "όπως του φανεί" και ένα σωρό uploads που έχεις αφιερώσει άπειρο χρόνο θα σβηστούν ή δεν θα βαθμολογούνται ανάλογα οπότε εκεί που είχες φτάσει κάπου ψηλά μπορεί να πέσεις 30 θέσεις στην γενική και μετά να κοιτάς σαν μαλάκας να βγαίνουν μπροστά προφίλ που έχουν να benchάρουν 10 χρόνια......

i m done with this shit, όταν μου  έρχεται μπαίνω κάνω upload κάποιο σκορ για την πλάκα μου, εννοείται με 10άρια και επίσης εννοείται χωρίς ούτε να διαβάζω ούτε να δίνω δεκάρα για τους όποιους κανόνες ο Βέλγος αλλάζει κάθε φορά γιατί έτσι του έρχεται

Α και αν κάνεις το λάθος και κριτικάρεις το οτιδήποτε στο forum στην πέφτουν αμέσως και αν το τραβήξεις ban, γενικά έχω μετανοιώσει για τον χρόνο που σπατάλησα στο παρελθόν με αυτή τη χαζομάρα..

 

Ποσό πολύ συμφωνώ μαζί σου ρε φίλε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sheogorath ναι, λείπει μια, την έσκισα για να δω τι είναι και ήταν BASE αλλά όχι hyper :P

 Οι μπροστά (oι 2 κεσέδες) είναι D9/Hyper k PSC. Οι άλλες είναι mixed grill ... οι 4 "κοντές" στον τρίτο κεσέ είναι trident 2660 CL10, αλλά λείπουν τα "απάνω" καπάκια ...

 

Στο τελευταίο κεσέ είναι χρυσές ... = OCZ VX ... 2-2-2-8 ... που μπορούσαν και καλύτερα ... με 4 Volt τάση. Αυτές ήταν οι μέρες.

image_id_1497468.png

και επειδή σε λίγο θα κλαίω .... 

 

κάθε εποχή και σύστημα έχει τη δικιά του γοητεία ... και είναι ... εμείς ... εσύ, ότι κάποιος δει πρώτη φορά και τον αγγίζει ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solaufein είπε

@Sheogorath ναι, λείπει μια, την έσκισα για να δω τι είναι και ήταν BASE αλλά όχι hyper :P

 Οι μπροστά (oι 2 κεσέδες) είναι D9/Hyper k PSC. Οι άλλες είναι mixed grill ... οι 4 "κοντές" στον τρίτο κεσέ είναι trident 2660 CL10, αλλά λείπουν τα "απάνω" καπάκια ...

Στο τελευταίο κεσέ είναι χρυσές ... = OCZ VX ... 2-2-2-8 ... που μπορούσαν και καλύτερα ... με 4 Volt τάση. Αυτές ήταν οι μέρες.

image_id_1497468.png

και επειδή σε λίγο θα κλαίω .... 

κάθε εποχή και σύστημα έχει τη δικιά του γοητεία ... και είναι ... εμείς ... εσύ, ότι κάποιος δει πρώτη φορά και τον αγγίζει ...

αρε bro !!  τι μου θυμησες τωρα αλλα χρονια !!

 

950168.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...