Προς το περιεχόμενο

Speedport entry 2i ??


NikosApp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αυτο ενα ρουτερ απο το εμποριο σωζει απο πολλες τετοιες καταστασεις.στα δωρεαν ρουτερ θα δεις να παιζει σωστα μετα απο 2-3 firmware update και αν.απλα και dns να ζηταγε δεν θα πρεπε να κανει τοση ωρα.θα μπορουσες να αφηνες καιτο technicolor.


το Speedport 2i ειχα και αυτο ξαναπηρα ;P τελικά δεν ηταν προβληματικό το modem απλα εχει ενα θεματακι με το DNS πρεπει να ορισεις εσυ manual DNS γιατι καθε φορα σε σελιδες που δεν υπαρχουν στην cache ξαναζηταει dns και γενικα καθυστερει αρκετά , οποτε εβαλα manually το dns του ΟΤΕ στα settings για το lan και ετσι δουλεψε για ολες τις συσκευες . Η λυση δεν ειναι δικη μου την βρηκα ψαχνοντας στο adsl.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τους κατοχους του συγκεκριμενου ρουτερ, κυκλοφορησε χτες νεο επισημο filmware απο τον ΟΤΕ   ΕΔΩ , και προσφερει αισθητα μεγαλυτερη ταχυτητα στο ανοιγμα των σελιδων, συμφωνα με μαρτυριες χρηστων που το περασαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ελπισουμε ναμην εχει χαλασει τιποτε αλλο οπως εγινε με το speedport 724 που λενε οτι με το πιο νεο firmware δεν παιζει το Port forward σωστα.

http://www.insomnia.gr/topic/510843-speedport-w-724v/page-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συνδεσα σημερα το speedport entry2i που μου ηρθε και παρεδωσα πισω το zte h10ns σε ενα καταστημα γερμανος , οι εντυπωσεις πρωτα απο ολα ειναι ορθιο ρουτερ και πολυ ομορφο!~ και εχει ενσωματωμενες τις κεραιες ( με ξενερωσε οτι γραφει cosmote επανω αριστερα και κατω δεξια ote ! αλλα δεν κολλαω εκει! ) , Δεν εχει διακοπτη on off το βαζεις στην μπριζα και αναβει αμεσως , δεν υπαρχει ενδειξη για lan οποτε αμα μπεις μεσω lan δεν φαινεται δεν αναβοσβηνει καποιο λαμπακι , επισης αμα μπεις μεσω wifi παλι δεν αναβοσβηνει το λαμπακι , και το online δεν αναβοσβηνει ολα τα λαμπακια παραπαμενουνε σταθερα . Ο φωτισμος ειναι λευκο εντονο και το βλεπεις ευκολα και απο μακρυα! Επισης εχει κουμπι για το wifi μπροστα και κλεινει με ενα πατημα , ενω για να το αναψεις το πατας για λιγο περισσοτερο! , επισης εχει κουμπι wps παλι μπροστα στην συσκευη για συνδεεσαι χωρις κωδικο με αλλες συσκευες wps . Επισης δοκιμασα μεσω τις εφαρμογης innsider στον υπολοστη να βρω τον εργοστασιακο κωδικο και δεν μπαινει στο wifi , και το ιδιο εκανα με την εφαρμογη greek wpa finder σε android συσκευη και παλι δεν υποστηριζεται να βρει τον κωδικο , οποτε ειναι πιο ασφαλες το ρουτερ και δεν μπορουνε να σου βρουνε ευκολα τον εργοστασιακο κωδικο ενω πριν με το zte μου τον εβρισκε αμεσως τον εργοστιασιακο κωδικο. Μπηκα στο http://192.168.1.1/ και ειδα οτι εχει Status information και αμα το πατησεις μπορεις να δεις ποσο συνχρονιζει το ρουτερ και αλλα στοιχεια χωρις μπεις με τους κωδικους. 
Α να μην ξεχασω οτι μολις το εβαλα στο ρευμα ανοιξε και μετα συνδεθηκε σχετικα τον ιδιο χρονο εκανε με το αλλο ρουτερ στο συνχρονισμο μετα αναψε το service και πηρε την αναβαθμιση και μετα εκανε μονο του επανεκκινηση. (Πολυ καλο που υπαρχει ενδειξη αναβαθμισης και το κανει μονο του την επανεκκινηση και δεν χρειαζεται να ασχοληθει ο χρηστης ) και που δεν αναβοσβηνει το wifi και δεν μου αρεσει διοτι δεν ξερω αμα χρησιμοποιει κανενας το ιντερνετ! 
Oσο για το wifi δεν βλεπω να ειναι πολυ δυνατο απο λιγο που το ειδα , θα μπω μεσα στο interface και θα σας δωσω περισσοτερες πληροφοριες .
Μπηκα στο interface δεν βρηκα πουθενα να αλλαξω το 2.4ghz σε 5ghz γιατι; . 
Επισης ειδα οτι μπορεις να εκπεμπεις μεχρι και 4 ssid ( 4 διαφορετικα wifi κατι που ειχε και το παλιο ρουτερ απο οσο θυμαμαι! ) . Επισης μπορεις να ορισεις μεχρι ποσα ατομα μπορουνε να συνδεθουνε στο wifi ( Maximum Clients ) πολυ καλο αυτο! διοτι δεν μπορει να μπει αλλος στο wifi ακομα και να το σπασει δεν θα μπορεσει να μπει , διοτι αμα εχεις βαλει πχ 3 και προσπαθει να μπει ενας 4 δεν θα μπορεσει να συνδεθει .( αυτην την επιλογη την εχει και το hotspot στο android κινητο μου ) . Επισης μου αρεσε παρα πολυ που εχει προτεραιοτητα στο wifi και την ρυθμιση Qos που νομιζω οτι οριζεις προτεραιοτητες που θα δινει το ρουτερ πρωτα ιντερνετ σε πια θυρα εχει και ολα τα wifi και 4 , επισης το τελειο ειναι οτι μπορεις ακομα και την θυρα του connex tv να την απενεργοποιησεις και να την χρησιμοποιησεις ως κανονικη θυρα lan 4 . 
Θα ηθελα καποιον που ξερει να μου πει πως μπορω να βαλω προτεραιοτητα με το Qos θελω να εχω πρωτη την θυρα 1 και να χρησιμοοποιω την μιση ταχυτητα και υπολοιπη ταχυτητα που υπολοιπεται με βαση τον συνχρονισμο για δινεται στο wifi! . 
Eυχαριστω πολυ και συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα.
Εdit: καλεσα το 13888 και τους ειπα οτι δεν εκπεμπει το wifi fon εγω το ειχα ενεργοποιημενο πριν , και μου ειπε οτι αυτο το ρουτερ δεν εκπεμπει το wifi fon και δεν θα το δω αλλα ειναι ενεργοποιημενο και μπορω να μπω απο αλλα δικτυα wifi fon που θα ποιασω γυρω μου . ( Πολυ χαζο αυτο! αλλα με την αναβαθμιση αναμενουμε! ) , Παντως μου ειπανε επισης οτι υπαρχουνε 2 μοντελα το entry και το w724 που εμφανισιακα ειναι ιδια ! και το δευτερο το δινουνε στις vdsl συνδεσεις και εχει και usb θυρα και την επιλογη για 5ghz εκπομπη ενω το entry οχι!.
Ενα αλλο τελειο που ξεχασα να αναφερω ειναι το εξης : δηλαδη μπορεις να προγραμματισεις να ανοιγει και να κλεινει μονο του το ρουτερ , πχ να το βαλεις τις ωρα που κοιμασε να κλεινει και αυτο και να ανοιγει την ωρα που το θελεις ! ( αυτο ειναι τελειο διοτι δεν εκπεμπει το βραδυ που κοιμασαι και επισης το ρουτερ δεν κολλαει και ζεσταινεται επειδη ειναι συνεχεια στην μπριζα! ) .

 

Τελικα μετα απο αρκετες μερες χρησης ητανε το entry 2i , επισης εμφανιστηκε και η ενδειξη του ote wifi fon αρα μαλλον αναβαθμιστηκε , και δεν υποστηριζει την χρηση 5ghz εκπομπη wifi. Αλλα παρατηρω επισης οτι ειναι πολυ αργο στο wifi στον λαπτοπ , δεν συνδεομαι με ethernet αλλα ασυρματα διοτι ειναι σε αλλο δωματιο το ρουτερ και οταν βαζω το κινητο μου hotspot και μπαινω μεσω wifi απο το λαπτοπ παει σφαιρα στις σελιδες ενω με το speesport ειναι αργη η φορτωση των σελιδων το αντιμετωπιζει κανενας αλλος αυτο;. διαβασα εδω στο φορουμ οτι πρεπει αν αλλαξω τους dns του ρουτερ αυτο αληθευει; Συνχρονιζω γυρω στα 10mbs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεσα σημερα το speedport entry2i που μου ηρθε και παρεδωσα πισω το zte h10ns σε ενα καταστημα γερμανος , οι εντυπωσεις πρωτα απο ολα ειναι ορθιο ρουτερ και πολυ ομορφο!~ και εχει ενσωματωμενες τις κεραιες ( με ξενερωσε οτι γραφει cosmote επανω αριστερα και κατω δεξια ote ! αλλα δεν κολλαω εκει! ) , Δεν εχει διακοπτη on off το βαζεις στην μπριζα και αναβει αμεσως , δεν υπαρχει ενδειξη για lan οποτε αμα μπεις μεσω lan δεν φαινεται δεν αναβοσβηνει καποιο λαμπακι , επισης αμα μπεις μεσω wifi παλι δεν αναβοσβηνει το λαμπακι , και το online δεν αναβοσβηνει ολα τα λαμπακια παραπαμενουνε σταθερα . Ο φωτισμος ειναι λευκο εντονο και το βλεπεις ευκολα και απο μακρυα! Επισης εχει κουμπι για το wifi μπροστα και κλεινει με ενα πατημα , ενω για να το αναψεις το πατας για λιγο περισσοτερο! , επισης εχει κουμπι wps παλι μπροστα στην συσκευη για συνδεεσαι χωρις κωδικο με αλλες συσκευες wps . Επισης δοκιμασα μεσω τις εφαρμογης innsider στον υπολοστη να βρω τον εργοστασιακο κωδικο και δεν μπαινει στο wifi , και το ιδιο εκανα με την εφαρμογη greek wpa finder σε android συσκευη και παλι δεν υποστηριζεται να βρει τον κωδικο , οποτε ειναι πιο ασφαλες το ρουτερ και δεν μπορουνε να σου βρουνε ευκολα τον εργοστασιακο κωδικο ενω πριν με το zte μου τον εβρισκε αμεσως τον εργοστιασιακο κωδικο. Μπηκα στο http://192.168.1.1/ και ειδα οτι εχει Status information και αμα το πατησεις μπορεις να δεις ποσο συνχρονιζει το ρουτερ και αλλα στοιχεια χωρις μπεις με τους κωδικους. 

Α να μην ξεχασω οτι μολις το εβαλα στο ρευμα ανοιξε και μετα συνδεθηκε σχετικα τον ιδιο χρονο εκανε με το αλλο ρουτερ στο συνχρονισμο μετα αναψε το service και πηρε την αναβαθμιση και μετα εκανε μονο του επανεκκινηση. (Πολυ καλο που υπαρχει ενδειξη αναβαθμισης και το κανει μονο του την επανεκκινηση και δεν χρειαζεται να ασχοληθει ο χρηστης ) και που δεν αναβοσβηνει το wifi και δεν μου αρεσει διοτι δεν ξερω αμα χρησιμοποιει κανενας το ιντερνετ! 

Oσο για το wifi δεν βλεπω να ειναι πολυ δυνατο απο λιγο που το ειδα , θα μπω μεσα στο interface και θα σας δωσω περισσοτερες πληροφοριες .

Μπηκα στο interface δεν βρηκα πουθενα να αλλαξω το 2.4ghz σε 5ghz γιατι; . 

Επισης ειδα οτι μπορεις να εκπεμπεις μεχρι και 4 ssid ( 4 διαφορετικα wifi κατι που ειχε και το παλιο ρουτερ απο οσο θυμαμαι! ) . Επισης μπορεις να ορισεις μεχρι ποσα ατομα μπορουνε να συνδεθουνε στο wifi ( Maximum Clients ) πολυ καλο αυτο! διοτι δεν μπορει να μπει αλλος στο wifi ακομα και να το σπασει δεν θα μπορεσει να μπει , διοτι αμα εχεις βαλει πχ 3 και προσπαθει να μπει ενας 4 δεν θα μπορεσει να συνδεθει .( αυτην την επιλογη την εχει και το hotspot στο android κινητο μου ) . Επισης μου αρεσε παρα πολυ που εχει προτεραιοτητα στο wifi και την ρυθμιση Qos που νομιζω οτι οριζεις προτεραιοτητες που θα δινει το ρουτερ πρωτα ιντερνετ σε πια θυρα εχει και ολα τα wifi και 4 , επισης το τελειο ειναι οτι μπορεις ακομα και την θυρα του connex tv να την απενεργοποιησεις και να την χρησιμοποιησεις ως κανονικη θυρα lan 4 . 

Θα ηθελα καποιον που ξερει να μου πει πως μπορω να βαλω προτεραιοτητα με το Qos θελω να εχω πρωτη την θυρα 1 και να χρησιμοοποιω την μιση ταχυτητα και υπολοιπη ταχυτητα που υπολοιπεται με βαση τον συνχρονισμο για δινεται στο wifi! . 

Eυχαριστω πολυ και συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα.

Εdit: καλεσα το 13888 και τους ειπα οτι δεν εκπεμπει το wifi fon εγω το ειχα ενεργοποιημενο πριν , και μου ειπε οτι αυτο το ρουτερ δεν εκπεμπει το wifi fon και δεν θα το δω αλλα ειναι ενεργοποιημενο και μπορω να μπω απο αλλα δικτυα wifi fon που θα ποιασω γυρω μου . ( Πολυ χαζο αυτο! αλλα με την αναβαθμιση αναμενουμε! ) , Παντως μου ειπανε επισης οτι υπαρχουνε 2 μοντελα το entry και το w724 που εμφανισιακα ειναι ιδια ! και το δευτερο το δινουνε στις vdsl συνδεσεις και εχει και usb θυρα και την επιλογη για 5ghz εκπομπη ενω το entry οχι!.

Ενα αλλο τελειο που ξεχασα να αναφερω ειναι το εξης : δηλαδη μπορεις να προγραμματισεις να ανοιγει και να κλεινει μονο του το ρουτερ , πχ να το βαλεις τις ωρα που κοιμασε να κλεινει και αυτο και να ανοιγει την ωρα που το θελεις ! ( αυτο ειναι τελειο διοτι δεν εκπεμπει το βραδυ που κοιμασαι και επισης το ρουτερ δεν κολλαει και ζεσταινεται επειδη ειναι συνεχεια στην μπριζα! ) .

 

Τελικα μετα απο αρκετες μερες χρησης ητανε το entry 2i , επισης εμφανιστηκε και η ενδειξη του ote wifi fon αρα μαλλον αναβαθμιστηκε , και δεν υποστηριζει την χρηση 5ghz εκπομπη wifi. Αλλα παρατηρω επισης οτι ειναι πολυ αργο στο wifi στον λαπτοπ , δεν συνδεομαι με ethernet αλλα ασυρματα διοτι ειναι σε αλλο δωματιο το ρουτερ και οταν βαζω το κινητο μου hotspot και μπαινω μεσω wifi απο το λαπτοπ παει σφαιρα στις σελιδες ενω με το speesport ειναι αργη η φορτωση των σελιδων το αντιμετωπιζει κανενας αλλος αυτο;. διαβασα εδω στο φορουμ οτι πρεπει αν αλλαξω τους dns του ρουτερ αυτο αληθευει; Συνχρονιζω γυρω στα 10mbs. 

Οι θυρες lan πισω δεν εχουν λαμπακια οτι εβαλες καλωδιο πανω?το θεμα κωδικων ειναι παντα τι εχουν βαλει και τι κλειδωμα εχουν βαλει.

σε καποια ρουτερ με βαση το ssid σου βρισκε τον κωδικο ή καποια αλλα ειχαν για κωδικο την mac address.

οποτε αν αλλαζες τον εργοστασιακο κωδικο και τυπικα και το ssid δεν θα στον εβρισκε κανενα προγραμμα απο αυτα που δοκιμασες.

σιγουρα βεβαια απο το zte ειναι καλυτερα.

για την αναβαθμιση οσο περναει ο καιρος σε ολες τις εταιρειες τα Updates γινονται αυτοματα απο το tr-069 οπως και το σεταρισμα του εξοπλισμου

ωστε ο χρηστης να μην κανει τιποτα.

για το wireless μπορει να μην βλεπεις το λαμπακι αλλα αμα μπεις μεσα συνηθως σε καποια ρουτερ σου λεει

ειτε ποσα και ποια ατομα ειναι wireless ειτε ποσα ατομα ειναι συνδεδεμενα και ειτε εχουν παρει ip απο τον dhcp(dhcp table)ειτε εχουν καρφωτα.

εξαρτατε απο το ρουτερ.

qos πολλα ρουτερ εχουν αλλα δεν ειναι πανακεια σε ολα τα προβληματα .καποια αλλα εχουν qos αλλα εχουν και

bandwidth management για καλυτερα αποτελεσματα.to entry δεν παιζει 5 ghz αντιθετα με το 724.

και στα πιο παλια ρουτερ μπορουσες να βαλεις την stb να παιξει σαν κανονικη απλα σε καποια ισως να χρειαζοταν να μπεις σαν admin.

για το θεμα ταχυτητα μπορει να μην σε αφηνει να ορισεις bandwidth αλλα μονο προτεραιοτητα.το draytek πχ

δινει και bandwidth management.το 724 το εδιναν παλια και τωρα δινουν το entry.

το wi fi fon οπως ειπες ειναι απλα θεμα firmware .to 5ghz ειναι θεμα hardware οποτε αν δεν εχει φτιαχτει

να υποστηριζει δεν θα υποστηριξει ποτε.

το να κλεινεις το ρουτερ για να μην εκπεμπει το wireless το βρισκω περιττο αφου ειναι κοντα σου αλλα 200 δικτυα

και αλλα 50 κινητα οπως και 100 dect.επισης το να κλεινει για να μην ζεστενεται /κολλαει ειναι παντελως αχρηστο μια που το ρουτερ θα πρεπει να εχει φτιαχτει για να μην κολλαει και να μην χρειαζεται να κλεινει ποτε.

αν δεν μπορει να το κανει αυτο τοτε δεν αξιζει να λεγεται ρουτερ.βλεπε crypto και siemens που για να παρει παραταση ζωης πριν καει απο temperature επρεπε να το κλεινεις ή να βαλεις κανα fan.

για τα αλλα σου απαντησα στο αλλο θεμα.

επισης καποιοι ενεργοποιησαν το 40 και το sgi

1) Από default το wifi φτάνει ζεύξη 135Mbps , για τα 150 επιλέξτε 40Mhz και SGI : On

δεν σημαινει οτι θα παιξει καλυτερα αλλα δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις.

κατα τα αλλα θελει δοκιμες για να δεις τι γινεται με το wifi οπως εγραψα.πρεπει να δεις και με καλωδιο αν εχεις αυτα τα θεματα.

το fast path θα εκανε λιγο καλυτερη την κατασταση αλλα θα χασεις σε ταχυτητα.αλλα μπορει να φταινε 500 πραγματα και θελει δοκιμες για να δεις τι φταιει και τι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας έφεραν το συγκεκριμένο router σήμερα. Δε μπορώ με τίποτα να δω το Wifi του με 2-3 κινητά και ένα tablet που δοκίμασα.

 

Πάνω του είναι κουμπωμένο ένα powerline kit που δίνει ενσύρματα σε ένα pc στον ίδιο όροφο με το router, και wireless στον κάτω όροφο και δουλεύει κανονικά. 

 

Δε φαίνεται όμως να εκπέμπει WiFi το ίδιο το router, δε βλέπω το SSID με 3 διαφορετικές συσκευές.

Μπήκα στις ρυθμίσεις του και όλα φαίνονται κανονικά. Άλλαξα το SSID μπας και ξεκολλήσει, άλλαξα και channel, αλλά τίποτα. Το WLAN λαμπάκι στο ρούτερ ανάβει κανονικά.

 

Σε εσάς έπαιξε κατευθείαν; Καμιά ιδέα;

 

edit: έστρωσε μόνο του, ξαφνικά. 

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα δεν είναι λογικό να ανάβει η ένδειξη και να μην έχεις Wi-Fi πάτησε το reset με μια καρφίτσα κανέναν 5 λεπτό κλπ και αστώ να πάρει μόνο τους κωδικούς και να σταθεροποιήθουν τα λαμπάκια και ξανά προσπάθησε.Να κάνεις αναζήτηση Wi-Fi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Στο γραφείο έχω σύνδεση VDSL του ΟΤΕ και έχω το παραπάνω router.

Eπιδή μερικές υπηρεσίες του ελληνικού δημοσίου χρισημοποιούν ακόμη συσκευές Fax ήθελα να συνδέσω τη συσκευή Fax.Το Fax είναι Philips HFC 242.

Δοκίμασα και στις 2 θύρες που αναφέρουν Telephone αλλά η συσκευή fax δεν είχε γραμμή.Δοκίμασα ξεχωρίστα τη συσκευή σε διαφορετική πρίζα εκτός του γραφείου και έδινε σήμα γραμμής.Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να δουλέψει το Fax ή πρέπει να πάρω ένα τάφ και να το συνδέσω στην έξοδο της πρίζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις ευρυζωνική τηλεφωνία (αν τα τηλέφωνα Δεν πάνε πάνω στο ρουτερ και αν η λυχνία Telephony Δεν ανάβει) τοτε δεν μπορείς να βάλεις τηλέφωνα πάνω στο ρουτερ αλλά κατευθείαν σε πριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα , μηπως γνωριζεται πως παιρνει forthnet η αλλου provider username και dns ;

Ειναι κλειδωμενο αποκλειστικα στον οτε ;

Επεξ/σία από dimyok
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , μηπως γνωριζεται πως παιρνει forthnet η αλλου provider username και dns ;

Ειναι κλειδωμενο αποκλειστικα στον οτε ;

δεν νομιζω να μην σε αφηνει να αλλαξεις username/dns Λογικα θα παρει αυτοματα τις Forthnet Οταν συνδεθει.δεν ξερω αν χρειαστει να μπεις σαν admin για να κανεις παραπανω πραγματα.generic firmware Να βρεις το κοβω δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...