Προς το περιεχόμενο

Star Trek (TV 2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτά τα καινούρια trailer μου άρεσαν πολύ. επιτέλους φαινεται αξιοπρεπής παραγωγή με αξιόλογα εφε και όχι το κουκλοθέατρο που μας έχουν συνηθίσει οι προηγούμενες σειρές. ελπίζω να έχει και ενδιαφέρουσες ιστορίες προκειμένου να μη ζήσουμε στιγμές star trek enterprise. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα καινούρια trailer μου άρεσαν πολύ. επιτέλους φαινεται αξιοπρεπής παραγωγή με αξιόλογα εφε και όχι το κουκλοθέατρο που μας έχουν συνηθίσει οι προηγούμενες σειρές. ελπίζω να έχει και ενδιαφέρουσες ιστορίες προκειμένου να μη ζήσουμε στιγμές star trek enterprise. 

Δεν ξερω αν το εχεις παρακολουθησει ολο, αλλα η 3η σεζον του enterprise ειναι οτι καλυτερο εχει παιξει απο το συμπαν του star trek.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το εχεις παρακολουθησει ολο, αλλα η 3η σεζον του enterprise ειναι οτι καλυτερο εχει παιξει απο το συμπαν του star trek.

 

εξαιρετική μεν, αλλά όχι σαν τα επισόδεια με borg του TNG. (και να φανταστείς ότι δεν έχω δει DS9 όπου έχω ακούσει τα καλύτερα για το dominion war storyarc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετική μεν, αλλά όχι σαν τα επισόδεια με borg του TNG. (και να φανταστείς ότι δεν έχω δει DS9 όπου έχω ακούσει τα καλύτερα για το dominion war storyarc)

Αν δε ενδιαφερουν τα επισοδεια με borg δες και του Voyager, αν οχι ισαξια, ειναι καλυτερα κατα τη γνωμη μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το εχεις παρακολουθησει ολο, αλλα η 3η σεζον του enterprise ειναι οτι καλυτερο εχει παιξει απο το συμπαν του star trek.

Να το κανω αναφορα?  :devil:

 

It goes like this:

 

TNG: 10

DS9: 10

TOS: 8

.

Voyager: 6

.

.

.

.

Enterprise: 4

.

.

.

.

.

.

. JJ Abrams' bull:  -10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις την κλασσικη αποψη τα παλιοτερα ειναι τα καλυτερα, στο καινουργιο ποσο θα βαλεις αραγε -100? :-D. Συμφωνω για το tng, σαν συνολο ειναι το καλυτερο, αν και δειχνει τα χρονακια του πλεον, θα εβαζα 2ο το voyager με μερικα εκπληκτικα επισοδεια, 3ο το enterprise που το εκοψαν πανω στο καλυτερο, το tos εκτος συναγωνισμου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε ενδιαφερουν τα επισοδεια με borg δες και του Voyager, αν οχι ισαξια, ειναι καλυτερα κατα τη γνωμη μου :)

 

To έχω δει ολόκληρο το Voyager ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To TNG αξεπέραστο και με ένα κορυφαίο ηθοποιό στη θέση του κυβερνήτη. Μιλούσε για θέματα ισότητας, ρατσισμού, πολέμου και ανθρωπισμού χωρίς να νιώθεις ότι σου τα πετάνε με το ζόρι στα μούτρα πολύ πιο πριν από όλους αυτούς που θέλουν και το παίξουν inclusive σαν ένα είδος μόδας τώρα.

Το Discovery μου φαίνεται σαν να προσπαθούν να τσεκάρουν μια λίστα. Έλεος με τη γυναικεία έκδοση Σποκ. Φουλ στην πρωτοτυπία. Τέσπα, θα του δώσουμε την ευκαιρία του μήπως και είναι Star Trek κατά βάθος. 

 

Επίσης παρατηρώ μια μανία τα τελευταία χρόνια στο Star Trek με το να πηγαίνουν στο παρελθόν. Ας προχωρήσουν επιτέλους στην μεταTNG εποχή!

Φοβούνται τόσο πολύ το μέλλον και αναπαράγουν συνέχεια το παρελθόν;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης παρατηρώ μια μανία τα τελευταία χρόνια στο Star Trek με το να πηγαίνουν στο παρελθόν. Ας προχωρήσουν επιτέλους στην μεταTNG εποχή!

 

 

Θέλουμε Temporal Cold War και Enterprise J

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε Temporal Cold War και Enterprise J

 

Προσωπικά δεν προτιμώ πλοκές που παίζουν με το χρόνο. Πρέπει ο σεναριογράφος να είναι αστέρι για να παίζει με time travel.

Θέλω να επιστρέψουν στη εξερεύνηση του αγνώστου και της ανθρώπινης κατάστασης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  φίλε mesgal το εχω δει όλο το enterpise ακόμη και τον τέταρτο κύκλο αλλά ο τρίτος του ( με διαφορά ο καλλίτερος του ) δε μπορώ να πω πως με άγγιξε ιδιαίτερα παρότι ήταν μία ενιαία ιστορία. είχε κορυφαία επεισόδια , όπως η πρώτη επαφή με τους borg αλλά σα σύνολο ήταν σαν να μου πήραν τη μπουκιά από το στόμα. Μία σεζόν δεν ορίζει ολόκληρη σειρά. 

   το voyager , ειλικρινώς, μεγαλύτερο μέρος των επεισοδίων του ήταν παραλλαγμένα tng , έβγαζαν μάτια. Κορυφαία τα επεισόδια με borg όμως , αλλά χαρακτήρες , οι περισσότεροι μου φάνηκαν filler characters. το ds9 δυστυχώς με έχασε και του έδωσα περισσότερες από 3 ευκαιρίες. Απλώς δε.... 

    συμφωνώ πάντως πως τα science fiction ακολουθούν και την τεχνολογική εξέλιξη της εποχής που γυρίζονται. επομένως άνετα αυτό το discovery περνάει για post voyager εποχή. όπως είπε ο carbonfibre , τί στο καλό φοβούνται και γυρνούν συνεχώς πίσω; τέλος πάντων , είμαι της γνώμης πως το franchise χρήζει ριζικής ανανέωσης και να μην κολλάει στα αργά πλάνα με τις φτηνές παραγωγές και τις ενδυμασίες από τα lidl. Πάντως φαίνεται αρκετά προσεγμένο σαν παραγωγή. Ελπίζω να μη βγει πατάτα και βαρετό.

  Συμφωνώ και επαυξάνω , πως το έχουν παρακάνει με τους γυναικείες ρόλους- καρικατούρες αντίγραφα παλιότερων χαρακτήρων, όχι μόνο εδώ αλλά παντού πλέον. (π.χ. ghost busters, supergirl) . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συμφωνώ και επαυξάνω , πως το έχουν παρακάνει με τους γυναικείες ρόλους- καρικατούρες αντίγραφα παλιότερων χαρακτήρων, όχι μόνο εδώ αλλά παντού πλέον. (π.χ. ghost busters, supergirl) . 

 

Η Κara είναι από το 1959. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά ο σουπερμαν είναι παλαιότερος και το ότι είναι από το 1959 δεν αναιρεί το γεγονός πως είναι απλώς ο θηλυκός superman.

και δε θεωρώ το supergirl τόσο δημοφιλή χαρακτήρα που να έχει δική του σειρά . εδώ με το ζόρι γυρίστηκε μία φτηνοταινία, που σε σκηνικά ανταγωνιζόταν το flash gordon στην καλλίτερη, και έκτοτε δεν ξανασχολήθηκε κανείς.  Αυτή είναι απλώς η γνώμη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...