Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με νέο teaser, το Huawei Mate 8 θα παρουσιαστεί στις 26 Νοεμβρίου


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικές ημέρες είχε διαρρεύσει μια πρόσκληση της Huawei για event που θα πραγματοποιηθεί στις 5 Νοεμβρίου.

Στην πρόσκληση αυτή εικονίζεται ένα chip Kirin, σχεδιασμένο με τέτοιο τρόπο ώστε να είναι εμφανές το κύκλωμα. Επομένως, η υπόθεση όλων είναι ότι στις 5 Νοεμβρίου η Huawei θα παρουσιάσει το καινούριο Kirin 950 SoC. Ωστόσο, πολλοί αναρωτιούνται εάν την ημέρα εκείνη θα παρουσιαστεί και το πολυαναμενόμενο Huawei Mate 8.

 

Άλλωστε, φημολογείται ότι το Mate 8 θα ενσωματώνει το Kirin 950 SoC, γεγονός που παρουσιάζει ως αναμενόμενη την παρουσίαση του εν λόγω smartphone αμέσως μετά την παρουσίαση του chip. Ωστόσο, ένα teaser που κυκλοφόρησε στην Κίνα απορρίπτει τις παραπάνω υποθέσεις.

 

Στο συγκεκριμένο teaser εικονίζεται ο αριθμός 8, σχεδιασμένος με το ίδιο μοτίβο κυκλώματος που χρησιμοποιείται και στην πρόσκληση για το event όπου θα παρουσιαστεί το Kirin 950, γεγονός που πιθανότατα επιβεβαιώνει ότι το Huawei Mate 8 θα ενσωματώνει το εν λόγω chip. Επιπλέον, στο teaser αναγράφεται η ημερομηνία 26 Νοεμβρίου, κατά την οποία πιθανότατα θα πραγματοποιηθεί ξεχωριστό event παρουσίασης του τηλεφώνου. Άλλωστε η συγκεκριμένη ημερομηνία παρουσίασης συμπληρώνει φήμες σύμφωνα με τις οποίες η συσκευή θα κυκλοφορήσει στην αγορά τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου.

 

Επιπλέον, διέρρευσαν και δύο φωτογραφίες, η μία εκ των οποίων παρουσιάζει το μεταλλικό περίβλημα της συσκευής και η άλλη το SIM Tray της συσκευής, το οποίο μαρτυρά υποστήριξη για δύο κάρτες SIM και κάρτα microSD.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Εάν αληθεύουν τα παραπάνω λοιπόν, το SoC Kirin 950 θα παρουσιαστεί στις 5 Νοεμβρίου και μετά από τρεις εβδομάδες, στις 26 Νοεμβρίου, θα παρουσιαστεί το Huawei Mate 8 που θα ενσωματώνει το παραπάνω chip.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Remember remember the 5th of November για το SoC. Μπράβο στη Huawei που βγάζει τους δικούς της επεξεργαστές. Ας υπάρχει πολυφωνία. Όχι μόνο Qualcomm, Mediatek, Sammy. Αλήθεια, φοράνε και συσκευές από άλλους κατασκευαστές SoC Huawei;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπράβο... αλλα αμα ήταν και λιγο της προκοπής οι επεξεργαστές της, θα ταν ακόμα καλύτερα. Τεσπα, ελπίζουμε σε καλές επιδόσεις για τον 950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχοντας το Mate 7 (και πιο πριν Note, S κτλ) δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά στους επεξεργαστές. Αντιθετα βλέπω διαφορά στις υλοποιήσεις του Android απο την κάθε εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε τον 935 που εχω σε ενα p8 64gb παει σφαιρα. δεν βλεπω καμια διαφορα σε εμπειρια χρησης απο το s6 edje που ειχα πριν και το note 5.

το note 5 το ειχα σε δικαρτο και το εδιωξα για 2 λογους 1ον κακη αυτονομια και 2ον δεν ειναι dual active. το ταπεινο p8 ειναι και dual active και η αυτονομια του ειναι λιγο καλυτερη.

βεβαια αναλογα τι ψαχνει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η Huawei αν συνεχισει ετσι και δεν το παιξει Samsung με αυξησεις τιμών, αφαιρεσεις χαρακτηριστικών και μανια Appleποιησης ευκολα θα χτυπησει συντομα κορυφη στις πωλησεις.

 

Το Mate 7 ειναι το πρωτο μου Huawei μετα απο μια σειρα Samsung, Sony, Nokia κτλ και πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα. Για να μην πω οτι το θεωρω το καλυτερο κινητο που ειχα μέχρι τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε τον 935 που εχω σε ενα p8 64gb παει σφαιρα. δεν βλεπω καμια διαφορα σε εμπειρια χρησης απο το s6 edje που ειχα πριν και το note 5.

το note 5 το ειχα σε δικαρτο και το εδιωξα για 2 λογους 1ον κακη αυτονομια και 2ον δεν ειναι dual active. το ταπεινο p8 ειναι και dual active και η αυτονομια του ειναι λιγο καλυτερη.

βεβαια αναλογα τι ψαχνει καν

 

το s7 μεγαλε? καλο? τι ψεματα ακους εδω μεσα εδωσε το νοτε 5 και πηρε τη μπαχατελα ναι οκ

 

στους υπολοιπους νορμαλ εδω η αληθεια ειναι οτι το 950 θα ειναι καλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελεις να σου δειξω φωτο?? θελεις να σου δειξω αποδειξη αγορας του note 5? θελεις να σου πω σε ποιον το πουλησα?εχεις καθε λογο να βεβαια να αμφισβητεις αλλα δεν ειναι σωστη η εκφραση σου οτι λεω ψεμματα, θα μπορουσες απλα να πεις οτι δεν το πιστευω και οχι να μου προσαψεις την ταμπελα του ψευτη.βρησκομαι αθηνα και ευχαριστως να συναντηθουμε απο κοντα να δεις και τα 3 τηλ που εχω αναφερει.οσον αφορα οτι εγραψα για το note5 , ερχομενος απο 3 μηνες συνεχομενης χρησης του s6 edge, ηταν το ιδιο βαρετο ,με τα ιδια lag παρολο που ειχε και μεγαλυτερη ram.δεν κανω χρηση στο πενακι κ δεν με ενδιαφερει οποτε δεν ειναι στην κατηγορια μου. η διαφορα ειναι οτι το note 5 μου στοιχισε 800 και το p8 σε 64gb 500. σαν δυνατοτητες εννοειται οτι to note 5 ειναι πιο πανω αλλα σαν γενικη χρηση smartphone το p8 με βολεψε περισοτερο εμενα προσωπικα και το σημαντικοτερο οτι εβαλα και 300 πισω στην τσεπη.

οτι εχω γραψει ειναι προσωπικη μου αποψη βασει των δικων μου αναγκων και προτεραιοτητων. σαν αμετανοητος γκατζετακιας αλλαζω ολες τις ναυαρχιδες απο χομπυ, αλλες μ αρεσουν κι αλλες οχι. εχεις καθε δικαιωμα εσυ ,οπως και ο καθενας μας να εκφερουμε την προσωπικη μας γνωμη και να γινεται διαλογος αλλα πιστευω οτι η ειρωνια αδερφε μου και οι προσωπικοι χαρακτηρισμοι δεν ωφελουν πουθενα. συγνωμμη για το μακροσκελες μηνυμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα iphone5 galaxys5 lg g3 32gb huawei mate7 και τωρα εχω huawei honor6 plus.Πολυ πιο ευχαρηστημενος αποσα ειχα με τα huawei ειδικα σε θεμα μπαταριας τι να λεμε.Στο honor6 plus εχει πολυ καλη καμερα αρκετα γρηγορο αστραπιαια ολα μηδαμηνα λαγκ σε σχεση με σαμυ η lg πολυ καλυτερη εμπειρια χρησης .Σε gaming καλυτερα απο note4 το mate7 ωραιο ηχειο ισως στη καμερα λιγο υστερουσε απο ταλα αλλα τωρα πηστευω στο mate8 θαχει καλυτερη κμερα και καλυτερη οθονη δε θα πεζεται για μενα.και σιγουρα πιο φθηνο κατα 150 η και 200ευρ.Απορω σε τι δεν αρεσουν οι επεξεργαστες τους ??που διαβασα πιο πανω.ο κιριν 925 το sd801 τον εχει για πολυ πλακα και σε γραφικα και γρηγοραδα και σε θεμα θερμανσης κτλπ.Η huawei αλωστε δεν ειναι τριτη σε παγκοσμιες πωλησεις για πλακα.Αυτο κατι λεει τοσο γρηγορα που ανεβηκε σπανιο πραμα ειναι.Μακαρι να μη τα χαλασει σε θεματα τιμης και μπαταριες κτλπ.και οποιος θελει να δει ας μπει να δει συγκρησης με ταλα μεγαθηρια και θα καταλαβει πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...