Προς το περιεχόμενο

Κινητό από Κίνα (vickmall)


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για κινητό όχι μεγαλύτερο από 5 ίντσες... αλλά μου προέκυψε μια απορία.

 

Τι πρέπει να προσέξω όσον αφορά τον επεξεργαστή;

 

Για παράδειγμα το lenovo a806 έχει οχτώ πυρήνες αλλά είναι 32bit ενώ το Meizu m2 έχει τετραπύρηνο 64bit. Πρακτικά ποιος από τους 2 θα έχει καλύτερες επιδόσεις;

 

Χρησιμοποιούν πολλές εφαρμογές τους 8 πυρήνες;

 

 

Υ.Γ: Υπάρχουν πολλά καλά κινητά με 8 πυρήνες 64bit (lenovo k3, xiaomi redmi, αλλά σχεδόν όλα έχουν 5.5' οθόνη δυστυχώς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα όσο έχουν τα Flyme OS μακριά από Meizu.

Ο κολλητός μου έχε το M2 και του έχει βγάλει πολλά προβλήματα.

Ουτε καν! Πολυ καλο ειναι το flyme ενα περιστατικο δν το κανει να τρεχεις Μακρια!

Και δν ειπες καν ποια εκδοση φοραει αμα φοραει την 4.0.Χ πχ ναι θα εχει bugs!

 

Πολυ καλο ειναι το flymeOS με κανενα προβλημα και πολυ γρηγορο!

Κοιτα το lenovo εχει κλτρο επεξεργαστη! το 32/64-bit δν θα δεις εχει διαφορα καθαρα μαρκετινγκ ειναι στην ουσια!

Aλλα γνκα σαν κινητο το m2 ειναι κλτρο εχει παραπανω ραμ (κλτρα να εχεις 2 ραμ παρα 1 και κλτρο επεξεργαστη γτ θα χολενει παρα πολυ με 1 ραμ μονο πλεον) εχει κλτρο built οθονη καμερα μπαταρια εμφανιση!

Γνκα τα lenovo δν μ πολυ αρεσουν εμενα τα low end εχουν πολυ χαλια κατασκευη ,δλδ πλαστικουρες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο έχουν 2gb μνήμη.

Κοιτάω το meizu, επειδή  έχει καλύτερη κατασκευή, android 5.1, καλύτερη αυτονομία κλπ.

 

Μόνο στον επεξεργαστή υπερέχει το lenovo και εκεί κολλάω. Μπορώ να δώ κάπου πόσο μεγάλη διαφορά έχουν στις επιδόσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο έχουν 2gb μνήμη.

Κοιτάω το meizu, επειδή  έχει καλύτερη κατασκευή, android 5.1, καλύτερη αυτονομία κλπ.

 

Μόνο στον επεξεργαστή υπερέχει το lenovo και εκεί κολλάω. Μπορώ να δώ κάπου πόσο μεγάλη διαφορά έχουν στις επιδόσεις;

Εχεις δικαιο δν ειδα καλα!

Κοιτα κατασκευατσικα οπως σ ειπα ειναι λιγο πολυ σκουπιδια τα Lenovo!

επεξαρστικη ισχυει δν νμζω να εχεις προβλημα!

Εγω εχω το m2 note και πριν απο αυτο g4 δλδ μιλαμε για τεραστια διαφορα στην "υποδυναμη" και δν εχω κανενα προβλημα!

Ολα τρεχουν ρολοι και ενταξη 1-2 δευτερολεπτα να ανοιξει ο φεισμπουκις δν με πειραζει και ουτε θα το καταλαβεις!

Τρεχει και ολα τα games ικανοποιητικα οποτε δν υπαρχει προβλημα σε αυτον τν τομεα!

Επισης το ποσο καλα παει παιζει ρολο και το ποσο καλογραμενο ειναι το λειτουργικο!

Το lenovo με 4.4.4 ειναι ξεχασμενο και οι roms τις lenovo ειναι ασχημες και βαριες!

Ενω το m2 δν το ξεχναει η meizu και εχει πολυ καλη υποστιριξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα όσο έχουν τα Flyme OS μακριά από Meizu.

Ο κολλητός μου έχε το M2 και του έχει βγάλει πολλά προβλήματα.

 

Χλωμό να έχει πρόβλημα το Flyme που επίσης είναι εξαιρετικό skin από μόνο του.

 

Κατά τα άλλα το Μ2 έχει οκταπύρινο και όχι τετραπύρηνο αλλά και σαν συσκευή είναι καλύτερο και φρεσκότερο. Προτίμησε την με κλειστά τα μάτια.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εχεις δικαιο δν ειδα καλα!
Κοιτα κατασκευατσικα οπως σ ειπα ειναι λιγο πολυ σκουπιδια τα Lenovo!
επεξαρστικη ισχυει δν νμζω να εχεις προβλημα!
Εγω εχω το m2 note και πριν απο αυτο g4 δλδ μιλαμε για τεραστια διαφορα στην "υποδυναμη" και δν εχω κανενα προβλημα!
Ολα τρεχουν ρολοι και ενταξη 1-2 δευτερολεπτα να ανοιξει ο φεισμπουκις δν με πειραζει και ουτε θα το καταλαβεις!
Τρεχει και ολα τα games ικανοποιητικα οποτε δν υπαρχει προβλημα σε αυτον τν τομεα!
Επισης το ποσο καλα παει παιζει ρολο και το ποσο καλογραμενο ειναι το λειτουργικο!
Το lenovo με 4.4.4 ειναι ξεχασμενο και οι roms τις lenovo ειναι ασχημες και βαριες!
Ενω το m2 δν το ξεχναει η meizu και εχει πολυ καλη υποστιριξη!

Ρε συ Ohm εχεις φαει τοσο κραξιμο στο Myphone για την γραφη sms και ερχεσαι εδω για να ξεσπασεις ετσι;
Πες την αληθεια :) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε συ Ohm εχεις φαει τοσο κραξιμο στο Myphone για την γραφη sms και ερχεσαι εδω για να ξεσπασεις ετσι;

Πες την αληθεια :)

 

 

Χαχαχαχαχαχαχα γέλασα αλήθεια!

Άσε κάθε ποστ στο my phone το ελέγχω 2-3 φορές προν ποντάρω εδώ έχουμε ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΑΑ!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβληματα εχει η Flyme? θα ηθελα πολυ να μαθω.

Οχι επειδη δε μας αρεσει, βγαζουμε οτι εχει και προβληματα.

 

Προσωπικα, 1 μηνα τωρα με το m2 note ουτε ενα προβλημα, εστω μικρο δεν μου εχει εμφανισει. Μην πω οτι μου αρεσε περισσοτερο απο vibe ui ή καθαρο android που ειχα. Ειδικα το smartTouch της Flyme ειναι επανασταση! Να μπορεις να μεταπηδας σε προηγουμενη ή επομενη εφαρμογη απλα με ενα αγγιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quad-core είναι στα 1.3!

Octa είναι το Μ2 note!

 

Α ναι, είχα την εντύπωση ότι μιλάμε για το Note. Σε κάθε περίπτωση πάντως το Meizu είναι ανώτερο από το Lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβληματα εχει η Flyme? θα ηθελα πολυ να μαθω.

Οχι επειδη δε μας αρεσει, βγαζουμε οτι εχει και προβληματα.

 

Προσωπικα, 1 μηνα τωρα με το m2 note ουτε ενα προβλημα, εστω μικρο δεν μου εχει εμφανισει. Μην πω οτι μου αρεσε περισσοτερο απο vibe ui ή καθαρο android που ειχα. Ειδικα το smartTouch της Flyme ειναι επανασταση! Να μπορεις να μεταπηδας σε προηγουμενη ή επομενη εφαρμογη απλα με ενα αγγιγμα.

Εγώ έχω βρει ένα!

Όταν κλείνεις όλες τις εφαρμογές και δν εισαι στην αρχική οθόνη κλείνει και τον launcher (το οποίο δν θα έπρεπε να γίνεται) και αργεί λίγο να πάει στην αρχική γτ πρέπει να τα ξανά φορτώσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βρει ένα!

Όταν κλείνεις όλες τις εφαρμογές και δν εισαι στην αρχική οθόνη κλείνει και τον launcher (το οποίο δν θα έπρεπε να γίνεται) και αργεί λίγο να πάει στην αρχική γτ πρέπει να τα ξανά φορτώσει!

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις.

Με το κανονικο κουμπι που εχει στο Note 2, αν το πατησω μια φορα με παει στην αρχικη χωρις να αργει, αν το πατησω παρατεταμενα τοτε κλειδωνει η οθονη.

Σε σενα συμβαινει κατι άλλο απο αυτο που περιγραφω εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι σε εφαρμογή μέσα σέρνεις το δάχτυλο προς τα πάνω για να βγάλεις το multitasking bar με τις εφαρμογές!

Αμα μέτα πιάσεις μια εφαρμογή και την κυλησεις προς τα κάτω κλείνουν όλα και τότε αργεί να πάει στην αρχική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...