Προς το περιεχόμενο

Η Sennheiser ανακοίνωσε τα εκπληκτικά Orpheus headphones των... €50.000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mosfet για ενίσχυση και τρανζίστορ, τότε το λαμπάτος γιατί;;;;

για την προενίσχυση μόνο τις έχει δεν μας τα λέει καλά ο ποιητής!

τα ηλεκτροστατικά μπορείς να τα οδηγήσεις κατευθείαν απο τις λάμπες(άν ήταν λαμπάτος ενισχυτής και όχι απλά βαθμίδα προενίσχυσης), θα έκανα λόγο τουλάχιστων για το ποιές λάμπες έχει εάν ήταν τόσο αξιοσημίωτο.

Οπότε όπως καταλαβαίνεται είναι για αυτούς που έχουν λεφτά για φιγούρα και την ίδια στιγμή παντελός άσχετοι με το τι αγοράζουν.

Το Orpheus HE90 ήταν όντος λαμπάτο προσέξτε το όγκο απο τους μετασχηματιστές στο πίσω μέρος και τις 4 ECC86 στην τελική βαθμίδα μαζι με τις 2 ECC83 στην προενίσχυση που και πάλι λόγο μάρκας το πλήρωνες 4-5x πάνω σε πραγματική αξία

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αφου συμφωνει και ο Σχορτσιανιτης στο τελευταιο βιντεο πρεπει να ειναι αρκετα καλα. Δεν ειναι Dicks by Dr Dre βεβαια αλλα πλησιαζουν..

Εννοειται οτι ειναι υπερ του δεοντως εκτιμημενα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρω την κινεζικη ιμιτασιον απομιμηση .... απο αλιμπαμπα και τα σχετικα.... Σοβαρα τωρα εγω που ακουω μονο ιταλοντισκο να τα παρω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανεις δεν ρωτησε το ποιο απλο. Και πες πως στα χαριζουν που λεει ο λογος. Ποιος εχει το πραγματικα ποιοτικο αφτι για να καταλαβει την ποιοτητα ηχου που βγαζουν? Και κατι ακομα. Με αυτα τα ακουστικα θελεις

1) Πηγη τουλαχιστον 100000 ευρω που να βγαζει τον τελειο ηχο

2) Τραγουδι που να ειναι σε στουντιακη μορφη.

 

Αν κατι απο τα παραπανω δεν ειναι τελειο, ποιος ο λογος να εχεις τα τελεια ηχεια? Και τελος, οπως λεω και ποιο πανω, ολα αυτα αρκει να εχεις

 

1) το τελειο αφτι

2)λεφτα για πεταμα

 

Εγω παντως με 50000 θα εκανα το ονειρο της ζωης μου πραγματικοτητα και δεν ειναι τα ακουστικα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδια κανεις δεν ρωτησε το ποιο απλο. Και πες πως στα χαριζουν που λεει ο λογος. Ποιος εχει το πραγματικα ποιοτικο αφτι για να καταλαβει την ποιοτητα ηχου που βγαζουν? Και κατι ακομα. Με αυτα τα ακουστικα θελεις

1) Πηγη τουλαχιστον 100000 ευρω που να βγαζει τον τελειο ηχο

2) Τραγουδι που να ειναι σε στουντιακη μορφη.

 

Αν κατι απο τα παραπανω δεν ειναι τελειο, ποιος ο λογος να εχεις τα τελεια ηχεια? Και τελος, οπως λεω και ποιο πανω, ολα αυτα αρκει να εχεις

 

1) το τελειο αφτι

2)λεφτα για πεταμα

 

Εγω παντως με 50000 θα εκανα το ονειρο της ζωης μου πραγματικοτητα και δεν ειναι τα ακουστικα

 

Για να δώσει κάποιος 50.000 για ακουστικά, σημαίνει πως το ηχοσύστημά του θα είναι κάτι αντίστοιχο. Δεν θα τα πάρει για να τα συνδέσει με το smartphone ή την tv του...

 

:)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανεις δεν ρωτησε το ποιο απλο. Και πες πως στα χαριζουν που λεει ο λογος. Ποιος εχει το πραγματικα ποιοτικο αφτι για να καταλαβει την ποιοτητα ηχου που βγαζουν? Και κατι ακομα. Με αυτα τα ακουστικα θελεις

1) Πηγη τουλαχιστον 100000 ευρω που να βγαζει τον τελειο ηχο

2) Τραγουδι που να ειναι σε στουντιακη μορφη.

 

Αν κατι απο τα παραπανω δεν ειναι τελειο, ποιος ο λογος να εχεις τα τελεια ηχεια? Και τελος, οπως λεω και ποιο πανω, ολα αυτα αρκει να εχεις

 

1) το τελειο αφτι

2)λεφτα για πεταμα

 

Εγω παντως με 50000 θα εκανα το ονειρο της ζωης μου πραγματικοτητα και δεν ειναι τα ακουστικα

α1. Ολοι αυτοι που εχουν ψωρα με το HI-FI δινουν πολλα παραπανω (αθροιστικα)

α2.Γι αυτο υπαρχουν τα πρωτης κοπης βινυλια & τα reference audio cds.

β1. Δεν υπαρχει τελειο αυτι αφου με το περας το ετων ο ανθρωπος χανει καποιες ακουστικες συχνοτητες

β2. Ο Παπανδρεου αλλα ελεγε και τον ψηφισαν, θυμασαι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...