Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση!

Από την ίδια τράπεζα αλλά από δύο διαφορετικούς λογαριασμούς(ίδιο όνομα πάντα) μπορείς να στειλεις 2εμβασματα στην κάρτα;

Ναι αλλά  μέχρι 500 ευρώ/μήνα συνολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι ο λόγος υποθέτω είναι είναι ότι δεν μπορεί να οριστεί το "reference" που απαιτειται ώστε να πιστωθούν τα χρήματα σε συγκεκριμένο λογαριασμό χρήστη;

 

Γιατί κατά τ' άλλα έμβασμα από τράπεζα δέχεται το Revolut...

Και βέβαια και οι λογαριασμοί στο Paypal έχουν δικό τους ΙΒΑΝ κτλ.

 

Βρήκα αυτό το tweet:

 

Unfortunately this is not possible.PayPal doesn't allow transfer money to 3rd party's - we are classed as a 3rd party

 

Οι λογαριασμοί στο Paypal έχουν ξεχωριστό ΙΒΑΝ για κάθε χρήστη, αλλά αυτό προορίζεται μόνο για εισερχόμενα εμβάσματα (να στέλνεις εκεί και να φορτίζεις το balance δηλαδή ένα "reference" είναι). Το Paypal επίσης δεν επιτρέπει την αποστολή χρημάτων (withdraw) σε τραπεζικό λογαριασμό, παρά μόνο αν αυτός είναι συνδεδεμένος στο account του χρήστη του και άρα του ανήκει. Ο λογαριασμός της Revolut στη Barclays είναι κοινόχρηστος όμως και δεν σου ανήκει.

 

 

Και επειδή βγήκαμε πολύ offtopic με το paypal ας συνεχίσω με το θέμα μου του εμβάσματος που ακύρωσα και ξανακύρωσα και τείνει να εξελιχθεί σε δυσκολότερο από το Μεσανατολικό (και το "προσφυγικό" πλέον). Έλαβα χθες νέο email το εξής:

"Hi Theodore,

 
This is quite a strange issue. Our payment provider stated that they instructed Barclays to return the funds on the 29th of January and the funds should have arrived by now.  I will chase them up about this to see if the transaction went through and to get a confirmation for the transfer if it has. 
 
Kind Regards

Khalid

Revolut"
 
"Quite a strange issue"... Καλό ...κυνήγι Khalid. Και καλά ξεμπερδέματα σε εμένα (που δεν το βλέπω).
Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,
είχα κάνει μια παραγγελία από fasttech που είναι κλειστό όμως μέχρι τις 15 γιατί έχουν κινέζικη πρωτοχρονιά, από τότε που έκανα την παραγγελία στο revolut έγραφε pending και χθες μου γύρισαν τα λεφτά πίσω ενώ στο fasttech δε φαίνεται να έχει ακυρωθεί η παραγγελία, γιατί έγινε αυτό? Το ίδιο έχει γίνει και με μια παραγγελία από gearbest και ενώ έχει φύγει στο revolut λέει ακόμα pending...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Take the money and run! :-D Από το παραπάνω που γράφω αν δεις και το ιστορικό, θα καταλάβεις ότι μόνο σε ...πραγματικό χρόνο δεν γίνεται η ενημέρωση στο Revolut account. Αν έχουν κι άλλον "μεσάζοντα" μεταξύ τους και της Barclays όπως μου είπαν, πιασ'το αυγό και κούρεφτο... Για αυτό καθυστερούν και γίνονται τα μπερδέματα που γίνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία με revolut:

 

To έμβασμα εμφανίστηκε σε δυο εργάσιμες,συνδέθηκε η κάρτα με paypal αλλά στην προσπάθεια επιβεβαίωσης της κλειδώθηκε ο λογαριασμός μου(το revolut acc).

Όσες προσπάθειες επιβεβαίωσης των στοιχείων μου έκανα απέτυχαν και αυτές,ο λογαριασμός ξεκλειδώθηκε αφού μίλησα με το support,λέγοντας μου και εμένα ότι επίσημα δεν υποστηρίζουν paypal και ότι σε άλλους δουλεύει σε άλλους όχι.

 

Όσες αγορές έχω επιχειρήσει πάντως γίνονται κανονικά και ας μην έχει γίνει confirm η κάρτα στο paypal,οπότε το έχω αφήσει έτσι

(if it works don't fix it :) )

 

Αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω για οσους εχουν e banking eurobank οτι μπορειτε να ενεργοποιησετε την υπηρεσια e-συναλλαγες με 1 ευρω το μηνα και προσφερει απεριοριστα εμβασματα εξωτερικου ,εσωτερικου,εισερχομενα εμβασματα,πληρωμες καρτων αλλων τραπεζων και πολλα ακομα.καλο ε?

 

 

ωχ τσαμπα χαρηκα.Δεν ισχυει για εξωτερικο....μονο για εντος Ελλαδος.........sorry...εε ας ειναι .κατι ειναι και αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα την πρωτη μου προσπαθεια για μεταφορα χρηματων στην revolut μεσω winbank.............ελπιζω μεσα στην βδομαδα να τα δω και στην οθονη του κινητου μου!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν το εχει προσεξει κανεις αλλα στο εμβασμα, διευθυνση μου εβγαλε της τραπεζας (τσορτσιλ  κατι....barclays bank) και οχι την διευθυνση που βγαζει στην εφαρμμογη(canada square london) ελπιζω να μην εχω κανει καμια βλακεια.............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα την πρωτη μου προσπαθεια για μεταφορα χρηματων στην revolut μεσω winbank.............ελπιζω μεσα στην βδομαδα να τα δω και στην οθονη του κινητου μου!!!!!!!

Τρίτη μέχρι το βράδυ θα τα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν το εχει προσεξει κανεις αλλα στο εμβασμα, διευθυνση μου εβγαλε της τραπεζας (τσορτσιλ  κατι....barclays bank) και οχι την διευθυνση που βγαζει στην εφαρμμογη(canada square london) ελπιζω να μην εχω κανει καμια βλακεια.............................

κι εμενα το ιδιο μου βγαζει,προσπαθησα να το αλλαξω αλλα τα χρηματα μπαινουν καθε φορα σε μιαμιση μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μια διεύθυνση είναι της τράπεζας και η άλλη της Revolut. Μην ασχολείστε με αυτά. Δεν πάνε ταχυδρομικώς τα λεφτά... Αρκεί το ΙΒΑΝ να είναι σωστό. Και το reference φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρο λεει pending και μετα μπαινουν τα χρηματα παλι πισω spyros4776?οσο αφορα το paypal που λετε εγω μια χαρα την συνδεσα και αλλαξα και την μετατροπη συναλλαγματος και δουλευει ρολοι,και δεν αλλαζει η επιλογη οπως ειδα που γραψατε καποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρωτήσω και εγώ μήπως βρεθεί λύση.Θα ταξιδέψω στο Λονδίνο σε 10 μέρες και έμαθα πολύ πρόσφατα για τη Revolut.Μου ήρθε πριν 3 μέρες,έκανα το Verify και όλα καλά.Είχα σκοπό να βάλω γύρω στα 1300 ευρώ (για το ταξίδι),αλλά απότι διαβάζω εδώ λόγω ορίου στα εμβάσματα δεν παίζει αυτό.Δυστυχώς δεν προλαβαίνω κιόλας να βάλω 500 τώρα,500 τον άλλο μήνα κτλ.Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να βάλω τα λεφτά στη revolut?Λίγο τελευταία στιγμή μιας και φεύγω σε 10 μέρες αλλά τι να κάνω που άργησα να μάθω για την ύπαρξή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...