Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω και τρίτος στην απάντηση, θέλω να εξηγήσω το γιατί πρέπει να προηγηθεί η ενεργοποίηση της κάρτας.

 

Όπως και με όλες τις (ελληνικές) κάρτες μας, πριν από τη χρήση μιας κάρτας, πρέπει να την ενεργοποιήσουμε είτε σε ΑΤΜ είτε τηλεφωνικά, εάν έχουμε phone banking. Στη συγκεκριμένη περίπτωση της Revolut, δεν έχουμε τη 2η δυνατότητα και, επομένως, αυτή πρέπει να ενεργοποιηθεί μόνο μέσω του ΑΤΜ. 

 

Συμφωνώ, βέβαια, με το σχόλιο του molot12 για το αν αξίζει να χρησιμοποιούμε την κάρτα στην ελληνική αγορά.

 

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω εδώ, καθότι η Revolut δεν χρειάζεται κανενός είδους ενεργοποίηση σε ΑΤΜ. Είναι κατευθείαν έτοιμη προς χρήση. Το έκανα επίτηδες και το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω εδώ, καθότι η Revolut δεν χρειάζεται κανενός είδους ενεργοποίηση σε ΑΤΜ. Είναι κατευθείαν έτοιμη προς χρήση. Το έκανα επίτηδες και το γνωρίζω.

Ουτε εγω εκανα ενεργοποιηση σε ΑΤΜ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω εκανα ενεργοποιηση σε ΑΤΜ

Και τι εννοούσες με το "Ναι σε όλες τις ερωτήσεις σου";

Αν θελουμε να αλλαξουμε το pin πως γινετε?οταν την παραγγειλα δεν μου ζητησε τι κωδικο θελω να εχει.

Μέσω της εφαρμογής.Θα πας στο my card και θα δεις κάτω από την κάρτα επιλογές για το pin, και για να μπλοκαρεις την κάρτα σε περίπτωση απώλειας.Δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος οδηγός αλλά με screenshots από την εφαρμογή για Apple κινητά αναρτήθηκε από τον χρήστη nsxbass στο iphonehellas.gr, κατόπιν δικής μου συναίνεσης.

 

Τους ευχαριστώ για τα καλά τους λόγια και ευχομαι στους χρήστες Apple καλές αγορές!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος οδηγός αλλά με screenshots από την εφαρμογή για Apple κινητά αναρτήθηκε από τον χρήστη nsxbass στο iphonehellas.gr, κατόπιν δικής μου συναίνεσης.

 

Τους ευχαριστώ για τα καλά τους λόγια και ευχομαι στους χρήστες Apple καλές αγορές!

mary βαλε τοο λινκ στο πρώτο ποστ γιατι μας βλεπω να ψαχνόμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι εννοούσες με το "Ναι σε όλες τις ερωτήσεις σου";

Μέσω της εφαρμογής.Θα πας στο my card και θα δεις κάτω από την κάρτα επιλογές για το pin, και για να μπλοκαρεις την κάρτα σε περίπτωση απώλειας.Δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

 

μετα την αλλαγη του pin απο την εφαρμογη πρεπει να την βαλω σε ATM ...κατι τετοιο ειχα διαβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα tablet mls με 4.4.2. Απο το PlayStore μου εβγαζε οτι η εφαρμογη δεν υποστηριζεται. Ακολουθησα την οδηγια μερικες σελιδες πριν, για manual download και εγκατασταση, και ολα μια χαρα. Απο οτι ειδα εχει βγει καινουρια εκδοση (2.0.6)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με revolut από aliexpress περνάνε όλες οι παραγγελίες κανονικά έτσι? 

Ειναι σαν να ρωτας, ο Αγγλος μπορει να αγοράσει απο το aliexpress;

 

Η αγγλια δεν εχει cc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...