Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια τερματικά μπορεί να σε ρωτήσουν αν θέλεις να πληρώσεις σε GBP που είναι το default της κάρτας ή σε EUR. (μου έτυχε στο los angeles) Εσύ πάντα πληρώνεις το νόμισμα που σε τιμολογεί ο εκάστοτε πωλητής, έτσι ώστε αν τυχόν χρειαστεί μετατροπή να γίνει μέσω revolut.

Οποτε εγώ θα επιλέγω πάντα να πληρώνω σε ουγγρικα φιορινια στη συγκεκριμένη περίπτωση.. Θα βάζω pin... Και έτοιμος.. Σωστά;;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα,συνδεσα την revolut στο paypal αλλα μου εκανε μονο μια χρεωση των 0,93 euro,η αλλη ποτε θα γινει για να μου ερθει και ο 4ψηφιος κωδικος για να την κανω confirm?

Δεν θα ερθει

 

Ξανα πήγαινε στο ππ και πατα confirm εκει που ειναι η κάρτα σου

ρε παιδια..μολις εκανα (πιθανοτατα) βλακεια..

 

 

ηθελα να μεταφερω ενα ποσο απο τον λογαριασμο μου στη Revolut και για να κερδισω χρονο , εκανα επαναληψη της μεταφορας (απο το ιστορικο της τραπεζας) και μετα ειδα οτι στο top up στο κινητο , μου δινουν αλλο λογαριασμο...οτι τον εχουν αλλαξει δηλαδη..

 

Ολα τα αλλα στοιχεια για τη μεταφορα ειναι τα ιδια....Διευθυνση τους , reference code κτλ....

 

θα εχω προβλημα;;;εχει συμβει σε καποιον αλλον κατι παρομοιο;;

 

thanx

Σε ποιο ιβαν τα εστειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα έκανα εγγραφή την κάρτα Revolut μου ήρθε ο κωδικός κανονικά ξεκίνησα της αγορές μέσω eBay αλλά τώρα πάω να ξανακάνω αγορές αλλά τίποτα, ωστόσο στο ενδιάμεσα ζήτησα να μου στείλουν την φυσική κάρτα Revolut (κάπου εκεί κατάλαβα ότι έχουν άλλαξει τα στοιχεία της κάρτας σωστά;) πάω στο παυ πάλ και διαγράφω την παλιά και ξεκινάω και βάζω τα καινούργια στοιχεία από τα οποία το μόνο που άλλαζε πρέπει να ήταν ο αριθμός λήξης της κάρτας ; Και τώρα δεν τη δέχεστε το παυ παλ ξέρει κάποιος να βοειθησει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά στο κινητό, στην εφαρμογή, μου βγάζει πια άλλο iban.. Σα να έχουν αλλάξει δηλαδή

Εχεις κανει αναβάθμιση?

 

Αν οχι κανε και μετα κανε εκκαθάριση δεδομένων απο την διαχείριση εφαρμογών του κινητού σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έκανα έμβασμα την Παρασκευή το βράδυ από το e-banking της Eurobank και εχθές το βράδυ μου χτύπησε στο κινητό από τη revolut ότι μπήκαν.Σε 2 εργάσιμες δηλαδή.Σήμερα το πρωί έκανα και την αγορά μου από aliexpress και όλα καλά.Ακόμα και αν λήξουν τα cc εγώ θα συνεχίσω να την χρησιμοποιώ,γιατί είναι πολύ βολική.

Ευχαριστώ πολύ την Mary για τον οδηγό της,τον οποίο ακολούθησα κατά γράμμα και δεν έκανα κάποιο λάθος :-D :-D :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε εγώ θα επιλέγω πάντα να πληρώνω σε ουγγρικα φιορινια στη συγκεκριμένη περίπτωση.. Θα βάζω pin... Και έτοιμος.. Σωστά;;;

 

Ακριβώς. Αν και βάσει δικής μου εμπειρίας, τέτοιο pos είναι 1 στα 40. Σκοπός είναι να πληρώσεις στο native νόμισμα του πωλητή για να κάνει η revolut την ισοτιμία. Διαφορετικά, υπάρχει πιθανότητα να επιβαρυνθείς κάποιο έξτρα κόστος λόγω μετατροπής τιμής αγοράς σε GBP από την τράπεζα του πωλητή.

 

Είναι η ίδια λογική που ακολουθούμε και σε αναλήψεις από ΑΤΜ και σε paypal.

 

Let Revolut do the currency conversion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,σήμερα η Revolut έχει μπλοκάρει και σε επικοινωνία μαζί τους μου λένε πως αντιμετωπιζουν μικρό τεχνικό πρόβλημα... Δεν λειτουργεί και η εφαρμογή... Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγει η εφαρμογή αλλά δεν με αφήνει να μπω... και σε επικοινωνία μου είπαν αυτό. .. και φυσικά δεν μπορώ να κάνω αγορές γτ το δοκίμασα και δεν γίνεται συναλλαγη...

post-380104-0-70205500-1453890886_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...