Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ εμένα ακόμη κολλημένο είναι. Όποτε μπω μέσα με βγάζει μόνο στη σελίδα που πρέπει να κάνω verify ή chat (το οποίο δε δουλεύει) και δε μπορώ να κάνω τίποτα άλλο ούτε να πλοηγηθώ μέσα στην εφαρμογή. Είναι έτσι από το μεσημέρι.

Μόνο σε εμένα είναι ή το έχει και κάποιος άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τω μεταξύ εμένα ακόμη κολλημένο είναι. Όποτε μπω μέσα με βγάζει μόνο στη σελίδα που πρέπει να κάνω verify ή chat (το οποίο δε δουλεύει) και δε μπορώ να κάνω τίποτα άλλο ούτε να πλοηγηθώ μέσα στην εφαρμογή. Είναι έτσι από το μεσημέρι.

Μόνο σε εμένα είναι ή το έχει και κάποιος άλλος;

Για κανε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογη απο την διαχείριση εφαρμογών του κινητού σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Είναι απαραίτητη η παρουσία του app στο κινητό αφότου γίνει η διαδικασία της αίτησης και πάρα την κάρτα στα χέρια μου; (θέλω να την συνδέσω με pp)

2) Χρειάζεται ταυτότητα; Γιατί είδα κανα-δυο σχολια στο playstore αλλά παίζει να 'ναι οι κλασσικοί κουκουρούκου σχολιαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια έχεις ένα ποσό σε λίρες και ένα ποσό σε ευρώ. Θα πατήσεις το exchange και θα αλλάξεις τις λίρες που έχεις σε ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ έγινε!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογη απο την διαχείριση εφαρμογών του κινητού σου

Τελικά τώρα ξεμπλόκαρε. Κάτι μου έκαναν και μου το έφτιαξαν αλλά δεν ξέρω τι διότι όπως με ενημέρωσαν έκλεισαν για απόψε. Αύριο πάλι.

Ερώτηση: θέλω να κάνω αγορά από sportsdirest. Δοκίμασα μέσω paypal και για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν έγινε η αγορά.

Να δοκιμάσω και απευθείας αγορά με την κάρτα μήπως δουλέψει; Ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Είναι απαραίτητη η παρουσία του app στο κινητό αφότου γίνει η διαδικασία της αίτησης και πάρα την κάρτα στα χέρια μου; (θέλω να την συνδέσω με pp)

2) Χρειάζεται ταυτότητα; Γιατί είδα κανα-δυο σχολια στο playstore αλλά παίζει να 'ναι οι κλασσικοί κουκουρούκου σχολιαστές.

1) Φυσικά και χρειάζεται το app στο κινητό, πως θα κάνεις σύνδεση της καρτας με paypal ; που θα δεις τον 4ψηφιο κωδικό της revolut;

2) Κουκουρούκου ξεκουκουρούκου, σε εμένα προσωπικά δεν έχει ζητήσει...προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία χρέωση απλά μην επιλέξεις να σου κάνει μετατροπή τις λίρες σε € η εδώ τράπεζα.

Γιατι να ζητησω αφου σε ευρω εχω βαλει τα λεφτα μεσα στην καρτα και σε ευρω φαινονται!!!ωστε δεν εχει χρεωση εε;!καλο αυτο!!!

Παιδες κατι αλλο.Αν μου στειλει καποιος λεφτα απο εξωτερικο στο paypal προφανως το ποσο θα φανει στο balance του paypal ετσι;αν θελω εγω να τα βγαλω πως τα βγαζω;να πω εδω οτι primary card εχω βαλει την revolut αλλα εχω και κανα 2 ακομη δηλωμενες μεσα(eurobank k peiraios)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ζητησω αφου σε ευρω εχω βαλει τα λεφτα μεσα στην καρτα και σε ευρω φαινονται!!!ωστε δεν εχει χρεωση εε;!καλο αυτο!!!

Παιδες κατι αλλο.Αν μου στειλει καποιος λεφτα απο εξωτερικο στο paypal προφανως το ποσο θα φανει στο balance του paypal ετσι;αν θελω εγω να τα βγαλω πως τα βγαζω;να πω εδω οτι primary card εχω βαλει την revolut αλλα εχω και κανα 2 ακομη δηλωμενες μεσα(eurobank k peiraios)

Για να βγάλεις χρήματα απο το ππ πρεπει να συνδέσεις τραπεζικό λογαριασμό ιβαν, δεν υπαρχει κανένας αλλος τρόπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κατι αλλο.Αν μου στειλει καποιος λεφτα απο εξωτερικο στο paypal προφανως το ποσο θα φανει στο balance του paypal ετσι;αν θελω εγω να τα βγαλω πως τα βγαζω;να πω εδω οτι primary card εχω βαλει την revolut αλλα εχω και κανα 2 ακομη δηλωμενες μεσα(eurobank k peiraios)

 

Ναι, τα χρήματα θα μπούνε στο αντίστοιχο balance, αν έχεις ανοίξει στο νόμισμα που θα σου στείλουν, αλλιώς θα μετατραπούν σε € με την (κακή) ισοτιμία του paypal.

 

Για να τα αποσύρεις, είτε πρέπει να έχεις συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό (δεν εννοώ αυτόν που αντιστοιχεί στην όποια κάρτα έχεις συνδέσει στο paypal) είτε να τα στείλεις σε balance φίλου, γνωστού κλπ. Για τη σύνδεση πρέπει είτε να μιλήσεις τηλεφωνικά είτε να τους στείλεις μήνυμα με το ΙΒΑΝ του λογαριασμού. Δεν έχει κανένα έξοδο. Με συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό μπορείς να στέλνεις έμβασμα μέχρι 500€/μήνα στο balance.

 

Primary κάρτα είχες ορίσει πριν από την αλλαγή που έκανε το paypal; γιατί με το νέο φαίνεται να έχει εξαφανιστεί η δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα χρήματα θα μπούνε στο αντίστοιχο balance, αν έχεις ανοίξει στο νόμισμα που θα σου στείλουν, αλλιώς θα μετατραπούν σε € με την (κακή) ισοτιμία του paypal.

 

Για να τα αποσύρεις, είτε πρέπει να έχεις συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό (δεν εννοώ αυτόν που αντιστοιχεί στην όποια κάρτα έχεις συνδέσει στο paypal) είτε να τα στείλεις σε balance φίλου, γνωστού κλπ. Για τη σύνδεση πρέπει είτε να μιλήσεις τηλεφωνικά είτε να τους στείλεις μήνυμα με το ΙΒΑΝ του λογαριασμού. Δεν έχει κανένα έξοδο. Με συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό μπορείς να στέλνεις έμβασμα μέχρι 500€/μήνα στο balance.

 

Primary κάρτα είχες ορίσει πριν από την αλλαγή που έκανε το paypal; γιατί με το νέο φαίνεται να έχει εξαφανιστεί η δυνατότητα.

Εξοδα απόσυρσης το paypal δεν έχει αλλά οι ελληνικές τράπεζες έχουν για την αποδοχή εμβάσματος απο paypal νομίζω 3 ευρώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, είναι ανέξοδη η απόσυρση από το paypal και οι ελληνικές χρεώνουν προμήθεια στα εισερχόμενα αλλά κάθε μια έχει το δικό της τιμολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν χρειάζεται να «κάνεις συνάλλαγμα», θα στα μετατρέψει αυτόματα η Revolut με την καλύτερη δυνατή ισοτιμία.

Εννοείται ότι θα πρέπει πρώτα να κάνεις τη σχετική ρύθμιση στο PayPal ώστε να ΜΗΝ αναλαμβάνει αυτό τις μετατροπές συναλλάγματος.

καλημερα,εχω ρυθμιση την καρτα της revolut να κανει μονη της την ισοτιμια,τι γινετε ομως σε περιπτωση που εχουμε χρηματα στο balance?ποιος κανει την ισοτιμια;θελω να αγορασω κατι σε λιρες απο ebay και το ποσο υπαρχει στο balance,οποτε θα το τραβηξει απο εκει,αλλα την ισοτιμια ποιος θα την κανει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ρυθμίσεις να μην κάνει το paypal τη μετατροπή και όχι να ρυθμίσεις τη Revolut.

Εάν έχεις χρήματα στο balance, θα πληρώνεις απ' αυτά μέχρι να εξαντληθούν και μετά θα πάρει από την κάρτα που έχεις ορίσει primary. Όσο έχεις χρήματα στο balance η μετατροπή γίνεται από το paypal με τη δική του κακή ισοτιμία.

 

Το πρόβλημα είναι ότι με το νέο look έχει εξαφανιστεί η δυνατότητα ορισμού primary κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ρυθμίσεις να μην κάνει το paypal τη μετατροπή και όχι να ρυθμίσεις τη Revolut.

Εάν έχεις χρήματα στο balance, θα πληρώνεις απ' αυτά μέχρι να εξαντληθούν και μετά θα πάρει από την κάρτα που έχεις ορίσει primary.

Το πρόβλημα είναι ότι με το νέο look έχει εξαφανιστεί η δυνατότητα ορισμού primary κάρτας.

παρωντας old account ρυθμιζεις απο εκει ποια καρτα θες primary.την revolut εχω primary..αλλα τωρς που θα τραβηξει απο το balance,ποιος θα την μανει την μετατροπει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...