Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακάρι να είναι έτσι, αλλά χθες που μετέφερα χρήματα από το balance σε λογαριασμό μου εμφάνισε μόνο ένα λογαριασμό από τους 4 που είναι συνδεδεμένοι και μάλιστα όχι αυτόν που έχω ορίσει ως primary.

Έχει βελάκι δίπλα στο λογαριασμό,το πασίγνωστο "drop down menu",και διαλέγεις όποιον θες.Απλά πράγματα θέλω να πιστεύω.

 

Αλλά γενικότερα είμαστε offtopic εδώ με τις απορίες του paypal

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, για να συνοψισουμε λιγο, τελικα για να κανω Verify τον λογαριασμο μου, μπορω , μεσω του διπλωματος ή της ταυτοτητας που εχω?? Ειναι παλαιου τυπου κ τα 2, αλλα εχουν λατινικους χαρακτηρες. Πρεπει να το κανω γτ θα περασω σιγουρα σε λιγο καιρο το οριο των 1500 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έγινε αγορά από Ebay και πληρωμή με Revolut μέσω της Paypal. Δεν ξέρω αν βέβαια παίζει ρόλο, αλλά διαβάζοντας τι έγινε στα υπόλοιπα παιδιά που δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν τις αγορές τους, διάλεξα επίτηδες την Revolut ενώ έχω κι άλλες κάρτες συνδεδεμένες. Την Revolut όμως την έχω κάνει primary. Δεν νομίζω πως φταίει αυτό απλά ιδέες πετάω. Την πληρωμή την δέχτηκε με την μια και αμέσως εμφανίστηκε η χρέωση και στην εφαρμογή στο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εφαγα ακυρο σε αγορα απο ebay. και μου απαντησαν οτι το paypal τους θεωρει third party...

Και συ ειχες συνδεσει επιτυχημενα την καρτα revolut με paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη η κάρτα. Έχω να πω τα καλύτερα Ο έμβασμα έκανε περίπου μιάμιση μέρα να περαστεί στην κάρτα. Ολα τα αλλα γίνονται στιγμιαία χωρίς κανένα πρόβλημα αγορά απο eBay, εγγραφή και verification του eBay μέσα σε 2 δευτερόλεπτα, έρχεται μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα απο την στιγμή που χρεώνεται κατι στην κάρτα ειδοποίηση. Όσο αφορά μετατροπή νομίσματος ειναι το κατι άλλο απο τα 262€ που ήταν να πλήρωση με την ελληνική κάρτα (που δεν μπόρεσα λογο cc) με την Revolut μου βγήκε συνολικά 251€.

Πάτησα να μου έρθει και η φυσική κάρτα δωρεαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα που μάλλον έχουν γραφτεί αλλά ας το επιβεβαιώσουμε.

 

Με τη revolut, μπορούμε να κάνουμε ανάληψη τα ωραία μας € σε οποιοδήποτε ΑΤΜ στη ελλάδα με μηδενική προμήθεια αρκεί να μην επιλέξουμε να γίνει μετατροπή συναλλάγματος (είπαμε ότι η κάρτα μας φαίνεται πως έχει μέσα λίρες) σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά από το Tinydeal άκυρο και από το Banggood για απευθείας αγορά με την Revolut (μιλάω για απευθείας χρήση χωρίς τη μεσολάβηση του paypal).

Κατευθείαν email του Banggood για declined payment...

Στη Revolut κανονικά μήνυμα ότι η πληρωμή pending...

Δεύτερη φορά πρόβλημα πληρωμής και μάλιστα μέσα σε διάστημα μικρότερο των δύο ημερών.

Μα καλά, στο Banggood περνάνε μέχρι και οι Ελληνικές κάρτες απευθείας...

Μέχρι τώρα την χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα σε αρκετές αγορές είτε απευθείας, είτε μέσω paypal.

Για πείτε καμία γνώμη

(και για να σας προλάβω, όχι δεν έχω κάνει verify και 'οχι ούτε καν έχω πλησιάσει κοντά στα 1500 ευρώ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν το κανεις μεσω paypal τοτε? οσο ναναι το protection της paypal αξιζει... και δεν χρεωνεσε τιποτα παραπανω στις συναλαγες σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μία κάρτα Mastercard,και μάλιστα αγγλική, δεν περνάει δύο συνεχόμενες φορές χωρίς κάποιον εμφανή λόγο.

Εννοείται ότι θα δοκιμάσω και μέσω PayPal αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Το αστείο της υπόθεσης θα είναι να μην περνάει ούτε και μέσω PayPal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανεις αυτο ομως αν δεν το εχεις κανει http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/page-149?do=findComment&comment=54598330

για να γλιτώσεις αρκετα χρηματα απο την μετατροπη νομισματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...