Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OXI δεν μπορεις

 

Μονο εσυ και απο δικο σου λογαριασμο μπορεις να στειλεις χρηματα στην καρτα

 

ήμουν σχεδόν σίγουρος απλά έλεγα μήπως με τον reference number γινόταν κάτι. ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα δεν ειναι για πολλα-πολλα

σχεδον ολοι εχουν προβλημα ....

 

απο υποστηριξη σχεδον μηδεν , προβληματικη η εφαρμογη τους στο κινητο (πχ δεν επιτρεπει edit του τραπεζικου λογ/σμου , δεν μπαινει σε πολλα κινητα και αλλα πολλα)

 

δεν μπορουμε να φορτωσουμε απο καρτα , ειναι για λιγα ποσά κανενα alliexpress...

Εγώ πάντως βλέπω ότι πρόβλημα έχουν μόνο όσοι δεν κάνουν σωστά τη διαδικασία. Οχι σχεδόν όλοι. Δηλαδή όσοι το κάναμε ακριβώς όπως στις φωτογραφίες γιατί δεν είχαμε πρόβλημα; Δεν έχει θέμα λοιπόν η εφαρμογή. Απλά μερικοί ή βιάζονται ή κάνουν skip κάποια βήματα, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Καλησπερα

οταν παω μεσω webuy Πειραιως να κανω την διαδικασια για το εμβασμα δεν μου βγαζει καθολου το κουτακι που γραφει

"Στοιχεια SEPA"- Κωδικος αναφορας εντολεα...... που ξαναπερναμε το reference

την προηγουμενη φορα που εκανα εμβασμα υπηρχε

Ξερει κανεις τι παιζει?

Δεν έχω ιδέα από Πειραιώς αλλά νομίζω πως και να μην το ξαναγράψεις το Reference δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Κάποιος αρμόδιος ας ρίξει τα φώτα του παρακαλώ :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

οταν παω μεσω webuy Πειραιως να κανω την διαδικασια για το εμβασμα δεν μου βγαζει καθολου το κουτακι που γραφει

"Στοιχεια SEPA"- Κωδικος αναφορας εντολεα...... που ξαναπερναμε το reference

την προηγουμενη φορα που εκανα εμβασμα υπηρχε

Ξερει κανεις τι παιζει?

Και μένα το ίδιο δεν μου το βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα το ίδιο δεν μου το βγάζει

Δεν υπάρχει πρόβλημα να στείλετε έμβασμα και χωρίς το SEPA.Το SEPA εμφανίζετε μετά της 4:00 που έχουν κλείσει τα εμβάσματα για εκείνην την ήμερα και πάει για την επόμενη εργάσιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στο ebay μπορεσα να κάνω αγορά. Τελικά είναι για πολλές κλωτσιές....

Εντάξει. Αποσυνδέθηκα και ξανά συνδέθηκα, άλλαξε η ημερομηνία της κάρτας και το CCV και όλα καλά.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει. Αποσυνδέθηκα και ξανά συνδέθηκα, άλλαξε η ημερομηνία της κάρτας και το CCV και όλα καλά.   

Και να σκεφτείς οτι η λύση ειναι μέσα στα 3 πρώτα μηνύματα του νήματος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο το live chat support της κάρτας μου βάλανε τα λεφτά.Οταν ειχα στείλει το έμβασμα για πρωτη φορά δεν ειχα βαλει το reference νούμερο γι αυτο και δεν φαινοντουσαν τα λεφτά τόσο καιρο στην κάρτα .Επιτοπου την έβαλα και σαν κυρία κάρτα στο PayPal έκανα και επιβεβαίωση και όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

θελω να κανω αγορα απο γαλλικο e-shop αλλα δεχονται μονο bank transfer.

ενας γαλλος φιλος μου προσφερθηκε να με βοηθησει, κανωντας αυτος το bank tranfer με το δικο του γαλλικο λογαριασμο.

το προβλημα ειναι πως να μεταφερω τα χρηματα στον λογαριασμο του.

 

μπορω να μεταφερω χρηματα απο τον δικο μου λογαριασμο στο δικό του λογαριασμο μεσω revolut;

ολο το ποσο ειναι πανω απο 500€, οποτε δεν μπορει να γινει με κανονικο εμβασμα εξωτερικου.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

θελω να κανω αγορα απο γαλλικο e-shop αλλα δεχονται μονο bank transfer.

ενας γαλλος φιλος μου προσφερθηκε να με βοηθησει, κανωντας αυτος το bank tranfer με το δικο του γαλλικο λογαριασμο.

το προβλημα ειναι πως να μεταφερω τα χρηματα στον λογαριασμο του.

 

μπορω να μεταφερω χρηματα απο τον δικο μου λογαριασμο στο δικό του λογαριασμο μεσω revolut;

ολο το ποσο ειναι πανω απο 500€, οποτε δεν μπορει να γινει με κανονικο εμβασμα εξωτερικου.

 

ευχαριστω

Αν εχεις χρηματα στην revolut μπορεις στειλεις οσα χρηματα εχεις απο την revolut στον λογαριασμο του απευθείας απο το app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

θελω να κανω αγορα απο γαλλικο e-shop αλλα δεχονται μονο bank transfer.

ενας γαλλος φιλος μου προσφερθηκε να με βοηθησει, κανωντας αυτος το bank tranfer με το δικο του γαλλικο λογαριασμο.

το προβλημα ειναι πως να μεταφερω τα χρηματα στον λογαριασμο του.

 

μπορω να μεταφερω χρηματα απο τον δικο μου λογαριασμο στο δικό του λογαριασμο μεσω revolut;

ολο το ποσο ειναι πανω απο 500€, οποτε δεν μπορει να γινει με κανονικο εμβασμα εξωτερικου.

 

ευχαριστω

 

 

Εάν έχεις λογαριασμό και σε 2η ή 3η τράπεζα, μπορείς να στέλνεις εμβάσματα και από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις χρηματα στην revolut μπορεις στειλεις οσα χρηματα εχεις απο την revolut στον λογαριασμο του απευθείας απο το app. 

 

 

για να καταλαβω την διαδικασια..

 

1) φορτωνω την revolut μου κανωντας εμβασμα στο λογαριασμο της revolut

2) μεταφερω τα χρηματα που φορτωσα στην revolut, στο λογαριασμο revolut του φιλου μου στην γαλλια.

 

μπορει μετα αυτος να τα βγαλει με καποιο τροπο απο την καρτα revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...