Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον μπορείς να συνδέσεις το τραπεζικό σου λογαριασμό στο paypal τηλεφωνικά όπως έκανα κι εγώ (κι έγινε αμέσως!) και να στείλεις έμβασμα μέχρι 500 ευρώ στο balance με χρέωση 1 ευρώ της τράπεζας.Το έμβασμα πάει σε μια μέρα, άντε 2 στη χειρότερη.

Ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν την ήξερα.

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες; (έψαξα και δεν βρήκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά τι γίνεται στις συναλλαγές που δεν περνάνε με την φυσική κάρτα(λάθος pin); Ενώ παλιότερα είχα αλλάξει pin και είχα  κάνει αναλήψεις από atm όπως και αγορές online για να ενεργοποιηθεί πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γίνεται τελικά με αυτή την κάρτα στο paypal δεν τη δέχεται στο aliexpres τα ίδια στο banggood.com τίποτα,βλέπω άλλοι τη σύνδεσαν paypal κανονικά.Χρειάζεται κάτι το διαφορετικό για το paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνδεθει στο paypal, πρεπει να εχει μεσα στο λογαριασμο της revolut επαρκες υπολοιπο για να κανει το paypal την πρωτη χρεωση. Αν σε καινουριο λογαριασμο/καρτα revolut πας να προσθεσεις την καρτα στο paypal, θα στην απορριψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα τόσες μέρες ήταν pending στην PayPal σήμερα είδα ότι έχει επιστραφεί το ποσό αλλά στο ιστορικό των συναλλαγών δεν υπάρχει τίποτα.

Έχει συμβεί και σε άλλον;

Έγινε κανονικά η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνδεθει στο paypal, πρεπει να εχει μεσα στο λογαριασμο της revolut επαρκες υπολοιπο για να κανει το paypal την πρωτη χρεωση. Αν σε καινουριο λογαριασμο/καρτα revolut πας να προσθεσεις την καρτα στο paypal, θα στην απορριψει.

έχω χρήματα μέσα αλλα τίποτα This card is not accepted. Please use a different card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν γράφουμε με λατινικά δεν μεταφράζουμε και στα λατινικά, απλα χρησιμοποιούμε τους λατινικούς χαρακτήρες για να γίνουμε κατανοητοί στους βάρβαρους, δηλαδή με Mp το όνομα σου και οχι με Β, σωστά λοιπόν γράφει η τράπεζα σου, εσυ έκανες λάθος

 

Κι όμως! Για βάλε ένα επώνυμο που αρχίζει από "Μπ" στην εφαρμογή του ΕΛΟΤ 743 που παρατέθηκε (http://www.passport.gov.gr/elot-743.html) να δεις! Αν το "μπ" είναι στην αρχή του ονόματος/επωνύμου, ως Β το μετατρέπει. Αν έχει κι άλλο "μπ" στη συνέχεια τότε μόνο το κάνει "mp". Είσαι λίγο βιαστικούλης και λίγο "αυστηρός" εσύ έχω παρατηρήσει. Και κάνεις και λαθάκια τακτικότατα... Π@π@ριά έκαναν στην τράπεζα και δεν είναι και σπάνιο φαινόμενο... Την έχω πάθει κι εγώ με κάρτα της Eurobank που οι βλακούληδες πήγαν κι έβαλαν ολογράφως το μικρό μου και μόνο το πρώτο γράμμα του επωνύμου (και αντίστροφα μάλιστα) για να τους χωρέσει στην κάρτα... Μόνο "τζιμάνια" δεν είναι οι τραπεζικοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση ακόμη. Τώρα πριν λίγο μπήκαν τα λεφτά στη revo, και συνέδεσα τη revo με το paypal.
Έβαλα τα στοιχεία μου, νομίζω μου έβγαλε ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι η Paypal τραβάει κάποια χρήματα (δε πρόσεξα το ακριβές ποσό). Προχώρησα και έκανα το verification στο site, όπου μου τράβηξε £1 το οποίο φαίνεται στη Revolut, και με το code τελείωσα το verification.

Είναι όλα καλά που δε φαίνεται ότι τράβηξε (ούτε στο transaction history, ούτε φαίνεται να έχει πάρει λεφτά πέραν του £1) τα λεφτά για το πρώτο βήμα που αναφαίρετε και στο τρίτο ποστ;

Επίσης είναι φυσιολογικό που αν πάω στο top up μου εμφανίζει να συνδέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό και δε δέχεται το IBAN μου; Αν ναι, θα πρέπει να περιμένω να περάσουν 15 μέρες να ενεργοποιηθεί κανονικά η Revolut για να εμφανισθεί σαν option στο top up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από FastTech κατευθείαν μέσω της Revolut. Μου ζήτησαν φωτογραφία της κάρτας για να επιβεβαιώσουν ότι είναι δικιά μου. Τους ενημέρωσα ότι είναι Virtual Debit (Revolut) και τους έστειλα φωτογραφία του screen από το My Card (κάλυψα το CVV) και από το Profile. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Να περιμένω άκυρο;

r3J3nto.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Revolut App δεν μου ανοίγει η εφαρμογή.

Μου δείχνει την πρώτη εικόνα και μετά με πετάει έξω.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος

 

Κινητό: iPhone 4

iOs: 7.1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως εσείς που λέτε ότι δεν περνάει στο AliExpress ή έχετε προβλήματα, δεν την έχετε συνδέσει στο AliPay και προσπαθείτε να κάνετε αγορές έτσι....;

Προσωπικά έχω κάνει 37 παραγγελίες από το Νοέμβριο που έβγαλα τη Revolut, εξαρχής την συνδεσα με AliPay και ούτε μια φορά δεν έχει απορριφθει συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...