Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Χρησιμοποίησα τη Revolut με σχετική ευκολία, ακολουθώντας τις οδηγίες, και μου ήταν εύκολο να κάνω αγορές από το ίντερνετ.

 

Στο ebay οι περισσότεροι δέχονται μόνο paypal, επομένως έφτιαξα λογαριασμό και συνδέθηκα με την κάρτα μου. Οι αγορές δούλεψαν κανονικότατα. Χθες όμως, ένας πωλητής καταλάθος ακύρωσε την αγορά μου και μου έστειλε refund. Το refund μου ήρθε σε μήνυμα από το ebay και το paypal και εμφανίστηκε παντού, ΕΚΤΟΣ από την οθόνη της Revolut κάρτας μου. Το ίδιο είχε γίνει και με το refund της δοκιμαστικής χρέωσης 1,4 ευρώ όταν έφτιαξα τον paypal λογαριασμό μου.

 

Επειδή πρόκειται για σημαντικό ποσό, θα ήθελα να γνωρίζω αν κινδυνεύω να χαθούν τα χρήματά μου.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να υποθέσω πως εσείς που λέτε ότι δεν περνάει στο AliExpress ή έχετε προβλήματα, δεν την έχετε συνδέσει στο AliPay και προσπαθείτε να κάνετε αγορές έτσι....;

Προσωπικά έχω κάνει 37 παραγγελίες από το Νοέμβριο που έβγαλα τη Revolut, εξαρχής την συνδεσα με AliPay και ούτε μια φορά δεν έχει απορριφθει συναλλαγή.

Και εγω εχω κανει δεκα αγορες, απευθειας, χωρις συνδεση με το Alipay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ήδη έχεις κάνει αγορά με την κάρτα σου μια φορά δεν είναι αυτό το πρόβλημα σου. Αν τα στοιχεία της κάρτας ήταν διαφορετικά δεν θα είχες κάνει αγορά την πρώτη φορά.

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά η paypal παρόλο που έχω αγοράσει ήδη μία φορά με αυτή την κάρτα, τώρα δεν την δέχεται...

 

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον Gm Geko, επικοινώνησα και γω με την revolut και πήρα την ίδια απάντηση..

Τώρα μόλις δοκίμασα να κάνω καινούριο λογαριασμό στην paypal αλλά ούτε από κει δέχεται την κάρτα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Χρησιμοποίησα τη Revolut με σχετική ευκολία, ακολουθώντας τις οδηγίες, και μου ήταν εύκολο να κάνω αγορές από το ίντερνετ.

 

Στο ebay οι περισσότεροι δέχονται μόνο paypal, επομένως έφτιαξα λογαριασμό και συνδέθηκα με την κάρτα μου. Οι αγορές δούλεψαν κανονικότατα. Χθες όμως, ένας πωλητής καταλάθος ακύρωσε την αγορά μου και μου έστειλε refund. Το refund μου ήρθε σε μήνυμα από το ebay και το paypal και εμφανίστηκε παντού, ΕΚΤΟΣ από την οθόνη της Revolut κάρτας μου. Το ίδιο είχε γίνει και με το refund της δοκιμαστικής χρέωσης 1,4 ευρώ όταν έφτιαξα τον paypal λογαριασμό μου.

 

Επειδή πρόκειται για σημαντικό ποσό, θα ήθελα να γνωρίζω αν κινδυνεύω να χαθούν τα χρήματά μου.

 

Ευχαριστώ.

Περνει 1-3 εργασιμες μερες για να γυρισου πισω οπως γινετε με ολες της καρτες!Δεν μπαινουν απευθειας πισω στον λογαριασμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια τρομερος οδηγος και μπραβο στην μαιρη και στους υπολοιπους που τον εφτιαξαν. Εφτιαξα κανονικα λογαριασμο και πιστοποιηση στην revolut και επιτυχης συνδεση της καρτας στο paypal που μου εστειλε τον κωδικο και τα λοιπα. Εκανα 2 αγορες μικρης αξιας απο το ebay και μια απο το iherb (και στα 2 μαγαζια μεσω paypal) και ενω μου ηρθε μηνυμα στο revolut και mail απο το paypal οτι εχει γινει η χρεωση των χρηματων απο τον λογαραισμο της revolut, στην ερφαρμογη της revolut μου λεει οτι οι πληρωμες ειναι σε κατασταση pending δηλαδη σε αναμονη. Αργει και σε εσας να σας πει οτι τα πηραν τα λεφτα? Να φοβαμαι οτι μπορει να μου βγαλει προβλημα οτι δεν θα τα δεχτουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια τρομερος οδηγος και μπραβο στην μαιρη και στους υπολοιπους που τον εφτιαξαν. Εφτιαξα κανονικα λογαριασμο και πιστοποιηση στην revolut και επιτυχης συνδεση της καρτας στο paypal που μου εστειλε τον κωδικο και τα λοιπα. Εκανα 2 αγορες μικρης αξιας απο το ebay και μια απο το iherb (και στα 2 μαγαζια μεσω paypal) και ενω μου ηρθε μηνυμα στο revolut και mail απο το paypal οτι εχει γινει η χρεωση των χρηματων απο τον λογαραισμο της revolut, στην ερφαρμογη της revolut μου λεει οτι οι πληρωμες ειναι σε κατασταση pending δηλαδη σε αναμονη. Αργει και σε εσας να σας πει οτι τα πηραν τα λεφτα? Να φοβαμαι οτι μπορει να μου βγαλει προβλημα οτι δεν θα τα δεχτουν?

Σε όλες τις συναλλαγές γίνεται αυτό μέχρι να γίνει η εκκαθάριση από την Revolut. Μην σε ανησυχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα πραγματα? γιατι θελω να βαλω και αλλα λεφτα μεσα να ψωνισω αρκετα πραγματα απο iherb και δεν θελω να μεινω στον αερα αν δεν γινονται οι αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις συναλλαγές γίνεται αυτό μέχρι να γίνει η εκκαθάριση από την Revolut. Μην σε ανησυχεί.

Ειναι πάντως εκνευριστικό το να μην ξέρεις αν έγινε ή όχι η αγορά  :mad:  τι θα πει pending ?  Εχουν περάσει 12 ωρες απο την τελευταία αγορά και ακόμα είναι pendingggggg.....έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα που ψωνίζεται δεν υπάρχει τρόπος να δείτε αν έχει πληρωθεί η παραγγελία σας? Προσωπικά σε όσα καταστήματα έχω ψωνίσει, υπάρχει επιβεβαίωση πληρωμής και από αυτούς.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

Έχω στείλει 40 ευρώ στο λογαριασμό της Revolut στη Barclays από τις 15/3/2016 (προηγούμενη Τρίτη).

Τα χρήματα δεν έχουν φανεί στη κάρτα μου.

Τους στέλνω συνεχή mail στα [email protected][email protected] αλλά δεν παίρνω απάντηση.

Να αρχίσω να ανησυχώ? Τι άλλο μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

Έχω στείλει 40 ευρώ στο λογαριασμό της Revolut στη Barclays από τις 15/3/2016 (προηγούμενη Τρίτη).

Τα χρήματα δεν έχουν φανεί στη κάρτα μου.

Τους στέλνω συνεχή mail στα [email protected][email protected] αλλά δεν παίρνω απάντηση.

Να αρχίσω να ανησυχώ? Τι άλλο μπορώ να κάνω?

κοίτα εμένα μου τα κράτησαν ένα μήνα και δεν απαντούσαν κλπ κλπ και ήταν 80 ευρώ.

Όταν πήρα ανάποδες, τους κάνω screen shot το statement από το web banking της εθνικής, το προφίλ μου στο revolut και τα μηνύματα που τους είχα στείλει ήδη.

Και τους λέω ή σοβαρεύεστε ή κοινοποιώ στο fb τις μαλ@κίες σας! Σε λιγότερο από 24ωρες μου βάλαν τα χρήματα στο προφίλ μου με την δικαιολογία πως ή η τραπεζα μου ή η δική τους τρώει τα τελευταία ψηφία του reference... 

Τρέχα γύρευε! Καλή επιτυχία και... υπομονή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εμένα μου τα κράτησαν ένα μήνα και δεν απαντούσαν κλπ κλπ και ήταν 80 ευρώ.

Όταν πήρα ανάποδες, τους κάνω screen shot το statement από το web banking της εθνικής, το προφίλ μου στο revolut και τα μηνύματα που τους είχα στείλει ήδη.

Και τους λέω ή σοβαρεύεστε ή κοινοποιώ στο fb τις μαλ@κίες σας! Σε λιγότερο από 24ωρες μου βάλαν τα χρήματα στο προφίλ μου με την δικαιολογία πως ή η τραπεζα μου ή η δική τους τρώει τα τελευταία ψηφία του reference... 

Τρέχα γύρευε! Καλή επιτυχία και... υπομονή!

 

μπορείς να μου γράψεις την ιστοσελίδα τους στο fb, γιατί δεν βρίσκω κάτι?

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Περιμένω εδώ και 20 μέρες την καρτα και δεν μου εχει έρθει ακόμη μίλησα και μαζί τους και μου είπαν οτι την έχουν στείλει εδώ και καιρό την καρτα και οτι ενδέχεται και να χάθηκε μου είπαν να πατήσω αν είναι μπλοκ και να μου στείλουν αλλη εχει τύχη σε κανέναν κατι τέτοιο .?

 

Πριν λίγο μου ήρθε η leupay που την έστειλαν μετά απο 10 μέρες σε σχέση με την Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...