Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει καποιος να μας επιβαιβεωσει επισημα πος εκανε αγορα κανονικα απο e-bay μεσω paypal  με την συγκεκριμενη καρτα? ευχαριστω

τι λες τωρα ;

Πολλοι εδω μεσα

Εγω εχω κανει γυρω στις 40 αγορες, μικροποσά βεβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ εχω κάνει κανονικά αγορές απο το ebay με paypall. Μήπως παίζει ρόλο ότι πρώτα έγινε verified και μετά την συνέδεσα με το paypall?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μας επιβαιβεωσει επισημα πος εκανε αγορα κανονικα απο e-bay μεσω paypal  με την συγκεκριμενη καρτα? ευχαριστω

και τι κάνουμε ολοι εμείς εδώ ?

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=54741867

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μας επιβαιβεωσει επισημα πος εκανε αγορα κανονικα απο e-bay μεσω paypal  με την συγκεκριμενη καρτα? ευχαριστω

 

Κι εγώ, μόλις τη Παρασκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ξαναειπωθεί πριν κάτι μήνες, σε αυτό το θέμα:

Επίσημη γραμμή όλων των τραπεζών είναι ότι δεν συνεργάζονται με το paypal.

Εμένα μου έτυχε το 2010 που ξεκίνησα συνεργασία με την Πειραιώς για να εκδώσω μια virtual WeBuy κάρτα ειδικά για ψώνια στο ίντερνετ και δεν την δεχόταν το Paypal.

4 φορές μίλησα με το support της Πειραιώς και ρώταγα απλώς αν ξέρουν αν περνάει η κάρτα στο ίντερνετ και πάντα μου λέγανε ότι δεν συνεργάζονται με το paypal και δεν μπορούν να με βοηθήσουν.

 

Δοκιμάστε το ακόμα και σήμερα, πάρτα τηλέφωνο σε μία ελληνική τράπεζα και πείτε ότι ...

Λάθος, σήμερα θα σας πουν ότι έχουμε cc    :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ξαναειπωθεί πριν κάτι μήνες, σε αυτό το θέμα:

Επίσημη γραμμή όλων των τραπεζών είναι ότι δεν συνεργάζονται με το paypal.

Εμένα μου έτυχε το 2010 που ξεκίνησα συνεργασία με την Πειραιώς για να εκδώσω μια virtual WeBuy κάρτα ειδικά για ψώνια στο ίντερνετ και δεν την δεχόταν το Paypal.

4 φορές μίλησα με το support της Πειραιώς και ρώταγα απλώς αν ξέρουν αν περνάει η κάρτα στο ίντερνετ και πάντα μου λέγανε ότι δεν συνεργάζονται με το paypal και δεν μπορούν να με βοηθήσουν.

 

Δοκιμάστε το ακόμα και σήμερα, πάρτα τηλέφωνο σε μία ελληνική τράπεζα και πείτε ότι ...

Λάθος, σήμερα θα σας πουν ότι έχουμε cc    :)

Aπο που προκύπτει αυτο, μετα αυτα που σου ελεγα προφανώς και ηταν κατασκευάσματα των υπαλλήλων της τράπεζας, απλα η τράπεζες δεν ξέρουν τι είναι το ππ, δεν τους αφορά κιόλας και καλά κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σηματακι της μαστερ ολες οι καρτες το εχουν κανονικα ...κατα τα αλλα δεν εχουν σχεση με τραπεζες

 

Μαρυ οταν βαλεις share στο εμβασμα σημαινει οτι μοιραζεσαι τα εξοδα με το διακιουχο αν δε κανω λαθος(εκτος και αν τα χαριζει η revolut)

 

οποτε αν δεν τα χαριζει να μπαινει our και να ξερουμε ακριβως τι ποσο μπαινει καθαρο στη καρτα η δεν ειναι ετσι ? το εχεις 

 

δοκιμασει με our τα εξοδα??

 

αν εχεις αντιγραφο εμβασματος και καταθεσης στη καρτα(καλυψε τα επιμαχα σημεια) να δουμε και τις valeur θα ηταν πολυ 

 

χρησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σηματακι της μαστερ ολες οι καρτες το εχουν κανονικα ...κατα τα αλλα δεν εχουν σχεση με τραπεζες

 

Μαρυ οταν βαλεις share στο εμβασμα σημαινει οτι μοιραζεσαι τα εξοδα με το διακιουχο αν δε κανω λαθος(εκτος και αν τα χαριζει η revolut)

 

οποτε αν δεν τα χαριζει να μπαινει our και να ξερουμε ακριβως τι ποσο μπαινει καθαρο στη καρτα η δεν ειναι ετσι ? το εχεις

 

δοκιμασει με our τα εξοδα??

 

αν εχεις αντιγραφο εμβασματος και καταθεσης στη καρτα(καλυψε τα επιμαχα σημεια) να δουμε και τις valeur θα ηταν πολυ

 

χρησιμο

Η revolut δεν χρεώνει έξοδα εισερχόμενου (σε αυτή) εμβάσματος μέχρι στιγμής, γι αυτο και χρεωνόμαστε μόνο τα έξοδα εμβασματος της εκάστοτε ελληνικής τράπεζας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έφυγαν από την τράπεζα δεν νομίζω ότι γίνεται άρνηση, παρόλα αυτά θα λεφτά θα επιστραφούν στον λογαριασμό σου απλά παίρνει καιρό σε κάποιους έχει κάνει και ένα μήνα. 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η revolut δεν χρεώνει έξοδα εισερχόμενου (σε αυτή) εμβάσματος μέχρι στιγμής, γι αυτο και χρεωνόμαστε μόνο τα έξοδα εμβασματος της εκάστοτε ελληνικής τράπεζας.

 

απο valeur ξερεις τι γινεται ???γιατι αυτοι που δεν χρεωνουν συνηθως βαζουν καμμια μερα η 2 valeur παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά περιμένεις να εμφανιστούν στο νόμισμα που έστειλες. (με την ανάλογη προμήθεια μετατροπής από την τράπεζά σου βέβαια)

Δε ξέρω αν προλαβαίνεις να ακυρώσεις το έμβασμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...