Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι όχι, είναι πάρα πολύ απλό αλλά εύκολο να γίνει λάθος και να μην το καταλάβεις και γι'αυτό θα πρότεινα να το βάλετε στο 1ο post στα Q&A για να μην την πατήσουν και άλλοι φίλοι. Λοιπόν όταν πάμε στο PayPal να κάνουμε link την κάρτα μας, βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας και κάτω κάτω μας έχει την διεύθυνση προσυμπληρωμένη. Εκεί κρύβεται το λάθος, προσοχή ! Εμένα ας πούμε είχε τη διεύθυνση και δεν είχε τον ταχυδρομικό και αυτό αρκούσε στο να κοπεί η συναλλαγή. Γι'αυτό πατάμε να προσθέσουμε καινούργια διεύθυνση (κλικάρουμε πάνω στην παλιά και μας δίνει επιλογή) και συμπληρώνουμε την φόρμα (εκτός από το address line 2, δεν χρειάζεται). Έτσι θα μπεί και ο ταχυδρομικός κώδικάς μας.  Καλές αγορές!

 

Δεν φταίει το PayPal γι'αυτό και επίσης θέλω να τονίσω πως Revolut + PayPal ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ άφοβα. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Ο λόγος που κοβότανε είναι απλός. Την συναλλαγή την έκοβε η Barclays γιατί η διεύθυνση που έβλεπε από το PayPal (που ζήταγε λεφτά) δεν ταίραζε ακριβώς με την διεύθυνση της Revolut (και ναι, για μια απειροελάχιστη λεπτομέρεια) και αυτό ήταν αρκετό για την Barclays για να κόψει την συναλλαγή.

 

Τέλος θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Μαίρη και σε όλους εδώ στο forum που βοηθάνε. Μόλις έκανα επιτυχώς αγορά από eBay και μέσω PayPal κανονικότατα !

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Καλησπέρα και πάλι, είχα τσεκάρει την διέυθυνση μου και ηταν Οκ περα απο τον Νομό που δεν ηταν γραμμένος στη Revolut...

Ξανα πέρασα την διέυθυνση απο την αρχή για να κάνει ακριβες match με του PP και σήμερα τη δέχτηκε τη κάρτα επιτέλους !!! 

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

 

Υ/Γ

Και εγω πρότεινα να το βάλετε αυτο στα Q/A γιατι είναι ευκολο να τη πατησεις απο αναγραμματισμό ή λάθος στη διεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα που ήρθε ειδοποίηση ότι έγινε πληρωμή 16.95£ ως card payment. ΔΕΝ έχω κάνει κάποια συναλλαγή. Υπάρχει περίπτωση υποκλοπης στοιχείων ή είναι κάποια προμήθεια επειδή έχω ξεπεράσει τα 1500 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@redbill80 Γεια σου, απ'ότι φαίνεται υπάρχει περίπτωση για υποκλοπή στοιχείων,δεν νομίζω να υπάρχει προμήθεια επειδή ξεπέρασες το όριο των 1.500 ευρώ ( εάν το ξεπέρασες θα σου ζητήσει να βγάλεις και να τους στείλεις φωτογραφίες τις 2 όψεις της ταυτότητάς σου ) ( έχει και άλλες επιλογές όπως δίπλωμα οδήγησης κ.λ.π ). Θα σου συνιστούσα να κλειδώνεις την κάρτα σου ( μέσα από την εφαρμογή ) εφόσον δεν κάνεις αγορές, και όταν θες να κάνεις αγορές να την ξεκλειδώνεις ( πάλι μέσα από την εφαρμογή ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα που ήρθε ειδοποίηση ότι έγινε πληρωμή 16.95£ ως card payment. ΔΕΝ έχω κάνει κάποια συναλλαγή. Υπάρχει περίπτωση υποκλοπης στοιχείων ή είναι κάποια προμήθεια επειδή έχω ξεπεράσει τα 1500 ευρω;

Μαλλον κλοπη.Στειλε στο chat οτι εγινε μια συνναλαγη που δεν εκανες εσυ και θα σε δωσουν οδηγιες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ/Γ

Και εγω πρότεινα να το βάλετε αυτο στα Q/A γιατι είναι ευκολο να τη πατησεις απο αναγραμματισμό ή λάθος στη διεύθυνση.

Οδος αριθμος ΤΚ πολη επαρχια χωρα

 

Πώς μπορει να κανει καποιος λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδος αριθμος ΤΚ πολη επαρχια χωρα

 

Πώς μπορει να κανει καποιος λαθος?

 

Εδώ κάνουν λάθος το όνομά τους! Τα στοιχεία διεύθυνσης θα γράψουν σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εκανα εγγραφη στο revolout αλλα δεν αισθανομαι ανετα...ειμαι καπως επιφυλακτικος ειναι αξιοπιστο το revolout τι ειναι τι ρολο βαραει;;; Επισης εδωσα την ταυτοτητα μου ηταν αναγκη να το κανω αυτο; η ηταν απλα για να μπορω να στελνω οσα χρηματα θελω;

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εκανα εγγραφη στο revolout αλλα δεν αισθανομαι ανετα...ειμαι καπως επιφυλακτικος ειναι αξιοπιστο το revolout τι ειναι τι ρολο βαραει;;; Επισης εδωσα την ταυτοτητα μου ηταν αναγκη να το κανω αυτο; η ηταν απλα για να μπορω να στελνω οσα χρηματα θελω;

Ευχαριστω!!!

 

 

στην πρώτη σελίδα θα πάρεις τις απαντησεις σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι σχετικά με την πιστοποίηση και έκδοση φυσικής κάρτας ή όλα παραμένουν ίδια όπως τους προηγούμενους μήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 14/6 που εκανα εμβασμα ακομα πςριμενω τα χρηματα να πιστωθουν στον λογαριασμο μου...μετα απο δυο τρεις ημερες συνομιλιας ακομα το βλεπουν και απαντηση δεν εχω παρει η πλακα ειναι οτι εκανα δυο εμβασματα ενα 5 ευρω και ενα μεγαλυτερο και αυτο των 5 ευρω μου το πιστωσαν τελικα μετα απο 5 ημερες κατοπιν συνομιλιας μου μαζι τους για το δευτερο εμβασμα ουτε φωνη ουτε ακροαση...αν τελικα δεν γινει κατι μπορω να κανω καπου καταγγελια;εχω την αποδειξη της τραπεζας και ολα τα χαρτια που χρειαζονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 14/6 που εκανα εμβασμα ακομα πςριμενω τα χρηματα να πιστωθουν στον λογαριασμο μου...μετα απο δυο τρεις ημερες συνομιλιας ακομα το βλεπουν και απαντηση δεν εχω παρει η πλακα ειναι οτι εκανα δυο εμβασματα ενα 5 ευρω και ενα μεγαλυτερο και αυτο των 5 ευρω μου το πιστωσαν τελικα μετα απο 5 ημερες κατοπιν συνομιλιας μου μαζι τους για το δευτερο εμβασμα ουτε φωνη ουτε ακροαση...αν τελικα δεν γινει κατι μπορω να κανω καπου καταγγελια;εχω την αποδειξη της τραπεζας και ολα τα χαρτια που χρειαζονται..

 

Τι καταγγελία, δεν καταλαβαίνουν από αυτά! Σου συνιστώ να κάνεις κατευθείαν αγωγή για αποζημίωση! Με καλό δικηγόρο ε;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...