Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό εννοώ οτι εάν επαρκεί το υπόλοιπο με ισοτιμία γίνετε η συναλλαγή. Μήπως στη δικιά σου περίπτωση έβγαινε και δε έβγαινε οπότε και χρειάζονταν ενα μεγαλύτερο ποσό για λόγους ασφαλείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου απάντησαν από τον paypal με αυτοματοποιημένο μήνυμα με F.A.Q. :-(

Για να παρεις απαντιση κανονικη και οχι απο robot :P Πρεπει να απαντισεις στο e-mail που σε εστειλαν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να παρεις απαντιση κανονικη και οχι απο robot :P Πρεπει να απαντισεις στο e-mail που σε εστειλαν

OK.. To έκανα και αυτό (Ξανάγραψα ακριβώς τα ίδια πράγματα) και περιμένω... -_-

Θα σας ενημερώσω για ότι μου πουν...

 

---

 

Για να αποκλείσω την πιθανότητα να είναι κάτι από τον υπολογιστή μου (όπως λένε κάποιοι) πχ κάποια πληροφορία που έχει ξεμείνει στο registry (όσο απίθανο και αν μου ακουγόταν),

πήγα σε άλλο υπολογιστή και χρησιμοποίησα και άλλο browser (Chrome αντί firefox) που δεν έχουν έρθει σε επαφή ποτέ ούτε με paypal ούτε με ebay.

 

Πήγα να κάνω μία αγορά 1€,

Με Revolut conversion δεν πέρασε.

Με Paypal conversion πέρασε...

Επεξ/σία από Bambis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, μια ερωτηση μονο και sorry αν εχει απαντηθει και δεν το διαβασα.

εκανα revolut virtual card, μολις την φορτισα μεσω web banking (100 ευρω) και περιμενω να φανουν σε 5 εργασιμες μερες τωρα τα λεφτα. αμεσως μετα προσπαθησα να γινω verified στην rrevolut μεσω συσκευης τηλ αλλα δεν ....

πρεπει να κανω verified το λογαριασμο μου στην revolut ή δεν χρειαζεται? προσπαθησα 3-4 φορες με το διπλωμα οδηγησης αλλα δεν το δεχεται.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, μια ερωτηση μονο και sorry αν εχει απαντηθει και δεν το διαβασα.

εκανα revolut virtual card, μολις την φορτισα μεσω web banking (100 ευρω) και περιμενω να φανουν σε 5 εργασιμες μερες τωρα τα λεφτα. αμεσως μετα προσπαθησα να γινω verified στην rrevolut μεσω συσκευης τηλ αλλα δεν ....

πρεπει να κανω verified το λογαριασμο μου στην revolut ή δεν χρειαζεται? προσπαθησα 3-4 φορες με το διπλωμα οδηγησης αλλα δεν το δεχεται.

ευχαριστω

Για κινήσεις κάτω από 1500 ευρώ ΔΕ χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό εννοώ οτι εάν επαρκεί το υπόλοιπο με ισοτιμία γίνετε η συναλλαγή. Μήπως στη δικιά σου περίπτωση έβγαινε και δε έβγαινε οπότε και χρειάζονταν ενα μεγαλύτερο ποσό για λόγους ασφαλείας?

 

Όχι, υπερκαλυπτόταν η αγορά με καμιά 60-70€

 

Αυτά στο Aliexpress

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, μια ερωτηση μονο και sorry αν εχει απαντηθει και δεν το διαβασα.

εκανα revolut virtual card, μολις την φορτισα μεσω web banking (100 ευρω) και περιμενω να φανουν σε 5 εργασιμες μερες τωρα τα λεφτα. αμεσως μετα προσπαθησα να γινω verified στην rrevolut μεσω συσκευης τηλ αλλα δεν ....

πρεπει να κανω verified το λογαριασμο μου στην revolut ή δεν χρειαζεται? προσπαθησα 3-4 φορες με το διπλωμα οδηγησης αλλα δεν το δεχεται.

ευχαριστω

Μπορεις να τους τα στειλεις στο chat μαζι με μια φωτογραφια σου και θα σε κανουν αυτοι απο εκει verify,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να ποστάρω την απάντηση που μου έδωσαν από το paypal αλλά το φορουμ βγάζει ένα μήνυμα:

 

"Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!"

 

(Δεν έχω ούτε μία λέξη greeklish)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, κάποια λέξη ή μέρος κάποιας λέξης είναι στη λίστα των "φίλτρων" του forum και γι' αυτό πιθανολογώ ότι σου βγαίνει αυτό το προειδοποιητικό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αλανια ...

 

Μια απορια , μου ηρθε ενα push notification στο Android σημερα απο την revolut. 

 

Το θεμα ειναι οτι οταν πηγα να το ανοιξω για να το διαβασω, με πεταξε μεσα στο support της revolut χωρις να μου γραψει τι ακριβως ειναι αυτο το notification

 

Τι μπορει να ειναι ξερουμε? Εκανα Search μεσα στο θεμα για το συγκεκριμενο προβλημα μου και δεν υπηρχε απαντηση, οποιος φιλος ξερει κατι ας μου πει, σας ευχαριστω παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αλανια ...

 

Μια απορια , μου ηρθε ενα push notification στο Android σημερα απο την revolut. 

 

Το θεμα ειναι οτι οταν πηγα να το ανοιξω για να το διαβασω, με πεταξε μεσα στο support της revolut χωρις να μου γραψει τι ακριβως ειναι αυτο το notification

 

Τι μπορει να ειναι ξερουμε? Εκανα Search μεσα στο θεμα για το συγκεκριμενο προβλημα μου και δεν υπηρχε απαντηση, οποιος φιλος ξερει κατι ας μου πει, σας ευχαριστω παιδες

αγνοησε το. Δοκιμη κανανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...