Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα αλανια ...

 

Μια απορια , μου ηρθε ενα push notification στο Android σημερα απο την revolut. 

 

Το θεμα ειναι οτι οταν πηγα να το ανοιξω για να το διαβασω, με πεταξε μεσα στο support της revolut χωρις να μου γραψει τι ακριβως ειναι αυτο το notification

 

Τι μπορει να ειναι ξερουμε? Εκανα Search μεσα στο θεμα για το συγκεκριμενο προβλημα μου και δεν υπηρχε απαντηση, οποιος φιλος ξερει κατι ας μου πει, σας ευχαριστω παιδες

 

 

"We are the best" έλεγε. Και μετά ζητούσαν συγγνώμη στο fb και στο application με νέο push. Καραγκιοζιλίκια τα λέω εγώ αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μήπως υπάρχει κάποιος συμφωρητης να μου δώσει μπαλανς στην ρεβολουτ μου κ να του κάνω μεταφορά στο λογαριασμό του σε άλφα ή εθνική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει κάποιος MOD στο topic που μπορεί να του στείλω με PM το κείμενο (6 γραμμές)

και να το αναρτήσει αυτός αφού το ελέγξει?

Απο τις ρυθμισεις απενεργοποιησε την συγκεκριμενη επιλογη και θα μπορεις να γραφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις ρυθμισεις απενεργοποιησε την συγκεκριμενη επιλογη και θα μπορεις να γραφεις.

Σε ευχαριστώ! :-)

 

 

Και ιδού και η απάντηση του paypal:

 

"I understand that you experience that you are unable to complete a payment, when you choose the option to be billed in the currency on the seller's invoice.

After a thorough review of your account, I can confirm that the currency conversion you choose, makes no difference for our ability to process the payment.

As such, we should be able to process the payment either way. I cannot see any declined payments on your PayPal account and as such, it could be due to a preference on the seller's web site that you cannot complete the payment."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκίμασε κανείς να δει αν λύθηκε το θέμα με το PayPal; Μην την κάνω τσάμπα όλη την διαδικασία  και μετά δεν παίζει... :mellow:

 

Κανείς που α δοκίμασε να κάνει κάποια αγορά...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς που α δοκίμασε να κάνει κάποια αγορά...;

 

Εγώ. Ουδέποτε υπήρξε κανένα πρόβλημα. Γενικευμένο τουλάχιστον όπως παρουσιάστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ. Ουδέποτε υπήρξε κανένα πρόβλημα. Γενικευμένο τουλάχιστον όπως παρουσιάστηκε.

 

Ωραία, αφού δεν υπάρχει θέμα ξεκινάω την διαδικασία της έκδοσης! Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου στείλανε σήμερα ένα refund από ebay. (Φάνηκε και στο paypal)

Επειδή είναι η 1η φορά που παίρνω refund με χρήση Revolut,

μετά από πόσες μέρες με συμβουλεύετε να γράψω στο support της Revolut αν δε δω τα λεφτά να μπαίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου στείλανε σήμερα ένα refund από ebay. (Φάνηκε και στο paypal)

Επειδή είναι η 1η φορά που παίρνω refund με χρήση Revolut,

μετά από πόσες μέρες με συμβουλεύετε να γράψω στο support της Revolut αν δε δω τα λεφτά να μπαίνουν?

 

μετά απο 7-10 μέρες θα μου προξενούσε λιγο εντύπωση... Αλλα λογικα το refund θα το δεις σε 2-4 μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bambis και σε εμένα συνεχίζει ακόμα και σήμερα το πρόβλημα που έχεις με το paypal. εάν τελικά καταλάβεις γιατί δεν πραγματοποιούνται οι συναλλαγές οταν διαλέγουμε την ισοτιμια της revolut, παρακαλώ πολύ ενημέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι το πρόβλημα με την κάρτα λύνεται όταν επιλέξεις να κάνει την ισοτιμία το paypal. Τολμώ να υποθεσω ότι λόγω της αβεβαιότητας σχετικά με το πιθανό brexit φοβούνται να περιμένουν να βγει πληρωμή απο τη revolut γιατι για 1 μερα ίσως χάσουν λεφτά και προτιμούν να κάνουν εκείνοι την ισοτιμία και να ζητάνε αμεσα τα λεφτά. Μπορεί να λέω και π@π@ρι@ αλλα πιστέυω ότι το πρόβλημα αφορά το πιθανό brexit.

 

Η απάντηση θα δινόταν αν ξέραμε ότι όλοι οι κάτοχοι revolut εχουν το πρόβλημα ή αν το έχουν μόνο μεμονωμένα άτομα. Στην πρώτη περίπτωση θα μπορούσε να το ισχυρισθεί κάποιος, στη δεύτερη όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη γιατί είμαι δουλειά δεν μπορώ να διαβάσω πιο πριν.Υπαρχει θέμα με τα εμβάσματα?ενώ δεν έχω κάνει αυτό το μήνα μου λέει ότι έχω ξεπεράσει το οριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...