Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πειραιως

 ειναι... οποτε 12 θα παρει συνολο εε? 

 

12 ναι ...

 

Αλλα και αυτα να εχεις στον λογαριασμο σου θα απορριφθει το εμβασμα σου λογου εξαντλησης του οριου της τραπεζας σου, αρχες του μηνα προσπαθησε παλι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη τρελαινόμαστε με το Brexit... υπολογίζεται ότι σε 2 χρόνια θα τελειώσουν οι διεργασίες του....

 

Επίσης διαβάζω για εμβάσματα αξίας 10-15€, ρε παιδιά δεν λειπόσαστε τη προμήθεια ? 10% είναι το 1€ στα 10 του εμβάσματος....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειραιως

 ειναι... οποτε 12 θα παρει συνολο εε? 

Ε ναι... Να το βάλουμε και στο calculator; Ακόμα δεν είπες από ποιά τράπεζα έστειλες πάντως. Αν είναι Εθνική (μου μοιάζει το font), πήγαινε άμεσα και βάλε μερικά λεφτά από ένα ΑΤΜ που παίρνει κατάθεση χωρίς φάκελο για να πιστωθούν αμέσως μπας και το προλάβεις και εκτελεστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι... Να το βάλουμε και στο calculator; Ακόμα δεν είπες από ποιά τράπεζα έστειλες πάντως. Αν είναι Εθνική (μου μοιάζει το font), πήγαινε άμεσα και βάλε μερικά λεφτά από ένα ΑΤΜ που παίρνει κατάθεση χωρίς φάκελο για να πιστωθούν αμέσως μπας και το προλάβεις και εκτελεστεί.

Απο πειραιως τα εστειλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι... Να το βάλουμε και στο calculator; Ακόμα δεν είπες από ποιά τράπεζα έστειλες πάντως. Αν είναι Εθνική (μου μοιάζει το font), πήγαινε άμεσα και βάλε μερικά λεφτά από ένα ΑΤΜ που παίρνει κατάθεση χωρίς φάκελο για να πιστωθούν αμέσως μπας και το προλάβεις και εκτελεστεί.

μεταφερα στο λογαριασμο  και αλλα λεφτα απο αλλου μεσω winbank τωρα εχει γυρω στα 20 

αρα μια χαρα

δεν καταλαβα ομως γιατι να απορριφθει  στην περιπτωση που υπαρχουν τα λεφτα?

Απο πειραιως τα εστειλε

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=54954376 

το γραφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν καταλαβα ομως γιατι να απορριφθει  στην περιπτωση που υπαρχουν τα λεφτα?

 

 

Ξέχνα το εφόσον είναι Πειραιώς. Τσάμπα τη μεταφορά. Έχουν τελειώσει τα διαθέσιμα για εμβάσματα της τράπεζας από τις 15 Ιουνίου. 50 φορές έχει γραφτεί... Τη Δευτέρα θα δεις απόρριψη του εμβάσματος στην κατάσταση.

Υπάρχουν 2 (δύο) διαφορετικά όρια στις περιπτώσεις εμβασμάτων. Το ένα είναι τα 1000€/μήνα για καθέναν από εμάς (πελάτη της κάθε τράπεζας). Το 2ο είναι ένα διαθέσιμο που έχει συνολικά για όλον το μήνα η κάθε τράπεζα (κάποια εκατομμύρια Ευρώ). Όταν εξαντληθεί το ένα τουλάχιστον από αυτά τα όρια, δεν μπορούμε να στείλουμε έμβασμα στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέχνα το εφόσον είναι Πειραιώς. Έχουν τελειώσει τα διαθέσιμα για εμβάσματα της τράπεζας από της 15 Ιουνίου. 50 φορές έχει γραφτεί... Τη Δευτέρα θα δεις απόρριψη του εμβάσματος στην κατάσταση.

αυτο που μπορω να το βλεπω ?και να μην τρωω ακυρα?

ακυρο το γραφει στα μυνηματα στο winbank 

Επιστροφή

​Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €1.000, δεν είναι δυνατή μέχρι και την30/6/2016. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά δεν μπορείς να το δεις. Μόνο με δοκιμή ή αν σου λέει κάποιος άλλος που δοκίμασε πολύ κοντά στη στιγμή που θέλεις να στείλεις κι εσύ. Εμπειρικά -μέχρι τώρα- τα διαθέσιμα της Πειραιώς επαρκούν μέχρι τις 14-17 (το πολύ) κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά δεν μπορείς να το δεις. Μόνο με δοκιμή ή αν σου λέει κάποιος άλλος που δοκίμασε πολύ κοντά στη στιγμή που θέλεις να στείλεις κι εσύ. Εμπειρικά -μέχρι τώρα- τα διαθέσιμα της Πειραιώς επαρκούν μέχρι τις 14-17 (το πολύ) κάθε μήνα.

Ευχαριστώ πολύ θα το έχω υπόψιν μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να στειλω εμβασμα στην revolut αλλα μου βγαζει ανεπαρκες διαθεσιμο οριο.

Για να μπορεσω και παλι θα πρεπει να περιμενω να βγει ο μηνας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι προμήθεια κρατάει η revolut αν τραβήξεις χρήματα από ΑΤΜ?

Μέχρι 500 λίρες/μήνα δωρεάν, μετά 2%

Προσπαθω να στειλω εμβασμα στην revolut αλλα μου βγαζει ανεπαρκες διαθεσιμο οριο.

Για να μπορεσω και παλι θα πρεπει να περιμενω να βγει ο μηνας?

Από πειραιώς ε?

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Η κάρτα παντως δεν είναι και τόσο εύκολη στο χειρισμό της. 

1. Στο aliexpress μου ακύρωσαν την παραγγελία και απαιτούν ταυτότητα και αποδεικτικά χαρτιά της κάρτας (appeal). Που να καταλάβουν τα ζώα οι κινέζοι οτι είναι virtual και η κάρτα υπάρχει μόνο στην εφαρμογή ενός κινητού. Έστειλα ταυτότητα και ενα print απο το κινητό της κάρτας (χωρίς το 3 secure digit) και αναμένω ειδοποίηση. 

 

2. Στο paypal στην αρχή έβγαζε μύνημα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και χρέωνε και ξεχρέωνε το 1 δολλάριο. 

Άπειρα chat στο aliexpress και μηνύματα στο paypal. 

Από την revolut ειπαν για το paypal να μετατρέψω 2 ευρω σε δολλάρια για να πάρει το ενα η paypal. Αφου έγινε αυτό, το paypal δεν αποδέχεται καθόλου την κάρτα γιατι λέει τα στοιχεία της κάρτας που καταχωρώ  δεν είναι ιδια με τα πραγματικά στοιχεία  της κάρτας. 

Έστρωσα τα στοιχεία στο paypal να ειναι ακριβώς ομοια οτι στοιχεια εχω στην κάρτα ,  όπως γράφεται στην αρχή του νήματος. 

 

Από τη revolut ανέφεραν ότι στο paypal έχουν αρκετά προβλήματα και ότι πολλές φορές είναι θέμα τύχης να τη δεχθούν. 

Ελπίζω να βρεθεί άκρη. Αλλιώς αποστολή χρημάτων απο το ενα paypal στο άλλο με προμήθεια +3%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη revolut ανέφεραν ότι στο paypal έχουν αρκετά προβλήματα και ότι πολλές φορές είναι θέμα τύχης να τη δεχθούν. 

Ελπίζω να βρεθεί άκρη. Αλλιώς αποστολή χρημάτων απο το ενα paypal στο άλλο με προμήθεια +3%. 

 

Έχεις υπόψη σου υποθέτω ότι δεν είναι η μοναδική τέτοια κάρτα η Revolut και δεν αποτελεί μονόδρομο το αισχρό φόρτωμα balance στο Paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...