Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ θα το έχω υπόψιν μου

Φυσικά και μπορείς να το δεις στην Πειραιώς. Αριστερά πάνω στο όνομα σου αν εξαντληθεί το όριο θα έχει μην ότι εξαντλήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικά και μπορείς να το δεις στην Πειραιώς. Αριστερά πάνω στο όνομα σου αν εξαντληθεί το όριο θα έχει μην ότι εξαντλήθηκε.

 

Καινούργιο είναι αυτό μετά την αλλαγή του Winbank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό κει και πέρα είναι θέμα τράπεζας; Αν πχ πάω στην Πειραιώς και ζητήσω να βγάλω 200€ πόσα θα μου δώσει;

 

Κάποια ΑΤΜ έχουν όριο τα 600€ ανά ανάληψη, κάποια απεριόριστο (μέχρι το όριο της κάρτας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια ΑΤΜ έχουν όριο τα 600€ ανά ανάληψη, κάποια απεριόριστο (μέχρι το όριο της κάρτας).

 

Παράλειψή μου, εννοώ πόσα θα κρατήσει προμήθεια λόγω διαφορετικής κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

Δεν είχα ερωτηματικό στην πρότασή μου. Αφού το είπες, το διαπίστωσα και επεσήμανα ότι είναι καινούργιο γιατί παλιά δεν ίσχυε.

 

Παράλειψή μου, εννοώ πόσα θα κρατήσει προμήθεια λόγω διαφορετικής κάρτας.

 

Μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε 2 ΑΤΜ της Πειραιώς αλλά στο μηχάνημα έγραφε ότι προσωρινά δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί συναλλαγή. Επέλεξα και τους τρεις τρόπους (όψεως, ταμιευτηρίου, πιστωτική) που είχε. Το ΑΤΜ γενικά έβγαζε γιατί τράβηξα από κάρτα Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο αυτό που αναφέρεις. Μπορείς να δοκιμάσεις και από άλλη τράπεζα. Να μην είναι απαραίτητα Πειραιώς.

Για τη διαδικασία ανάληψης, υπάρχει εδώ ένας μίνι οδηγός, μαζί με φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μέρες μετά το refund του Paypal που δεν είχε φανεί στο λογαριασμό μου,

έγραψα σήμερα (Σάββατο) στο Support της Revolut.

Μέσα σε 4-5 λεπτά ένας πολύ εξυπηρετικός υπάλληλος ονόματι Andreas μου πίστωσε το ποσό. (Ηταν 25€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, συγνώμη αν έχει αναφερθεί προηγουμένως, αλλά τα Σ/Κ παγώνει η ισοτιμία Ευρώ-Δολλάριο; Από το πρωί είναι σε σταθερή, πολύ χαμηλή ισοτιμία 1€=1.1009$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μέρες μετά το refund του Paypal που δεν είχε φανεί στο λογαριασμό μου,

έγραψα σήμερα (Σάββατο) στο Support της Revolut.

Μέσα σε 4-5 λεπτά ένας πολύ εξυπηρετικός υπάλληλος ονόματι Andreas μου πίστωσε το ποσό. (Ηταν 25€)

Ο Andreas σαν Ελληνας :) είναι απίστευτα εξυπηρετικός,ευγενικος και γενικά λύνει το προβλημμα με τα πρωτα μηνύματα.

Δώστε στους ψήφους σας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μέρες μετά το refund του Paypal που δεν είχε φανεί στο λογαριασμό μου,

έγραψα σήμερα (Σάββατο) στο Support της Revolut.

Μέσα σε 4-5 λεπτά ένας πολύ εξυπηρετικός υπάλληλος ονόματι Andreas μου πίστωσε το ποσό. (Ηταν 25€)

 

Και εγώ περίμενα ένα refund. Τους έστειλα τα σχετικά έγγραφα στο chat μετά απο 11 μέρες αλλά μου απάντησαν ότι πρέπει να τους ξαναενοχλήσω μετά από τρείς εβδομάδες. Το Paypal έλεγε ότι έπρεπε να περιμένω 30 μέρες. Και να φανταστείτε ότι το ποσό αφορά επιστροφή από ελληνικό μαγαζί (Digital Master)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα κατι σε λιρες 129 gbp δλδ 160 euro.αν χρειαστει να επιστεψω κατι πισω και μου γινει refund στην revolut θα γινει στην ισοτιμια που ειχα πληρωσει η εκεινη την ημερα την ισοτιμια που θα εχει το δολλαριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...