Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια καλησπερα..

Εχω εγκατεστημενη την εφαρμογη revolut στο κινητο μου αλλα πολυ συντομα θα αλλαξω συσκευη..με το ιδιο νουμερο ομως...

Σε αυτην την περιπτωση τι γινεται????

Εγραφη απο την αρχη η απλα θα αναγνωρισει το νουμερο μου και θα εχω την ιδια καρτα με τα ιδια στοιχεια κανονικα????

Καποιος που το εχει κανει????

Θα ειμαι ευγνωμων σε οποιον απαντησει...

 

Ευχαριστω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις το κινητό με το οποίο εγγράφηκες, θα σου στείλει ένα SMS με αριθμό επιβεβαίωσης (αν δεν κάνω λάθος), βάζεις το PIN σου και έτοιμος.
Με τα ίδια στοιχεία φυσικά, σαν να μην άλλαξες ποτέ συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις τον αριθμο του κινητου με το οποιο εκανα την εγγραφη σωστα???

Σε ευχαριστω πολυ...

Αυριο η μεθαυριο που θα αλλαξω συσκευη θα το κανω και θα σας πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ειναι

 

Στα ρεπορτς της ρεβολυτ λεει μονο 96,5EUR δεν εχει κάτι άλλο που να δικαιολογεί το ελλειμμα?

όχι, λέει μόνο "top-up 96,5EUR"

 

Στο σωστό iban έστειλες, μίλα με το support της τράπεζας για να δικαιολογήσουν τα 3,5€

θα επικοινωνήσω μαζί τους, thanks

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μπορεί να μην λεει κανεις που πήγαν τα χρήματα, πιθανον να τα εφαγε η τράπεζα αλλα έπρεπε κάπου να φαίνεται το ποσόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε κανονικά αγορές; Από χθες προσπαθώ στο vickmall αλλά δεν. Με το που πατάω πληρωμή στη σελίδα του pp με ξαναπετάει πίσω στο vickmall, στην ανασκόπηση παραγγελίας. Επίσης αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την κάρτα γιατί μου την εξαφάνισε από το pp. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε κανονικά αγορές; Από χθες προσπαθώ στο vickmall αλλά δεν. Με το που πατάω πληρωμή στη σελίδα του pp με ξαναπετάει πίσω στο vickmall, στην ανασκόπηση παραγγελίας. Επίσης αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την κάρτα γιατί μου την εξαφάνισε από το pp. :huh:

Μολις πριν λιγο αγόρασα απο εβαυ ομως, ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση:

 

Την Παρασκευή έκανα το πρώτο έμβασμα προς Revolut, 100EUR και εμφανίστηκαν 96,5EUR.

Στην τράπεζα αφαιρέθηκαν 101EUR (το 1EUR είναι το κόστος εμβάσματος).

 

Είναι λογικό ότι το ποσό δεν εμφανίστηκε 1:1?

Ανεβασε την αποδειξη συναλλαγης, σβησε οτι δε θες να φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να πω, από ΑΤΜ δε μου βγάζει, αγορά δε μπορώ να κάνω, τόσο γκαντέμης; :P

Φυσικά το μυαλό μου πήγε στα του BRexit αλλά αφού δεν είναι γενικό το θέμα...

Τι λέει το μήνυμα απόρριψης του παυπαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία. Σύνδεσα στην revolut πριν μερικές μέρες στο paypal, κανονικά σαν κάρτα.

Μου έκανε μια εικονική χρέωση με έναν κωδικό, έβαλα τον κωδικά, όλα καλά με το verification αλλά η ενδεικτική χρέωση δεν έχει αφαιρεθεί (αυτή εδώ http://prntscr.com/blexyp)Ήταν pending, τώρα ολοκληρώθηκε αλλά δεν φαίνεται κάποιο refund. Όχι για το ποσό, αλλά για την ιστορία, πρέπει να κάνω μήπως κάτι ακόμα στην paypal που ξεχνάω, ώστε να γίνει η επιστροφή;

 

ps. Από όσο γνωρίζω η revolut δεν δίνει τη δυνατότητα 3d secure. Για τέτοιου τύπου συναλλαγές στο εξωτερικό, υπάρχει κάποια πρόταση;

 

ps2. Σε ένα site του εξωτερικού (http://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/prepaid-travel-cards#revoluteurodollar) πήρε το μάτι μου ένα bonus για νέους χρήστες. "As a bonus, if you use the invite code MSE when signing up, it'll add an extra £5 to your balance if you load £500 or more." Δεν ξέρω αν ισχύει, δεν είναι κάποιο aff link μου ή κάτι τέτοιο, απλά όποιος ανοίγει τώρα λογαριασμό, ίσως αξίζει να ρίξει μια δεύτερη ματιά στο άρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει το μήνυμα απόρριψης του παυπαλ?

 

Δε βγαίνει πουθενά μήνυμα απόρριψης. Με γυρνάει πίσω στο place order του vickmall και φυσικά πληρωμή δε γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία. Σύνδεσα στην revolut πριν μερικές μέρες στο paypal, κανονικά σαν κάρτα.

Μου έκανε μια εικονική χρέωση με έναν κωδικό, έβαλα τον κωδικά, όλα καλά με το verification αλλά η ενδεικτική χρέωση δεν έχει αφαιρεθεί (αυτή εδώ http://prntscr.com/blexyp)Ήταν pending, τώρα ολοκληρώθηκε αλλά δεν φαίνεται κάποιο refund. Όχι για το ποσό, αλλά για την ιστορία, πρέπει να κάνω μήπως κάτι ακόμα στην paypal που ξεχνάω, ώστε να γίνει η επιστροφή;

 

ps. Από όσο γνωρίζω η revolut δεν δίνει τη δυνατότητα 3d secure. Για τέτοιου τύπου συναλλαγές στο εξωτερικό, υπάρχει κάποια πρόταση;

 

ps2. Σε ένα site του εξωτερικού (http://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/prepaid-travel-cards#revoluteurodollar) πήρε το μάτι μου ένα bonus για νέους χρήστες. "As a bonus, if you use the invite code MSE when signing up, it'll add an extra £5 to your balance if you load £500 or more." Δεν ξέρω αν ισχύει, δεν είναι κάποιο aff link μου ή κάτι τέτοιο, απλά όποιος ανοίγει τώρα λογαριασμό, ίσως αξίζει να ρίξει μια δεύτερη ματιά στο άρθρο.

Η επιστροφή της συναλλαγής από τη σύνδεση της κάρτας γίνεται αμέσως. Η επιστροφή όμως για το verification γίνεται μετά από μερικές μέρες και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

Απ' όσο ξέρω, καμία virtual κάρτα ή γενικά κάρτα που βασίζεται σε ηλεκτρονικό πορτοφόλι δεν παρέχει 3D Secure δυνατότητα. Αν υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση γι' αυτό το θέμα, που μου διαφεύγει κι εμένα, θα ήθελα κι εγώ να ξέρω, γιατί είναι κάτι που με ενδιαφέρει.

 

Ο promo code ίσχυσε μόνο στην αρχή και για μικρό χρονικό διάστημα. Ενδέχεται να ισχύει ακόμα για άλλες χώρες, αλλά όχι σίγουρα για όσους εγγράφονται από την Ελλάδα και έχει σταματήσει προ πολλού. Έχει αναφερθεί και στα αρχικά posts του οδηγού.

 

Υ.Γ. Και κάτι άλλο που μόλις σκέφτηκα με αφορμή το 3D Secure που ανέφερες. Επειδή γνωρίζω ότι σε κάποια στοιχηματικά sites χρειάζονται κάρτες με 3D Secure δυνατότητα, ελπίζω να μην έχεις κατά νου να χρησιμοποιήσεις τη Revolut σε τέτοιου είδους sites, γιατί οι όροι χρήσης της το απαγορεύουν και θα σου την κλειδώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...