Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.. Προσπαθω να κανω το εμβασμα απο τραπεζα eurobank αλλα οσες φορες προσπάθησα τοσες απετυχα (βαση του παραδειγματος στην αρχη). Μιλησα με την τραπεζα και μου ειπαν οτι χρεώνουν 17€ εγω εχω μεσα 5€,ειχε καποιος αλλος το ιδιο θεμα;απλά θελω να κανω μια αγορά απο το αμερικάνικο amazon..Σας ευχαριστω

Έχεις ξανακάνει έμβασμα από eurobank?

Από ψηφιακά πιστοποιητικά ή sms μίας χρήσης, πώς τα πάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις ξανακάνει έμβασμα από eurobank?

Από ψηφιακά πιστοποιητικά ή sms μίας χρήσης, πώς τα πάς?

Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση και τον χρονο σου.Δεν θυμαμαι πότε να έχω στείλει απο euro αλλα δεν μου ζητάει πουθενά στην διαδικασία ούτε το ένα ούτε το άλλο.Σε αυτη την φαση θελω να βαλω τοσα οσα να μπορει να τραβηξει η paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι πότε να έχω στείλει απο euro αλλα δεν μου ζητάει πουθενά στην διαδικασία ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Κάνε ένα τηλέφωνο στη eurobank, μάλλον αυτό είναι το θέμα.

 

Σε αυτη την φαση θελω να βαλω τοσα οσα να μπορει να τραβηξει η paypal.

Τί σημαίνει αυτό?

Το paypal πάντα τραβάει το κόστος (όσο και αν είναι) της οποιασδήποτε αγοράς που θα κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα τηλέφωνο στη eurobank, μάλλον αυτό είναι το θέμα.

 

Τί σημαίνει αυτό?

Το paypal πάντα τραβάει το κόστος (όσο και αν είναι) της οποιασδήποτε αγοράς που θα κάνεις. 

Έλεγα μήπως το λάθος μου ηταν οτι θέλω να κανω μεταφορά πολύ μικρο ποσο. Οπως και να εχει σε ευχαριστω Τουρμπατε θα το κοιταξω και θα επανελθω.Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινητό γνωστού έχουμε πρόβλημα με την εγκτάσταση της εφαρμογής Revolut , γιατί θέλουμε να φτιάξουμε λογαριασμό.
Μου είπε την συσκευή την είχε πάρει απο aliexpress.
Δέν έχουμε πειράξει τη συσκευή καθόλου , είναι θέμα λειτουργικού συστήματος,Romhmmm.gif

post-313857-0-35492300-1467505706_thumb.jpg

post-313857-0-22192300-1467505707_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινητό γνωστού έχουμε πρόβλημα με την εγκτάσταση της εφαρμογής Revolut , γιατί θέλουμε να φτιάξουμε λογαριασμό.

Μου είπε την συσκευή την είχε πάρει απο aliexpress.

Δέν έχουμε πειράξει τη συσκευή καθόλου , είναι θέμα λειτουργικού συστήματος,Rom

Method 1:

 

Go to Settings>> Application Manager or Apps>> Open “All” apps

From the list of apps find Google Play store >>Clear Data and Clear Cache

From the list of apps find Google Service Framework >> Clear Data and Clear Cache

Now install or update app from Google Play Store

 

Method 2:

 

Go to system settings>> Accounts>>Google>>remove your Gmail account

Now from settings>>Apps>>All> Force stop, Clear data and cache for Google Play Store, Google Service Framework and Download Manager (like in method 1)

Now again go to settings>> Accounts>>Google>>Add your gmail account

Restart your android and then accept all the Google terms and setup Google settings

Rerun Google Play Store and install your app.

 

Google is your friend.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα μήπως το λάθος μου ηταν οτι θέλω να κανω μεταφορά πολύ μικρο ποσο. Οπως και να εχει σε ευχαριστω Τουρμπατε θα το κοιταξω και θα επανελθω.Ευχαριστω πολυ

Ευχαριστώ το μέλος turbat0s που με βοήθησε να ολοκληρώσω το έμβασμα.Τελικα έπρεπε να ενεργοποιήσω τους κωδικούς απο την τράπεζα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω βοηθεια !! Ειχα συνδεσει κανονικα την revolut στην paypal και εκανα αγορες.... προχτες πηγα να κανω μια αγορα και δεν με αφηνε... πρσπαθησα 2-3ης φορες χωρις αποτελεσμα και μετα μου εβγαλε την κατα η paypal απο το λογαριασμο μου της paypal τωρα προσπαθω να την ξανασυνδεσω για να κανω αγορες και μου λεει check your card details and try again.... ξερει κανεις τι εχει γινει ??

Η λυση σου μπορει να βρισκεται στο προηγουμενο ποστ απο την ερωτηση σου.

Δοκιμαζε πρωτα να κανεις "block" την καρτα σου και αμεσως μετα "unblock" και μετα ξαναδοκιμαζε με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Method 1:

 

Go to Settings>> Application Manager or Apps>> Open “All” apps

From the list of apps find Google Play store >>Clear Data and Clear Cache

From the list of apps find Google Service Framework >> Clear Data and Clear Cache

Now install or update app from Google Play Store

 

Method 2:

 

Go to system settings>> Accounts>>Google>>remove your Gmail account

Now from settings>>Apps>>All> Force stop, Clear data and cache for Google Play Store, Google Service Framework and Download Manager (like in method 1)

Now again go to settings>> Accounts>>Google>>Add your gmail account

Restart your android and then accept all the Google terms and setup Google settings

Rerun Google Play Store and install your app.

 

Google is your friend.. :P

Πρίν γράψω το μήνυμα , το είχαμε δοκιμάσει αλλά δέν δούλεψε.Για αυτό και ρώτησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Με ποιο τροπο  μπορω μεσα απο την revolut να στειλω χρηματα σε λογαριασμο Αγγλικής τραπεζας; Αν καταλαβα καλα παω εκει που λεει bank, bank transfer,add bank details, tranfer type, διαλεγω  to a dusiness, επιλεγω χωρα,νομισμα, account details και  recipient's address. Ειναι αυτη η σωστη διαδικασια; και ποσο θα ειναι η χρεωση-προμηθεια; 

Ευχαριστω προκαταβολικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Με ποιο τροπο μπορω μεσα απο την revolut να στειλω χρηματα σε λογαριασμο Αγγλικής τραπεζας; Αν καταλαβα καλα παω εκει που λεει bank, bank transfer,add bank details, tranfer type, διαλεγω to a dusiness, επιλεγω χωρα,νομισμα, account details και recipient's address. Ειναι αυτη η σωστη διαδικασια; και ποσο θα ειναι η χρεωση-προμηθεια;

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Κοίτα τον οδηγό στα πρώτα ποστ του νήματος.

Χρέωση αν δεν κάνω λάθος Εθνική τράπεζα 1 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε.Δεν θελω να στειλω χρήματα απο Ελληνική τράπεζα στην revolut αλλά απο την revolut σε λογαριασμό Αγγλικού e-shop.

Στην πρωτη σελιδα εχω κοιτάξει και δεν βρηκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...