Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάπου, για όσους βαριόνται να γράφουν τα στοιχεία για το έμβασμα:

Pay To: REVOLUT LTD

SWIFT/BIC: BARCGB22

IBAN: GB73 BARC 2036 4759 2458 33

IBAN: GB73BARC20364759245833

Bank: Barclays Bank PLC

Address: Revolut LTD, Level39, 1 Canada Square London, E14 5AB United Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο  PROFILE κ validate your identity και αφού έστειλα ταυτότητα, είμαι processing... εδώ και 6 μέρες, είναι φυσιολογικό;

Εμένα έγινε validate μέσα σε 10 λεπτά μόλις τράβηξα φωτογραφία το δίπλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5 μαλλον ε?

 

5. Αύξηση των ορίων στη χρήση των καρτών στο εξωτερικό με παράλληλο άνοιγμα, μέσω internet, πολλών international sites του συνόλου σχεδόν των διαδικτυακών αγορών, ώστε να διευκολυνθούν οι συναλλαγές με αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5 μαλλον ε?

 

5. Αύξηση των ορίων στη χρήση των καρτών στο εξωτερικό με παράλληλο άνοιγμα, μέσω internet, πολλών international sites του συνόλου σχεδόν των διαδικτυακών αγορών, ώστε να διευκολυνθούν οι συναλλαγές με αντισυμβαλλόμενους του εξωτερικού.

 

θετικο μεν... αλλα τα πλεονεκτηματα της revolut παραμένουν ισχυρά ακομα και ετσι. Η φτηνοτερη prepaid με τις καλυτερες ισοτιμιες και πολυ δυνατη εφαρμογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θετικο μεν... αλλα τα πλεονεκτηματα της revolut παραμένουν ισχυρά ακομα και ετσι. Η φτηνοτερη prepaid με τις καλυτερες ισοτιμιες και πολυ δυνατη εφαρμογή. 

 

ίσα ίσα θα φορτίζετε η revolut και άμεσα και χωρίς το 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ακριβώς φορτίζεις την revolut με κάρτα εξωτερικού, top up μέσω κάρτας.

Εγώ βλέπω προμήθεια μόνο απο την ρεβολουτ 2,5 ευρω στα 500 ευρώ topup από κάρτα και επειδή δεν το έχω κάνει δεν ξέρω μήπως κρατήσει και η ελληνική τράπεζα τίποτα ψιλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω προμήθεια μόνο απ την ρεβολουτ στα 500 ευρώ topup από κάρτα 2,5 ευρω και επειδή δεν το έχω κάνει δεν ξέρω μήπως κρατήσει και η ελληνική τράπεζα τίποτα ψιλά

Απο την ελληνική τράπεζα θα ειναι σαν αγορά απο την καρτα όποτε δεν εχει καμια χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την ελληνική τράπεζα θα ειναι σαν αγορά απο την καρτα όποτε δεν εχει καμια χρέωση.

Οπως και να εχει το έμβασμα συμφέρει για μεγάλα ποσα ανω των 200 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω προμήθεια μόνο απο την ρεβολουτ 2,5 ευρω στα 500 ευρώ topup από κάρτα και επειδή δεν το έχω κάνει δεν ξέρω μήπως κρατήσει και η ελληνική τράπεζα τίποτα ψιλά

 

όχι δεν έχει χρέωση, όσα και να μεταφέρεις, δοκιμαστικά έβαλα 2.000 χωρίς ολοκλήρωση και μου έβγαλε no fee. προφανώς τα έξοδα είναι μόνο σε πιστωτικές κάρτες. σε χρεωστικές δεν υπάρχει fee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν έχει χρέωση, όσα και να μεταφέρεις, δοκιμαστικά έβαλα 2.000 χωρίς ολοκλήρωση και μου έβγαλε no fee. προφανώς τα έξοδα είναι μόνο σε πιστωτικές κάρτες. σε χρεωστικές δεν υπάρχει fee.

Αυτό ισχύει απο τώρα; Δηλαδή σε αφήνει να κανείς ολοκλήρωση και αν ναι μέχρι τι ποσό μπορείς να στείλεις απο τη χρεωστική στη Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν έχει χρέωση, όσα και να μεταφέρεις, δοκιμαστικά έβαλα 2.000 χωρίς ολοκλήρωση και μου έβγαλε no fee. προφανώς τα έξοδα είναι μόνο σε πιστωτικές κάρτες. σε χρεωστικές δεν υπάρχει fee.

Δεν επιτρέπονται πιστωτικές για το φόρτωμα της ρεβολουτ. Η μόνη περίπτωση που η ρεβολουτ ζητα προμήθεια όταν φορτωνεις απο κάρτα, είναι όταν πας να βάλεις δολάρια από την κάρτα και όχι ευρω. Οταν βάζεις ευρω δε χρεώνει προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...