Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα. Θα μπορουσατε να μ λυσετε μια απορια. Εχω ηδη νοικιασει κ προπληρωσει αυτοκινητο για Σικελια ( rentalcars-interrent). Οταν με το καλο φτασω μπορω να τους δωσω ως πιστωτικη την revolut καρτα μου φορτωμενη π.χ. με 1000 ερω (ποσό εγγύησης 800,00 € ζητανε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα στην παρεα. Θα μπορουσατε να μ λυσετε μια απορια. Εχω ηδη νοικιασει κ προπληρωσει αυτοκινητο για Σικελια ( rentalcars-interrent). Οταν με το καλο φτασω μπορω να τους δωσω ως πιστωτικη την revolut καρτα μου φορτωμενη π.χ. με 1000 ερω (ποσό εγγύησης 800,00 € ζητανε)?

Νομίζω στις ενοικιάσεις ΙΧ απαιτείται πιστωτική και όχι προπληρωμένη κάρτα.

Και ακούγεται λογικό, διότι αν αδειάσεις την προπληρωμένη, πώς θα τραβήξουν το ποσό της εγγύησης + τυχόν ζημιές αν απαιτηθεί?

Δεν είμαι βέβαιος, αλλά εκτιμώ ότι έτσι λειτουργούν οι εταιρείες ενοικιάσεων.

Όταν στέλνεις λεφτά από την Revolut σου σε άλλη Revolut η μεταφορά γίνεται άμεσα; Έχει προμήθεια;

Άμεσα με μηδέν προμήθεια.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρέπονται πιστωτικές για το φόρτωμα της ρεβολουτ. Η μόνη περίπτωση που η ρεβολουτ ζητα προμήθεια όταν φορτωνεις απο κάρτα, είναι όταν πας να βάλεις δολάρια από την κάρτα και όχι ευρω. Οταν βάζεις ευρω δε χρεώνει προμήθεια.

Και αυτό που λέει από κάτω fee 10 euros τι ειναι?

post-165560-0-86965600-1468950304_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πάω να εισάγω την κάρτα από την Πειραιώς και δεν την κάνει δεκτή παρόλο που συμπληρώνω όλα τα πεδία μέχρι εκείνο το σημείο:

http://prntscr.com/buximg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ! , τώρα μόλις τσέκαρα την revolut κάρτα μου, μέσα από το app, δεν την έχω φορτώσει ΠΟΤΕ ! ( λόγω ότι δεν είμαι τόσο σίγουρος για την ασφάλεια της κάρτας ) και μόλις είδα ότι έγινε μια πληρωμή 0,89€ λέει ( δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε με paypal, ούτε με τίποτα ). Ορίστε και το screenshot : http://prntscr.com/buy55m . Υπάρχει περίπτωση να έχουν κλαπεί τα στοιχεία της revolut κάρτας μου ?. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν εμπιστεύομαι τέτοιου ίδους κάρτες, και ας λένε μερικοί ότι'' τους έσωσε ''. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, αν γνωρίζει κάποιος ας μου εξηγήσει. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά ! .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ! , τώρα μόλις τσέκαρα την revolut κάρτα μου, μέσα από το app, δεν την έχω φορτώσει ΠΟΤΕ ! ( λόγω ότι δεν είμαι τόσο σίγουρος για την ασφάλεια της κάρτας ) και μόλις είδα ότι έγινε μια πληρωμή 0,89€ λέει ( δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε με paypal, ούτε με τίποτα ). Ορίστε και το screenshot : http://prntscr.com/buy55m . Υπάρχει περίπτωση να έχουν κλαπεί τα στοιχεία της revolut κάρτας μου ?. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν εμπιστεύομαι τέτοιου ίδους κάρτες, και ας λένε μερικοί ότι'' τους έσωσε ''. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, αν γνωρίζει κάποιος ας μου εξηγήσει. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά ! .

Βλέπω σου έχει τραβήξει το PayPal. Μήπως την συνδεσες πρόσφατα στο PayPal και σου τράβηξε το συνηθισμένο ποσό το οποίο σου επιστρέφει μετά απο μερικές ημέρες και ειναι απλά για την επιβεβαίωση της κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kaktos77 Τελικά ξανακοίταξα στο app και λέει declined, όμως δεν ξέρω ποιός προσπάθησε να συνδέσει την κάρτα μου στο paypal.

Τι να σου πω δεν ξέρω εγώ την χρησιμοποιώ εδώ και 5-6 μήνες τη Revolut δεν έχω παρατηρήσει κάτι ύποπτο όλα ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως πιο είναι το πιο μικρό ποσό που μπορώ να φορτώσω την revolut κάρτα μου, μέςω alpha bank e-banking,ώστε να τσεκάρω για να μην γίνει τίποτα, και μετά να μπορέσω να φορτώσω την κάρτα μου κανονικά, με μεγαλύτερα ποσά ( γιατί όπως σας είπα, δεν εμπιστεύομαι τέτοιου ίδους κάρτες ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως πιο είναι το πιο μικρό ποσό που μπορώ να φορτώσω την revolut κάρτα μου, μέςω alpha bank e-banking,ώστε να τσεκάρω για να μην γίνει τίποτα, και μετά να μπορέσω να φορτώσω την κάρτα μου κανονικά, με μεγαλύτερα ποσά ( γιατί όπως σας είπα, δεν εμπιστεύομαι τέτοιου ίδους κάρτες ).

1 ευρω ειναι η χρεωση του εμβασματος οποτε μπορεις να στειλεις και 3 και 4 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, εκανα μια συναλλαγη στο e-bay με την revolut την καρτα και μου εκανε refund σημερα ο πωλητης αυτος 3 δολλαρια απο τα εξοδα αποστολης γιατι πηρα πολλα κομματια... τα λεφτα τα βλεπω στα transactions στο paypal και λεει οτι τα χρηματα θα μπουνε  στην καρτα απο την οποια εκανα την αγορα.. (δηλαδη την revolut) ..στο revolut ομως δεν βλεπω κατι.. θελει μερες να γινει αυτο ? αν ναι ποσες μερες? το εχει παθει κανεις να ξερει να μου πει ? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, εκανα μια συναλλαγη στο e-bay με την revolut την καρτα και μου εκανε refund σημερα ο πωλητης αυτος 3 δολλαρια απο τα εξοδα αποστολης γιατι πηρα πολλα κομματια... τα λεφτα τα βλεπω στα transactions στο paypal και λεει οτι τα χρηματα θα μπουνε  στην καρτα απο την οποια εκανα την αγορα.. (δηλαδη την revolut) ..στο revolut ομως δεν βλεπω κατι.. θελει μερες να γινει αυτο ? αν ναι ποσες μερες? το εχει παθει κανεις να ξερει να μου πει ? ευχαριστω!

Θελει 1-5 μερες για να εμφανιστούν στην καρτα.Δεν μπαίνουν αυτόματα αμέσως!Αμα δεν εμφανιστουν σε 5 μερες τοτε στελνεις στο chat screnshot απο την επιστροφη και θα στα βαλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...