Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αγορα απο amazon να μην στειλω χρηματα στην revo?ξερω οτι περναω η χρεωστικη της Πειραιως,αλλα σε αυτη την περιπτωση ποιος κανει το συναλλαγμα?θα εχω καλυτερη τιμη αν η αγορα γινει απο την revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για αγορα απο amazon να μην στειλω χρηματα στην revo?ξερω οτι περναω η χρεωστικη της Πειραιως,αλλα σε αυτη την περιπτωση ποιος κανει το συναλλαγμα?θα εχω καλυτερη τιμη αν η αγορα γινει απο την revolut?

 

Η Πειραιώς την κάνει τη μετατροπή σε συνάλλαγμα. Ασήμαντη είναι η διαφορά έως και μηδενική. Προχώρα κι αν δεν περάσει μόνο σκέφτεσαι για εμβάσματα και revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά από aliexpress αλλά ο πωλητής δεν είχε διαθέσιμο στοκ και θα μου στείλει πίσω τα χρήματα.

Θα μπουν τα χρήματα πίσω στην revolut ή θα υπάρξει πρόβλημα που δεν θα είμαι εγώ ο αποστολέας των χρημάτων?

Έχει δεχτεί κάνεις refund πίσω στην revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά από aliexpress αλλά ο πωλητής δεν είχε διαθέσιμο στοκ και θα μου στείλει πίσω τα χρήματα.

Θα μπουν τα χρήματα πίσω στην revolut ή θα υπάρξει πρόβλημα που δεν θα είμαι εγώ ο αποστολέας των χρημάτων?

Έχει δεχτεί κάνεις refund πίσω στην revolut?

Αλλο το top-up και αλλο το refund.Θα το λαβεις κανονικα.Κανενα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο verify my identity μεσα απο την εφαρμογη, μου βγαζει μηνυμα

"this platform is not supported"

Τι θελει να πει ο ποιητης?

Μαλλον η εφαρμογη που εχουν για την ταυτοποιηση δεν ειναι συμβατη με το κινητο σου.Μπορεις να κανεις την ταυτοποιηση στελνωντας στης φωτογραφιες ταυτοτητας και μια φωτογραφια σου στο chat και θα σε κανουν αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες που θέλω να την φορτίσω με Πειραιως(MasterCard-Visa) τρώω πόρτα... Έφτασε στο μηνιαίο όριο;

φαίνεται πως κάρτες δεν περνάνε με τιποτα από καμμία τράπεζα.

Εγω παντως έκανα top up με έμβασμα μολις την Παρασκευή και σημερα ήρθαν τα λεφτά. Οπότε δεν υπάρχει οριο που καλύφθηκε ή κάτι ανάλογο. Για top up λοιπόν μονο εμβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται πως κάρτες δεν περνάνε με τιποτα από καμμία τράπεζα.

Εγω παντως έκανα top up με έμβασμα μολις την Παρασκευή και σημερα ήρθαν τα λεφτά. Οπότε δεν υπάρχει οριο που καλύφθηκε ή κάτι ανάλογο. Για top up λοιπόν μονο εμβασμα.

~#$#@~$#@~   Πειραιως.... φορτισα την LeuPay τελικα και απο εκει την Rev...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέλος του επόμενου μήνα ταξιδεύω για Ελβετία για λίγες μέρες.

 

σκεύτομαι να χρησιμοποιήσω την Revolut αντί την Ελληνική πιστωτική μου μπας και γλυτώσω καμιά προμήθεια.

 

Τα χρήματα που έχω στην Revolut θα ήταν προτειμώτερο να τα αφήσω σε EUR ή να τα μετατρέψω σε GBP ώστε να μην χρειαστεί να κάνει (αν κάνει) διπλή μετατροπή απο eur > gbp > chf ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέλος του επόμενου μήνα ταξιδεύω για Ελβετία για λίγες μέρες.

 

σκεύτομαι να χρησιμοποιήσω την Revolut αντί την Ελληνική πιστωτική μου μπας και γλυτώσω καμιά προμήθεια.

 

Τα χρήματα που έχω στην Revolut θα ήταν προτειμώτερο να τα αφήσω σε EUR ή να τα μετατρέψω σε GBP ώστε να μην χρειαστεί να κάνει (αν κάνει) διπλή μετατροπή απο eur > gbp > chf ?

 

Η GBP που μπλέκεται στην ιστορία; Να τα αφήσεις σε Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να μπήκε σε απαγορευμένη κατηγορία η Revolut, δεδομένου ότι μπλοκαρίστηκε από όλες τις κάρτες την ίδια περίοδο. Είναι λίγο απίθανο να τέλειωσαν ταυτόχρονα τα όρια όλων των τραπεζών για συναλλαγές με εξωτερικό....

 

Πάρα πολύ σωστός.

Η Revolut ανήκει επίσημα στον περιορισμό των capital controls απο όλες τις τράπεζες.

Παιδιά η revolut έχει τρελή ισοτιμία (οθόνη) άπλα.

 

Για αγορές απο Ευρώπη χτυπάς την δικιά μας ... απο Αμερική την Revolut.

 

Ασε που με τους δικούς μας δεν ξέρεις ΠΟΤΕ τι γίνετε ....

 

Ξεχάσατε μάλλον οτι δεν μπορούσαμε να πληρώσουμε ούτε 0.01 έξω.

 

Τώρα να μου πείτε ήρθε η ανάπτυξη !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εστειλα εμβασμα στην revolut μεσω ebanking απο πειραιως, για να δουμε τι θα δουμε...γιατι εχω να κανω χρηση της καρτας απο Μαιο και ειχα μεσα υπολοιπο περιπου 5 ευρω. παντως 3-4 φορες που την φορτιζα πιο πριν με εμβασμα παντα τα χρηματα μπαινανε κανονικα.

Τωρα σχετικα με τις Ελληνικες πιστωτικες και προπληρωμενες καρτες απ οτι ακουω απο φιλους και γνωστους μου δεν μπορει κανεις να κανει αγορες εδω και 3 μηνες περιπου, και μιλαω παντα για πληρωμη σε ebay με  paypal. τελευταια φορα που ηθελα να πληρωσω κατι με paypal με την καρτα go της εθνικης δεν γινοταν αποδεκτη  η καρτα. Ενω αρχες καλοκαιριου ειχε ξεμπλοκαρει για ενα διαστημα το συστημα (δεν ξερω πως και γιατι) και πληρωνα κανονικα με την go, μετα σταματησε παλι να γινεται αποδεκτη. εχει αλαξει κατι σχετικα με τα cc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...