Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης υπάρχει και το forum της ίδιας της revolut αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι εξειδικευμένο ή να αναφέρετε bugs

Απαντάνε και απλοί χρήστες αλλά και υπάλληλοι της revolut έχοντας την ειδική σήμανση Team Revolut

http://community.revolut.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς δεν διάβασες ούτε λέξη... Ο σκοπός του θέματος δεν είναι να δίνουμε ξανά και ξανά "feedback" σε όποιον βλέπει φως, μπαίνει και ρωτάει στοιχειώδη πράγματα για τη λειτουργία που εκτός του ότι είναι απαντημένα στο faq της εφαρμογής, είναι απαντημένα και στα 3 πρώτα ποστ, αλλά να λύνοουμε πλέον ειδικά προβλήματα που προκύπτουν.

 

Προφανώς εσύ δεν διάβασες που γράφω ότι έχω διαβάσει τα faq. Με λες ψεύτη κοινώς. 

Για να ρωτάω λοιπόν σημαίνει ότι δεν ικανοποιήθηκα από αυτά που διάβασα για κάτι που συνέβει σε φίλο μου. Η Πειραιώς του κράτησε τον Αύγουστο προμήθεια σε ανάληψη μετρητών. Οπότε ρωτάω αν άλλαξε κάτι. Και αν δεν με πιστεύεις ΠΑΛΙ να σου στείλω screenshot σε p.m.

Και προφανώς για να έχω revolut έχω διαβάσει σίγουρα τα 3 πρώτα post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία έκανα έμβασμα απο την eurobank την Δευτέρα το πρωί και φάνηκε στην revolut Τρίτη απόγευμα, χθες. Την άλλη εβδομάδα ταξιδεύω Ρουμανία που δεν έχει ευρώ και σκοπεύω να την χρησιμοποιήσω και για αναλήψεις από ATM στο τοπικό νόμισμα και στις επιχειρήσεις εκεί, ξενοδοχείο,uber,εστιατόρια κτλ. Θα επανέλθω με feedback. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρεί κανένας σας καθυστερήσεις στη φόρτωση του περιβάλλοντος στο κινητό αυτές τις 1-2 μέρες;

 

Ξαφνικά ζορίζεται πολύ μέχρι που αποτυγχάνει να φορτώσει η εφαρμογή ή δεν φορτώνει τελείως, πχ όταν πηγαίνω στην κάρτα μου δεν μου εμφανίζει τα στοιχεία της...ή πάω στην ασφάλεια της κάρτας, αλλάζω μια ρύθμιση αλλά δεν μεταδίδεται κι έτσι μόλις ξαναπατήσω στην Ασφάλεια, είναι το ίδιο με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρεί κανένας σας καθυστερήσεις στη φόρτωση του περιβάλλοντος στο κινητό αυτές τις 1-2 μέρες;

 

Ξαφνικά ζορίζεται πολύ μέχρι που αποτυγχάνει να φορτώσει η εφαρμογή ή δεν φορτώνει τελείως, πχ όταν πηγαίνω στην κάρτα μου δεν μου εμφανίζει τα στοιχεία της...ή πάω στην ασφάλεια της κάρτας, αλλάζω μια ρύθμιση αλλά δεν μεταδίδεται κι έτσι μόλις ξαναπατήσω στην Ασφάλεια, είναι το ίδιο με πριν.

Ποια έκδοση έχεις; Έχω την 3.0.55 (beta) και δουλεύει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά θέλω να μάθω αν σε περιπτώσει που πάει κάτι στραβά γίνεται refund στην revolut χωρίς αυτή να είναι συνδεδεμένη στο paypal?

Αν εννοείς να έχεις πληρώσει με revolut και ο έμπορος να ακυρώσει την συναλλαγή , ναι έρχονται κανονικά τα χρήματα πίσω στην revolut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό εννοώ, έκανα κατά λάθος μια παραγγελία στο aliexpress και την ακύρωσα στην κάρτα δεν μου έχουν γυρίσει ακόμα τα χρήματα  αν και στο aliexpess γράφουν ότι μου έχουν κάνει refund η πληρωμή είναι pending στην κάρτα δλδ δεν έχει ολοκληρωθεί έχουν περάσει περίπου δέκα μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό εννοώ, έκανα κατά λάθος μια παραγγελία στο aliexpress και την ακύρωσα στην κάρτα δεν μου έχουν γυρίσει ακόμα τα χρήματα  αν και στο aliexpess γράφουν ότι μου έχουν κάνει refund η πληρωμή είναι pending στην κάρτα δλδ δεν έχει ολοκληρωθεί έχουν περάσει περίπου δέκα μέρες 

Οταν γράψει στο aliexpress complete το refund τότε μετά από 1-2 μέρες θα πιστωθούν και στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει και ειναι αδυνατο να ελεγξω τοσες σελιδες.

Μπορει να μην εχει χρεωσεις μετατροπης νομισματος αλλα οι ισοτιμιες τους δεν ειναι και οι καλυτερες.

Πχ απο ενα ανταλλακτηριο συναλλαγματος στην Ταιλανδγ αλλαζεις 1€ με 38,6 Ταιλανδεζικα Μπατ.

Η Revolut εχει ισοτιμια 38,38.

Στην ουσια παιρνει την προμηθεια αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...