Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα παθαινω αμα δεν διαβαζω συνεχεια ενα θεμα. :cry:

Δεν το γνωριζα αυτο με οριο φορτισης και τα 1000€.

 

Τα 1000€ τα εχω ξεπερασει προ πολλου, τωρα καταλαβα γιατι μου ζητησε τον Μαιο verification. :fear:

Με φακελωσαν κανονικα.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

Από τη στιγμή που έπιασες το 1000άρικο ήδη από το Μάιο, δεν είχες άλλη επιλογή. Δεν αφορούσε εσένα αυτό που έγραψα αλλά όσους δεν έχει χρειαστεί ως τώρα να κάνουμε verification γιατί δεν κάναμε μεγάλη χρήση της κάρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει ανάληψη από ATM με την Revolut; Είχε κάποια χρέωση; Απ' όσο ξέρω η Revolut δε σε χρεώνει για τα πρώτα 650 ευρώ κάθε μήνα, αλλά τι γίνεται με τις τράπεζες; δεν κρατάνε κάποια προμήθεια;

 

 

EDIT: Ξαναείδα τον οδηγό στην αρχή του thread και μου λύθηκε η απορία. Φαντάζομαι ότι ισχύει στην Πειραιώς στην περίπτωση του JTB_ θα ισχύει και στις υπόλοιπες τράπεζες. Για ανάληψη σε ξένο νόμισμα (π.χ σε φιορίνια στην Ουγγαρία) θα πρέπει να μετατρέψω πρώτα τα ευρώ μου σε φιορίνια μέσω της Revolut σωστά;

Επεξ/σία από Wenger20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει ανάληψη από ATM με την Revolut; Είχε κάποια χρέωση; Απ' όσο ξέρω η Revolut δε σε χρεώνει για τα πρώτα 650 ευρώ κάθε μήνα, αλλά τι γίνεται με τις τράπεζες; δεν κρατάνε κάποια προμήθεια;

 

Για να το καταλάβεις, γιατί δεν μπορεί να χρεώσει προμήθεια η όποια Ελληνική τράπεζα, ουσιαστικά δεν κάνεις ανάληψη με τη Revolut (και άλλες παρόμοιες υπηρεσίες/κάρτες). Αγοράζεις απλά χρήμα με χρέωσή της. Για αυτό και στις αιτιολογίες όταν κάνεις "ανάληψη" γράφουν "payment". Δεν έχει σχέση με το σύστημα "ΔΙΑΣ" που τα έχουν "συμφωνήσει" εδώ οι δικοί μας και μας κοπανάνε όπως βρουν. Τα οποιαδήποτε έξοδα σε αυτή τη διαδικασία της αγοράς χρήματος τα έχει η Revolut και έχει αποφασίσει να τα χρεώνει μόνο αν υπερβούμε το όριο των 500 στερλινών/μήνα (και όχι 650€ γιατί η στερλίνα έχει πέσει πλέον και  π.χ. με τη σημερινή ισοτιμία κάπου στα 550€ είναι αυτό έχετε υπόψη σας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να φορτώσω την revolut πριν λίγο 100€ από την κάρτα visa της alpha και δεν βλέπω να ολοκληρώνετε η συναλλαγή.

Έχει ξεπεραστεί μήπως το όριο της τράπεζας για λεφτά προς τα έξω ή παίζει κάτι άλλο που δεν ξέρω ;

Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και δεν έχω φορτώσει πολλά μέχρι τώρα μόνο 250€ σε δόσεις και αυτά.

Ξαναπροσπάθησα και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα ... 

Please carry an alternative tonight. Our card processor has scheduled downtime for 3hrs @3am (BST) on 15/10/16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και χαρά σε όλους. Έχω ένα θέμα. Είχα φτιάξει μια κάρτα και έκανα τις αγορές μου με ένα παλιό κινητό που είχα και τώρα χάλασε και το απόσυρα . Στο καινούργιο κινητό κατέβασα το app έβαλα το τηλέφωνο μου , μου βγάζει να βάλω το pin αλλά δεν με βάζει στην εφαρμογή. Προσπάθησα και απο το site αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάνω τι έγινε. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να φορτώσω την revolut πριν λίγο 100€ από την κάρτα visa της alpha και δεν βλέπω να ολοκληρώνετε η συναλλαγή.

Έχει ξεπεραστεί μήπως το όριο της τράπεζας για λεφτά προς τα έξω ή παίζει κάτι άλλο που δεν ξέρω ;

Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και δεν έχω φορτώσει πολλά μέχρι τώρα μόνο 250€ σε δόσεις και αυτά.

Ξαναπροσπάθησα και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα ... 

Please carry an alternative tonight. Our card processor has scheduled downtime for 3hrs @3am (BST) on 15/10/16

 

 

Η φόρτιση της Revolut με Ελληνική κάρτα δεν λειτουργεί λόγω capital controls. Λειτούργησε για λίγες μόνο μέρες κάπου στον Αύγουστο και στη συνέχεια την κλείδωσαν ξανά. Μόνο με έμβασμα.

 

Γεια και χαρά σε όλους. Έχω ένα θέμα. Είχα φτιάξει μια κάρτα και έκανα τις αγορές μου με ένα παλιό κινητό που είχα και τώρα χάλασε και το απόσυρα . Στο καινούργιο κινητό κατέβασα το app έβαλα το τηλέφωνο μου , μου βγάζει να βάλω το pin αλλά δεν με βάζει στην εφαρμογή. Προσπάθησα και απο το site αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάνω τι έγινε. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει;

 

Πριν βάλεις το PIN θα πρέπει να εισάγεις τον κωδικό που θα σου έρθει με SMS. Σου ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wenger δε χρειαζεται να μετατρεψεις κατι εσυ το κανει αυτοματα η καρτα εσυ στην ουγγαρια φιορινια θα ζητησεις απο το atm και η revolut θα κανει αυτοματα την μετατροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φόρτιση της Revolut με Ελληνική κάρτα δεν λειτουργεί λόγω capital controls. Λειτούργησε για λίγες μόνο μέρες κάπου στον Αύγουστο και στη συνέχεια την κλείδωσαν ξανά. Μόνο με έμβασμα.

 

 

Πριν βάλεις το PIN θα πρέπει να εισάγεις τον κωδικό που θα σου έρθει με SMS. Σου ήρθε

Όχι δεν ήρθε κανένας κωδικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν ήρθε κανένας κωδικός

Πρέπει να έρθει. Αλλιώς είναι αδύνατο να δουλέψει στο νέο τηλέφωνο. Κάπου έχει ένα κουμπάκι για να σου ξαναστείλει το sms. To sms θα λέει: "Your Revolut code: abc-xyz (6ψηφιο νούμερο) (it will expire in 20 minutes)".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φόρτιση της Revolut με Ελληνική κάρτα δεν λειτουργεί λόγω capital controls. Λειτούργησε για λίγες μόνο μέρες κάπου στον Αύγουστο και στη συνέχεια την κλείδωσαν ξανά. Μόνο με έμβασμα.

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι γιατί φόρτισα κανονικά την revolut από την Ελληνική κάρτα στις 12 στις 14 και στις 20 Σεπτέμβρη.

Αν το ήξερα θα είχα βάλει περισσότερα χρήματα.

Δεν παλεύονται με τα κλειδώματα και τα ξεκλειδώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι γιατί φόρτισα κανονικά την revolut από την Ελληνική κάρτα στις 12 στις 14 και στις 20 Σεπτέμβρη.

Αν το ήξερα θα είχα βάλει περισσότερα χρήματα.

Δεν παλεύονται με τα κλειδώματα και τα ξεκλειδώματα.

 

 

Μπορεί να κράτησε μέχρι το Σεπτέμβρη. Δεν θυμάμαι, ενδεικτικά είπα κάποιες μέρες. Η ουσία είναι ότι επιτράπηκε για λίγο και ξανακόπηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έρθει. Αλλιώς είναι αδύνατο να δουλέψει στο νέο τηλέφωνο. Κάπου έχει ένα κουμπάκι για να σου ξαναστείλει το sms. To sms θα λέει: "Your Revolut code: abc-xyz (6ψηφιο νούμερο) (it will expire in 20 minutes)"

Δεν ξέρω τι συμβαίνει ούτε το email μου δέχεται ούτε το τηλέφωνο και μου λέει ότι ο κωδικός είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους για το chat είναι μόνο απο την εφαρμογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι συμβαίνει ούτε το email μου δέχεται ούτε το τηλέφωνο και μου λέει ότι ο κωδικός είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους για το chat είναι μόνο απο την εφαρμογή...

Ελπιζω να μην άλλαξες και αριθμο στο τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι συμβαίνει ούτε το email μου δέχεται ούτε το τηλέφωνο και μου λέει ότι ο κωδικός είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους για το chat είναι μόνο απο την εφαρμογή...

 

Μπορείς να τους στείλεις ένα μήνυμα στο facebook για να σε καλέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...