Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω να βαλω κανα μηνα τουλαχιστον χρηματα στην revolut.Αλλαξαν καποια πραγματα απο οτι βλεπω. Που μπορω να βρω τα στοιχεια της καρτας να τα επαληθευσω; Ηταν στο top up.Τωρα εχει για καρτες καποια πραγματα.

Που μπορω να τα βρω τα στοιχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι συμβαίνει ούτε το email μου δέχεται ούτε το τηλέφωνο και μου λέει ότι ο κωδικός είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους για το chat είναι μόνο απο την εφαρμογή...

 

Ξαναρωτώ: SMS με 6ψήφιο κωδικό έλαβες; Αν δεν έλαβες όπως είπες σε προηγούμενο μήνυμα, τι κωδικός είναι αυτός που προσπαθείς να εισάγεις και δεν τον δέχεται;

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να προσπαθείς να κάνεις sign up ε; Sign in κάνουμε όταν έχουμε εγγραφεί μια φορά και απλά συνδεόμαστε από άλλη συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να βαλω κανα μηνα τουλαχιστον χρηματα στην revolut.Αλλαξαν καποια πραγματα απο οτι βλεπω. Που μπορω να βρω τα στοιχεια της καρτας να τα επαληθευσω; Ηταν στο top up.Τωρα εχει για καρτες καποια πραγματα.

Που μπορω να τα βρω τα στοιχεια;

Ελληνικη καρτα λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ψαχνω τα στοιχεια για να στειλω τα χρηματα στην τραπεζα μεσω ibank οπως κανω παντα

Πηγαίνεις top up πατας επάνω στο top-up by card και μετα στο μενού κάτω πατάς top-up by bank transfer.Εκει θα τα βρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρετε καμιά εικονική χρεωστική που να την δέχεται ή revolut για topup? Έχω δοκιμάσει με καποιες, είτε δεν τις δέχτηκε είτε μου ακύρωνε συναλλαγες και μου έλεγε βγαλε φωτο την κάρτα για να γίνει verified και να μπορείς να αγοράζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρετε καμιά εικονική χρεωστική που να την δέχεται ή revolut για topup? Έχω δοκιμάσει με καποιες, είτε δεν τις δέχτηκε είτε μου ακύρωνε συναλλαγες και μου έλεγε βγαλε φωτο την κάρτα για να γίνει verified και να μπορείς να αγοράζεις!

 

"Εικονική" κάρτα σημαίνει -μάλλον πάντα- και προπληρωμένη. Φόρτιση από προπληρωμένες δεν επιτρέπει η Revolut, άρα καμία. Και φυσικά Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε ούτως ή άλλως ακόμα και προπληρωμένες να μην είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εικονική" κάρτα σημαίνει -μάλλον πάντα- και προπληρωμένη. Φόρτιση από προπληρωμένες δεν επιτρέπει η Revolut, άρα καμία. Και φυσικά Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε ούτως ή άλλως ακόμα και προπληρωμένες να μην είναι.

Το θεμα ειναι οτι ενω επισημα δεν δεχονται εικονικες και προπληρωμενες, καποιες φορες γινονται δεκτες. Εμενα μου δεχτηκε τη leupay wallet και βολευε πολυ, αλλα αρχισε μετα απο λιγο να μου ζηταει verification τραβωντας την φωτο (που προφανως ειναι λιγο δυσκολο μιας και ειναι εικονικη) και στο live chat τους, ειπαν οτι δεν υπαρχει τροπος να την κανω verify, οποτε ψαχνω για αλλη λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ενω επισημα δεν δεχονται εικονικες και προπληρωμενες, καποιες φορες γινονται δεκτες. Εμενα μου δεχτηκε τη leupay wallet και βολευε πολυ, αλλα αρχισε μετα απο λιγο να μου ζηταει verification τραβωντας την φωτο (που προφανως ειναι λιγο δυσκολο μιας και ειναι εικονικη) και στο live chat τους, ειπαν οτι δεν υπαρχει τροπος να την κανω verify, οποτε ψαχνω για αλλη λυση...

 

Άρα θέλεις και εικονική και εξωτερικού. Και συνεπώς αυτή να φορτίζει και με κάποιον τρόπο ευκολότερο του εμβάσματος (αλλιώς φορτίζεις κατευθείαν με έμβασμα τη Revolut). Μάλλον δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό προσπαθώ να κάνω. Εχω χρήματα σε Leupay, PayPal και Bitcoin και θέλω να τα φορτωσω στη revolut ώστε να μπορώ να πληρώνω όπου θέλω με αυτη και αν χρειαστω μετρητά να μπορώ να τραβηξω από τη revolut στο πρωτο ATM χωρις να σκαω τα 3-4€ ανά συναλλαγή που έχει ή leupay ξέρω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό προσπαθώ να κάνω. Εχω χρήματα σε Leupay, PayPal και Bitcoin και θέλω να τα φορτωσω στη revolut ώστε να μπορώ να πληρώνω όπου θέλω με αυτη και αν χρειαστω μετρητά να μπορώ να τραβηξω από τη revolut στο πρωτο ATM χωρις να σκαω τα 3-4€ ανά συναλλαγή που έχει ή leupay ξέρω γω

Aφου μπορείς να φορτίσεις την revolut με την leupay !   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά να κάνω μία ερώτηση αν έχει παρατήρηση κανείς, όταν έκανα αγορές ή οποιαδήποτε κίνηση

με την κάρτα ερχόταν ακαριαία ηχητική ειδοποίηση και ειδοποίηση στή στάτους μπάρα αν το λέω καλά,

στίς τελευταίες 4-5 αγορες που έχω κάνει δεν έχω καμιά από τις δύο ειδοποίησης . Ξέρετε που οφείλετε

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχουν κοψει. Πριν λιγο καιρο ειχα παψει να λαμβανω ειδοποιησεις αλλα δεν εδωσα σημασια μεχρι που γκρινιαξε η γυναικα μου επειδη... δεν επαιρνε ειδοποιησεις. Εκανα log out/sign in, εκανε το ιδιο στο δικο της κινητο και πλεον εχουμε κανονικα ειδοποιησεις. Ισως εχει να κανει με το always on της εφαρμογης σε συνδυασμο με τις αναβαθμισεις. Καπου φαινεται οτι μπουκωσε, αυτο σκεφτηκα εγω. Δοκιμαστε και πειτε μας αν δουλεψε σε εσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...