Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον αναγκαστικά, αφού οι ελληνικές (μπατιρο)τράπεζες χρεώνουν fee εισερχόμενου εμβάσματος.

Δε ξέρω, ωστόσο, αν υπάρχουν κάποια accounts που δε χρεώνουν τέτοια προμήθεια. (π.χ ΕΤΕ εισερχόμενο έμβασμα έως 15€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αναγκαστικά, αφού οι ελληνικές (μπατιρο)τράπεζες χρεώνουν fee εισερχόμενου εμβάσματος.

Δε ξέρω, ωστόσο, αν υπάρχουν κάποια accounts που δε χρεώνουν τέτοια προμήθεια. (π.χ ΕΤΕ εισερχόμενο έμβασμα έως 15€)

δυστυχως το ποσο καθε φορα ειναι γυρω στα 100€

τοτε για ποιο λογο συνδεουμε την revolut με paypal?

συγνωμη αλλα δε εχω διαβασει προηγουμενα post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως το ποσο καθε φορα ειναι γυρω στα 100€

τοτε για ποιο λογο συνδεουμε την revolut με paypal?

συγνωμη αλλα δε εχω διαβασει προηγουμενα post

Την revolut την συνδέσεις στο PayPal για να κάνεις αγορές. Ή σύνδεση κάρτας PayPal δεν είναι αμφίδρομη, το PayPal μπορεί να τραβά λεφτά από την κάρτα όχι όμως να στέλνει PayPal balance πίσω στην κάρτα.Το PayPal balance βγαίνει μόνο με έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την revolut την συνδέσεις στο PayPal για να κάνεις αγορές. Ή σύνδεση κάρτας PayPal δεν είναι αμφίδρομη, το PayPal μπορεί να τραβά λεφτά από την κάρτα όχι όμως να στέλνει PayPal balance πίσω στην κάρτα.Το PayPal balance βγαίνει μόνο με έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό σου.

εγινε φιλε μου

σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, ειδα στην ιστοσελιδα της revolut οτι εχει οριο καθε χρονο τις 750 λιρες. Αν κανεις την ταυτοποιηση ποσο παει μετα το οριο?

Ειδα κατι τρελα στο site οτι ζηταει ταυτοποιηση απο τραπεζα για να βλεπουν οτι ερχονται τα λεφτα απο μισθο μαζι με επιβεβαιωση απο την τραπεζα, το ιδιο και απο λογαριασμο με savings... Μπορει καποιος να με διαφωτισει σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, ειδα στην ιστοσελιδα της revolut οτι εχει οριο καθε χρονο τις 750 λιρες. Αν κανεις την ταυτοποιηση ποσο παει μετα το οριο?

Ειδα κατι τρελα στο site οτι ζηταει ταυτοποιηση απο τραπεζα για να βλεπουν οτι ερχονται τα λεφτα απο μισθο μαζι με επιβεβαιωση απο την τραπεζα, το ιδιο και απο λογαριασμο με savings... Μπορει καποιος να με διαφωτισει σε αυτο?

Αμα κανεις ταυτοποίηση μονο με ταυτότητα παει μέχρι 30.000 τον χρονο.Αμα θελεις περισσότερα τοτε στέλνεις βεβαίωση απο την τραπεζα για τα χρηματα κ.α. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κανεις ταυτοποίηση μονο με ταυτότητα παει μέχρι 30.000 τον χρονο.Αμα θελεις περισσότερα τοτε στέλνεις βεβαίωση απο την τραπεζα για τα χρηματα κ.α. 

 

Καλα ενταξει 30k ειναι αρκετα :P κομπλε τοτε, παιζει να παραγγειλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να δηλώσεις απώλεια (στη Leupay) και να σου στείλουν νέα κάρτα μήπως και δουλέψει με τη νεά. Νομίζω με εσένα ήταν που το συζητούσαμε και σου είχα πει ότι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στις φορτίσεις της Revolut με τη Leupay (ενώ αντίθετα με εσένα δεν κατάφερα να φορτίσω με την εικονική Wallet-αναμενόμενα όμως εδώ).

Ναι μαζι το λεγαμε, εμενα μου δεχτηκε την εικονικη, αλλα εχει οριο, και στο revolut δεν μπορω να την κανω verify γιατι δεν ειναι πλαστικη καρτα να την βγαλω φωτογραφια που θελουν. Σημερα-αυριο περιμενω να μου στειλουν την πλαστικη καρτα που ειναι συνδεδεμενη στο leupay wallet μπας και δουλεψει αυτη. Αλλιως θα κανω αυτο που λες να δηλωσω απωλεια για να στειλουν καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαζι το λεγαμε, εμενα μου δεχτηκε την εικονικη, αλλα εχει οριο, και στο revolut δεν μπορω να την κανω verify γιατι δεν ειναι πλαστικη καρτα να την βγαλω φωτογραφια που θελουν. Σημερα-αυριο περιμενω να μου στειλουν την πλαστικη καρτα που ειναι συνδεδεμενη στο leupay wallet μπας και δουλεψει αυτη. Αλλιως θα κανω αυτο που λες να δηλωσω απωλεια για να στειλουν καινουρια.

 

Verify πάντως δεν καταφέρνω να την κάνω τη Leupay με τίποτα... Και άλλαξα πρόσφατα κινητό με άλλο με καλύτερη κάμερα, αλλά είναι αδύνατον. Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει παραπάνω. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι επειδή έχω μεγάλο επώνυμο, τα 2-3 τελευταία γράμματα πέφτουν πάνω στο σήμα Mastercard της κάρτας και δεν φαίνονται καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου εμφάνισε στο Revolut άσχετη συναλλαγή - που είχε ολοκληρωθεί τον Απρίλιο του 2016 - ως νέα αποτυχημένη απόπειρα αγοράς μέσω SportsDirect > Paypal > Revolut.

 

Συνδέθηκα στον λογαριασμό μου SportsDirect και Paypal δεν είδα πουθενά νέα προσπάθεια πραγματοποίησης αγοράς/συναλλαγής...που σημαίνει ότι δεν χρησιμοποίησε τα στοιχεία μου κάποιος άλλος σε αυτές τις πλατφόρμες...

 

...απλώς η Revolut αποφάσισε να με ξαναχρεώσει για παλιά συναλλαγή κι ευτυχώς δεν έφτανε το υπόλοιπο μέσα κι απορρίφθηκε...

 

Τι περίεργα πάλι αυτά;

 

Έστειλα μήνυμα στην Υποστήριξη, δεν έχουν απαντήσει ακόμη...

 

H απάντηση της τεχνικής υποστήριξης ήταν ένα απλό "Thank you for letting us know"...

 

...παρηγορήθηκα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση της τεχνικής υποστήριξης ήταν ένα απλό "Thank you for letting us know"...

 

...παρηγορήθηκα τώρα...

Να ευχαριστάς που δεν είχες υπόλοιπο μέσα  :-D

 Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι επειδή έχω μεγάλο επώνυμο, τα 2-3 τελευταία γράμματα πέφτουν πάνω στο σήμα Mastercard της κάρτας και δεν φαίνονται καθαρά.

Panagiotakopoulos ... may I presume ?  :-D 

Αστειεύομαι φίλτατε, γιατί δεν την κάνεις verify χειροκίνητα, σε ελάχιστες περιπτώσεις έχει δουλέψει η φωτογραφική αναγνώριση κάρτας  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Verify πάντως δεν καταφέρνω να την κάνω τη Leupay με τίποτα... Και άλλαξα πρόσφατα κινητό με άλλο με καλύτερη κάμερα, αλλά είναι αδύνατον. Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει παραπάνω. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι επειδή έχω μεγάλο επώνυμο, τα 2-3 τελευταία γράμματα πέφτουν πάνω στο σήμα Mastercard της κάρτας και δεν φαίνονται καθαρά.

Νομιζω ο λόγος που δε δουλεύει είναι επειδή δεν είναι ανάγλυφη. Μια ανάγλυφη κάρτα debit την αναγνωρισε σε μένα αμέσως η εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ο λόγος που δε δουλεύει είναι επειδή δεν είναι ανάγλυφη. Μια ανάγλυφη κάρτα debit την αναγνωρισε σε μένα αμέσως η εφαρμογή

Συμφωνω απολυτα τις αναγλυφες τις αναγνωριζει το συστημα σχετικα ευκολα εγω εχω περασει 2 χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...