Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βοήθεια παιδιά .Με μεταφορά από e-banking eurobank μου βγάζει προμήθεια τράπεζας 11 ευρώ . Πριν μία εβδομάδα μετέφερα 70 ευρώ και είχα προμήθεια 1 ευρώ . Κάνω κάτι λάθος ή άλλαξε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω κάνει verify (και δεν βλέπω να το κάνω άμεσα) θα μου έρθει χρεωστική κάρτα χωρίς όνομα; Πωτς γένεν αυτό;

 

Η διαδικασία verify γίνεται για να αυξήσουμε το συνολικό όριο συναλλαγών με την Revolut πάνω από το default των 1500€ ανά έτος. Δεν έχει να κάνει με το τί στοιχεία θα αναγράφονται επάνω στην κάρτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία verify γίνεται για να αυξήσουμε το συνολικό όριο συναλλαγών με την Revolut πάνω από το default των 1500€ ανά έτος. Δεν έχει να κάνει με το τί στοιχεία θα αναγράφονται επάνω στην κάρτα.

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω κάνει verify (και δεν βλέπω να το κάνω άμεσα) θα μου έρθει χρεωστική κάρτα χωρίς όνομα; Πωτς γένεν αυτό;

Εμένα χωρίς verify μου ήρθε με όνομα κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθεια παιδιά .Με μεταφορά από e-banking eurobank μου βγάζει προμήθεια τράπεζας 11 ευρώ . Πριν μία εβδομάδα μετέφερα 70 ευρώ και είχα προμήθεια 1 ευρώ . Κάνω κάτι λάθος ή άλλαξε κάτι?

 

Επέλεξες τρόπο χρέωσης εξόδων SHA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Βοήθεια παιδιά .Με μεταφορά από e-banking eurobank μου βγάζει προμήθεια τράπεζας 11 ευρώ . Πριν μία εβδομάδα μετέφερα 70 ευρώ και είχα προμήθεια 1 ευρώ . Κάνω κάτι λάθος ή άλλαξε κάτι?

 
Δες προσεκτικά τα ebanking screenshots που ανέβασε η mary. Μήπως έχεις βάλει τικ στην επιλογή «Επείγον/Άμεσο»;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εάν είναι να περιμένεις τόσες μέρες για να εμφανιστούν τα χρήματα  φέξε μου και γλίστρησα εγώ προτιμώ τα request του paypal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εάν είναι να περιμένεις τόσες μέρες για να εμφανιστούν τα χρήματα  φέξε μου και γλίστρησα εγώ προτιμώ τα request του paypal

 

Δεν λειτουργεί σε όλους το request money. Εμένα πλέον δεν λειτουργεί. Επίσης το 3,4% + 0,35€ που χρεώνει το paypal σαν προμήθεια, είναι ασύμφορο για μεγάλα ποσά σε σχέση με το 1€ της Revolut. Και στο κάτω κάτω 2-3 εργάσιμες είναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εάν είναι να περιμένεις τόσες μέρες για να εμφανιστούν τα χρήματα  φέξε μου και γλίστρησα εγώ προτιμώ τα request του paypal

Και στην Ελλάδα αν στείλεις από την Α βανκ στην Β βανκ χρήματα πάλι τόσες μέρες θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην Ελλάδα αν στείλεις από την Α βανκ στην Β βανκ χρήματα πάλι τόσες μέρες θέλει.

Κανείς λάθος  σήμερα έστειλα από την Πειραιώς στην Eurobank και είναι διαθέσιμα !!! Αλλά το θέμα είναι εάν θα εμφανιστούν τα χρήματα και εάν είναι αξιόπιστος τρόπος φόρτισης αυτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έστειλες με τη νέα υπηρεσία έμβασμα ονλάιν προφανώς που γίνονται άμεσα διαθέσιμα. Δεν το έχουν όλες οι τράπεζες αυτό.

Τέλος πάντων όποιος προτιμάει paypal με 3,5% προμήθεια top-up και 2% προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος έναντι 0% και 0% της revolut, κανένα πρόβλημα! B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έστειλες με τη νέα υπηρεσία έμβασμα ονλάιν προφανώς που γίνονται άμεσα διαθέσιμα. Δεν το έχουν όλες οι τράπεζες αυτό.

Τέλος πάντων όποιος προτιμάει paypal με 3,5% προμήθεια top-up και 2% προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος έναντι 0% και 0% της revolut, κανένα πρόβλημα! B)

εμένα με νοιάζει να εμφανιστεί η συναλλαγή όλα τα άλλα είναι περιττά  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ.

 

Μαλλον έτσι ειναι.. Το support τους μου  ειπε οτι εγινε λάθος από το συστημα στο λογαριασμο μου και γιαυτο τυπώθηκε η καρτα χωρις ονοματεπώνυμο.  Με τις οδηγιες τους την ακυρωσα και ζητησα νεα, Απλά θα περιμενω αλλη μια εβδομάδα χωρις λογο..

 

Ελπιζω αυτή τη φορά να έρθει η κάρτα με τα σωστά στοιχεία.

Κανείς λάθος  σήμερα έστειλα από την Πειραιώς στην Eurobank και είναι διαθέσιμα !!! Αλλά το θέμα είναι εάν θα εμφανιστούν τα χρήματα και εάν είναι αξιόπιστος τρόπος φόρτισης αυτός 

 

Σε γενικές γραμμές 

 

Τα εμβάσματα μεσω internet απο μια Ελληνική τράπεζα Α σε μια Ελληνική τράπεζα Β θελουν 1 ή 2 εργάσιμες μέρες. (Συνήθως 1)

Τα εμβάσματα μεσω internet απο μια Ελληνική τράπεζα Α σε μια τράπεζα της Ευρωπαικής ένωσης Β θελουν 2 ή 3 εργάσιμες μέρες (Συνήθως 2)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...