Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω σε μια τράπεζα με 5 χιλιάδες μετρητά, μπορώ να τα καταθέσω στον λογαριασμό της revolut?

Δεν εχω πρόβλημα με τα έξοδα.

Όχι. Μέχρι 500€ / μήνα μπορείς να βγάζεις έξω με έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάω σε μια τράπεζα με 5 χιλιάδες μετρητά, μπορώ να τα καταθέσω στον λογαριασμό της revolut?

Δεν εχω πρόβλημα με τα έξοδα.

 

Βγάλε μια skrill που εχει ελληνικο λογαριασμό στην αλφα και κανε ότι θες μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καποια λεφτα στην revolut και θελω να τα κανω αναληψη απο atm τι χρεωση θα εχω?

 

καμια απολυτως... εκτος και ανεπιτρεψεις την εδω τράπεζα να κανει την μετατροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια απολυτως... εκτος και ανεπιτρεψεις την εδω τράπεζα να κανει την μετατροπη.

τι εννοεις να κανει η τραπεζα τη μετατροπη? παω στο atm βαζω καρτα και παταω αναληψη θα με ρωτησει η τραπεζα να κανει μετατροπη? και δε θα εχει χρεωση τουλαχιστον ΔΙΑΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εμβασμα εγινε Τρίτη 01/12/2015 μεσω ebanking alpha bank τα χρηματα εφυγαν 02-12-2015.

Ακομη δεν πιστωθηκαν χρηματα.

Σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ζητησαν το αποδεικτικο και το εστειλα.

 

Πριν λιγο μου απαντησαν οτι τα εμβασματα απο ελληνικες τραπεζες θελουν 5 εργασιμες μερες.

Εχει στειλει κανεις αλλος απο alpha bank?

Ποσος χρονος χρειαστηκε για να του φανουν τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαίωση, επειδή στο paypal έχω ήδη verified κάρτα και λογαριασμό της τραπέζης μου, δεν χρειάζεται διάβασα προηγούμενα ποστ να κάνω και αυτήν (revolut) verified, σωστά;

 

Επειδή για να πληρώσεις στις αγορές και να μην έχεις πρόβλημα θα πρέπει την revolut να την κάνεις primary, δεν χρειάζεται να είσαι verified?

Εγώ νομίζω πως ναι, αλλά πριν μερικές σελίδες διάβασα πως δεν είναι απαραίτητο.

 

edit: Aπ ότι διάβασα ξανά, θα πρέπει να την κάνεις verified!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για να πληρώσεις στις αγορές και να μην έχεις πρόβλημα θα πρέπει την revolut να την κάνεις primary, δεν χρειάζεται να είσαι verified?

Εγώ νομίζω πως ναι, αλλά πριν μερικές σελίδες διάβασα πως δεν είναι απαραίτητο.

 

edit: Aπ ότι διάβασα ξανά, θα πρέπει να την κάνεις verified!

 

Αγορές κάνεις μέσω Paypal και χωρις να την κάνεις link and confirm. Αλλά για περισσότερη σιγουριά, καλό είναι να την κάνεις link and confirm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εμβασμα εγινε Τρίτη 01/12/2015 μεσω ebanking alpha bank τα χρηματα εφυγαν 02-12-2015.

Ακομη δεν πιστωθηκαν χρηματα.

Σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ζητησαν το αποδεικτικο και το εστειλα.

 

Πριν λιγο μου απαντησαν οτι τα εμβασματα απο ελληνικες τραπεζες θελουν 5 εργασιμες μερες.

Εχει στειλει κανεις αλλος απο alpha bank?

Ποσος χρονος χρειαστηκε για να του φανουν τα χρηματα?

 

δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος, σε άλλους κάνει 2 εργάσιμες σε άλλους 5.

Μην αγχώνεσαι από τώρα, παίζει να εμφανιστούν και Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για τη δημιουργία του χρησιμότατου και καλογραμμένου οδηγού! Σας ευχαριστώ πολύ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για να πληρώσεις στις αγορές και να μην έχεις πρόβλημα θα πρέπει την revolut να την κάνεις primary, δεν χρειάζεται να είσαι verified?

Εγώ νομίζω πως ναι, αλλά πριν μερικές σελίδες διάβασα πως δεν είναι απαραίτητο.

 

edit: Aπ ότι διάβασα ξανά, θα πρέπει να την κάνεις verified!

Αγορές κάνεις κανονικά. Αλλά μετά από κάποιο ποσό η δεν ξέρω τι σου ζητάει να κάνεις link & confirm. Με έβγαλε από μόνο του σε εκείνο το σημείο δηλαδή. Έκανα χθες συνολικά 70 ευρώ αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 12 ημέρες (10 εργάσιμες) τα χρήματα φάνηκαν πριν από λίγο στο revolut account μου.

 

Πολύ chat και υπομονή μαζί τους, τέλος καλά!

 

Για την ιστορία να αναφέρω ότι έγινε με ebanking Πειραιώς, χωρίς να ξέρω τι πήγε στραβά και δεν έβρισκαν το έμβασμα από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 12 ημέρες (10 εργάσιμες) τα χρήματα φάνηκαν πριν από λίγο στο revolut account μου.

 

Πολύ chat και υπομονή μαζί τους, τέλος καλά!

 

Για την ιστορία να αναφέρω ότι έγινε με ebanking Πειραιώς, χωρίς να ξέρω τι πήγε στραβά και δεν έβρισκαν το έμβασμα από την αρχή.

Ααααα δεν θελω τετοια . :mad: 

Και εγω  στις 1   εστειλα το εμβασμα και στις 2 το στειλανε , αλλα ακομα τα λεφτα  γιοκ  στον λογαριασμο το revolut .

Δεν θελω να εχω  ιστοριες με αποδεικτικα και βλακειες .

με επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπανε οτι κανει περιπου  5 εργασιμες  να φανουν τα χρηματα και περιπου   15 εργασιμες να παραλαβω καρτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...