Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι φωτο δεν εμφανιζονται πλεον στο πρωτο ποστ. Γιατι? :/

 

Και κατι αλλο.. προσπαθω να κανω ενα φορτισμα απ το τραπεζικο μ λογαριασμο, αλλα οταν βαζω το IBAN της revolut το swift/bic συμπληρωνεται μονο του, και ειναι διαφορετικο απο αυτο που παρεχει η εφαρμογη, αν το αλλαξω κ το βαλω οπως το λεει, η τραπεζα μου μ εμφανιζει ενα μνμ οτι μαλλον ειναι ανενεργο, ισως δν πραγματοποιηθει η συναλλαγη ή υπαρξει καποιο προβλημα.

Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτο δεν εμφανιζονται πλεον στο πρωτο ποστ. Γιατι? :/

 

Και κατι αλλο.. προσπαθω να κανω ενα φορτισμα απ το τραπεζικο μ λογαριασμο, αλλα οταν βαζω το IBAN της revolut το swift/bic συμπληρωνεται μονο του, και ειναι διαφορετικο απο αυτο που παρεχει η εφαρμογη, αν το αλλαξω κ το βαλω οπως το λεει, η τραπεζα μου μ εμφανιζει ενα μνμ οτι μαλλον ειναι ανενεργο, ισως δν πραγματοποιηθει η συναλλαγη ή υπαρξει καποιο προβλημα.

Τι να κανω?

Να μην πειράξεις αυτο που βγάζει η τράπεζα. Εφόσον εβαλες σωστό το Iban το Bic δε χρειάζεται να το βάλεις εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα πιστευετε οτι ειναι καλυτερα να αγοραζουμε με το ιδιο νομισμα που εχει και το καθε καταστημα; Πχ εαν αγοραζουμε απο Αμερικη να πληρωνουμε με δολλαρια; Οποτε και καταθεση στη revolut να κανουμε πχ με δολλαρια. Δε ξερω τι μετατροπες μπορει να κανει το καθε καταστημα ή και μετα η paypal.

 

Πχ για Αμερικη το iherb και για Αγγλια το sportdirect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια προσπαθησα να μπω στον λογαριασμο μου σημερα και με εδειχνε αποσυνδεδεμενο.Η εφαρμογη μουζηταει απο την αρχη αριθμο τηλεφωνου κωδικο τα οποια και βαζω αλλα μετα ζηταει 6 αριθμους τους οποιους σου στελνει η ρεβολουτ αλλα δεν εχουν ερθει ποτε.....................εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα??μηπως υπαρχει λυση η αν κανω κατι λαθος εγω δεν ξερω!!!εχω  χρηματα μεσα και ενα μικρο αγχος το εχω

εδω και ωρα προσπαθω να λαβω τον κωδικο αλλα τιποτα!!!!!

Επεξ/σία από larry10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχεις θα ελεγα.

Ξαναδοκιμασε αργοτερα και κατα προτιμηση σε ωρες που λειτουργει η υποστηριξη τους.

Και μενα μου το κανε σε προσπαθεια μεταφορας απο κινητο σε κινητο με αλλο αριθμο και δεν επαιζε, την επομενη μερα, επαιξε κανονικα το sms που στελνουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην πειράξεις αυτο που βγάζει η τράπεζα. Εφόσον εβαλες σωστό το Iban το Bic δε χρειάζεται να το βάλεις εσυ

 

Ευχαριστω spartak1, μιλησα κ με την υποστηριξη αλλα μαλλον δν με καταλαβαν καλα, μ ειπαν να παω σε κπ φυσικο καταστημα της τραπεζας μου και να κανουν εκεινοι τη μεταφορα με τα στοιχεια π τους παρεχει η εφαρμογη ωστε να βαλουν αυτοι το bic. 

Σκεφτομουν να κανουν μια μικρη καταθεση για να δω, αλλα ισως το κανω μονος μου χωρις να αλλαξω το bic, αν βαλω το Iban και το reference που εχει δν νομιζω να χω θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω spartak1, μιλησα κ με την υποστηριξη αλλα μαλλον δν με καταλαβαν καλα, μ ειπαν να παω σε κπ φυσικο καταστημα της τραπεζας μου και να κανουν εκεινοι τη μεταφορα με τα στοιχεια π τους παρεχει η εφαρμογη ωστε να βαλουν αυτοι το bic. 

Σκεφτομουν να κανουν μια μικρη καταθεση για να δω, αλλα ισως το κανω μονος μου χωρις να αλλαξω το bic, αν βαλω το Iban και το reference που εχει δν νομιζω να χω θεμα

Δεν θα εχεις κανενα θεμα αν το στείλεις στο BIC που σε εμφανίζει η τραπεζα.Τώρα αν φοβάσαι δοκίμασε άλλους τρόπους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Είχα κάνει μια αγορά από aliexpres με revolut και δεν έλαβα ποτέ το προϊόν. Το aliexpress μου επέστρεψε το ποσό σε δολάρια και τώρα φαίνονται στην εφαρμογή τα ευρώ και τα δολάρια χώρια. Εγώ έχω σαν Default νόμισμα το ευρώ.

Έκανα μια αγορά αργότερα πάλι σε δολάρια αλλά δε μου τράβηξε τα δολάρια που είχα μέσα αλλά πάλι τα ευρώ μετέτρεψε και έγινε η πληρωμή. Μπορώ εγώ μέσα από την εφαρμογή να μετατρέψω τα δολάρια σε ευρώ? Γιατί βλέπω να μένουν τα δολάρια μέσα ορφανά.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...