Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δε θες να αγορασεις εστω και βενζινη, στειλ'τα σε ενα φιλο σου που εχει τετοια καρτα να στα δωσει μετρητα

Καλή ιδέα η βενζίνη, ευχαριστώ.

 

Αφού πρόκειται για 200€ μόνο, κράτησέ την.

Ίσως σου χρειαστεί ξανά αργότερα όταν σφίξουν τα cc.

Έχω τη leupay.

Για τα CC ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω τη leupay.

 

Για τα CC ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Ναι, αλλά οκ σε καλύπτει οποιαδήποτε λύση τύπου revolut. Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να βάλω χρήματα στην revolut κάρτα μου μέσω top up από μία χρεωστική πειραιώς αλλά μου βγάζει μήνυμα Oops! Your topup request was declined by your bank. Please contact the CARD PAYMENTS DIVISION of your bank before retrying.

 

Γιατί μου το βγάζει αυτο; Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να βάλω χρήματα στην revolut κάρτα μου μέσω top up από μία χρεωστική πειραιώς αλλά μου βγάζει μήνυμα Oops! Your topup request was declined by your bank. Please contact the CARD PAYMENTS DIVISION of your bank before retrying.

 

Γιατί μου το βγάζει αυτο; Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω;

Υπαρχουν ακομα CC στην χωρα μας και η μεταφορα χρηματων ειναι στην λιστα των CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

20170614_120930.jpg

 

Επιλέγουμε CHECKING ACCOUNT

 

20170614_120949.jpg

 

Επιλέγουμε DEBIT IN EUR

 

Είναι οι 2 βασικές επιλογές που πρέπει να γίνουν για να ολοκληρωθεί η ανάληψη σε ΑΤΜ της ALPHA. Τα υπόλοιπα βήματα είναι αυτονόητα.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20170614_120930.jpg

 

Επιλέγουμε CHECKING ACCOUNT

 

20170614_120949.jpg

 

Επιλέγουμε DEBIT IN EUR

 

Είναι οι 2 βασικές επιλογές που πρέπει να γίνουν για να ολοκληρωθεί η ανάληψη σε ΑΤΜ της ALPHA. Τα υπόλοιπα βήματα είναι αυτινόητα.

Δηλαδη αν επιλεξουμε debit in GBP θα μας δωσει λιρες ?? Απο ΑΤΜ της ΑLPHA στην Ελλαδα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν επιλεξουμε debit in GBP θα μας δωσει λιρες ?? Απο ΑΤΜ της ΑLPHA στην Ελλαδα ;

Οχι θα σε χρεωσει σε λίρες και θα παρεις λιγότερα σε ευρω (με χαλια ισοτιμία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω σοβαρο προβλημα με τα cc τι λυσεις τυπου ρεβολουτ υπαρχουνε σημερα και ποια ειναι η καλυτερη?

Γραψε την ερωτηση εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλες το reference number? Ο Λογαριασμός από τον οποίο έφυγαν τα χρήματα είναι δικός σου; ταυτίζεται το ονομα επιθετο με αυτα που δήλωσες στη revolut?

 

 

Της καρτας? Δεν εχεις παραλαβει καρτα?

 

 

Εχεις κανεις επιβεβαιωση της καρτας μα ταυτοτητα κλπ?

 

 

@LaCobra  Αν δεν κάνεις verify id (με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες ή  διαβατήριο) δεν σε αφήνουν πλέον να φορτίσεις την κάρτα (top up) αυτό σε ρωτάει και ο @NikosKallithea.  

Αν όντως αυτό είναι το πρόβλημα και για αυτό δεν μπήκαν τα χρήματα του εμβάσματος επικοινώνησε μαζί τους στο support και κάνε άμεσα την πιστοποίηση (2 λεπτά υπόθεση είναι) διαφορετικά θα σου γυρίσει το έμβασμα πίσω Ελλάδα και δεν σε συμφέρει.

 

Kαλησπερα παιδια,ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Ξεχαστηκα και τωρα μπηκα να δω τις απαντησεις σας.

 

Τελικα μονος μου πρωτα εκανα το verify με την ταυτοτητα να μαι καλυμμενος και μετα μιλησα με το support,οπου μου ειπε να του στειλω screenshot απο την τραπεζα μου που να δειχνει τον κωδικο συναλλαγης,το IBAN και το ονομα μου.Του το στειλα και επιτοπου μου περασε τα λεφτα στη revolut μου.

 

Γραψτε ακυρο με το Expiry Date της καρτας(ψηφιακη εχω μονο),απλα ηθελε πρωτα να μπουν λεφτα στην καρτα και μετα να κανω ενεργοποιηση της καρτας,οπου και αυτοματα που δημιουργησε Expiry Date κτλ.Ηταν η πρωτη πρωτη φορα χρησης της καρτας.

 

Δεν ξερω ποιο ειναι το Reference number.Εγω μπαινω στο site της Πειραιως,winbanking,επιλεγω το λογαριασμο μου απο τον οποιο θα φυγει το εμβασμα και επιλεγω και το iban της revolut που θελω να πανε τα λεφτα,το ποσο κτλ κτλ.

 

Το θεμα ειναι τωρα οτι εκανα παλι ενα εμβασμα απο την Πειραιως στη Ρεβολουτ απο τη Δευτερα και δεν εχουν φανει στο λογαριασμο μου.Δηλαδη μου φαινεται θα πρεπει καθε φορα να μιλαω στο support,να στελνω screenshot για να μου περνανε τα λεφτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...