Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω στείλει κάποια χρήματα στην REVOLUT σαν παλιό member και μου ζητάει activation για να τα χρησιμοποιήσω ... Προσπάθησα 2 φορές με δίπλωμα οδήγησης αλλά μάταια... Το έχει κάνει κανείς; Επίσης πως επιστρέφουν αυτά τα χρήματα εάν δεν θέλω να κάνω activation?

post-287964-0-80727900-1499438540_thumb.png

Επεξ/σία από merchenary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε στο support σκαναρισμενο το δίπλωμα και θα στο κάνουν αυτοί

 

Έχω στείλει κάποια χρήματα στην REVOLUT σαν παλιό member και μου ζητάει activation για να τα χρησιμοποιήσω ... Προσπάθησα 2 φορές με δίπλωμα οδήγησης αλλά μάταια... Το έχει κάνει κανείς; Επίσης πως επιστρέφουν αυτά τα χρήματα εάν δεν θέλω να κάνω activation?

@merchenary είσαι αλλοδαπός που διαμένει στην Ελλάδα;  Εγω απο το μύνημα που ανέβασες αυτό καταλαβαίνω.  Σου ζητάνε φωτογραφια της άδειας σου παραμονής, ή visa στην Ελλάδα και μια φωτογραφία δικιά σου. 

 

@loyros13 τι δίπλωμα ;...αφου τον θεωρούν αλλοδαπό που διαμένει στην Ελλάδα , διάβασε τι του ζητάνε...

 

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να είναι ημεδαπός και να δήλωσε παλιά στην δημιουργία του λογαριασμού ψεύτικα στοιχεία ... οπότε τώρα  :cry: καλά ξεμπερδέματα (ελπίζω να μην είναι πολλά τα χρήματα μέσα).

 

@merchenary Αν δεν σε εχουν μπλοκάρει προσπάθησε να τα ξοδέψεις σε αγορές online ή στην χειρότερη σήκωσε τα απο ενα ΑΤΜ (20 ευρώ το μικρότερο ποσό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@merchenary είσαι αλλοδαπός που διαμένει στην Ελλάδα; Εγω απο το μύνημα που ανέβασες αυτό καταλαβαίνω. Σου ζητάνε φωτογραφια της άδειας σου παραμονής, ή visa στην Ελλάδα και μια φωτογραφία δικιά σου.

 

@loyros13 τι δίπλωμα ;...αφου τον θεωρούν αλλοδαπό που διαμένει στην Ελλάδα , διάβασε τι του ζητάνε...

 

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να είναι ημεδαπός και να δήλωσε παλιά στην δημιουργία του λογαριασμού ψεύτικα στοιχεία ... οπότε τώρα :cry: καλά ξεμπερδέματα (ελπίζω να μην είναι πολλά τα χρήματα μέσα).

 

@merchenary Αν δεν σε εχουν μπλοκάρει προσπάθησε να τα ξοδέψεις σε αγορές online ή στην χειρότερη σήκωσε τα απο ενα ΑΤΜ (20 ευρώ το μικρότερο ποσό).

Παιδιά πάντα κανονικά στοιχεία έβαζα. Το προβλημα είναι οτι μου ακύρωσαν 2 φορές το δίπλωμα και μετα μου έβγαλε αυτό! Είναι μαλ@κες; Αγορές δεν μπορώ να κάνω εάν δεν γίνει activation. Και πως θα δώσω viza ενώ είμαι Έλληνας είναι οτι να ναι; Δεν ξέρω εάν βγαίνουν απο ΑΤΜ...

στείλε στο support σκαναρισμενο το δίπλωμα και θα στο κάνουν αυτοί

Το support θέλει premium και στο Facebook δεν δουλεύει Σ/Κ το support... :-/

Έχει δοκιμάσει κάνεις το premium? Λέει είναι δωρεάν για ενα μήνα και μετα κάτι για φόρτιση... Πότε σε χρεώνει 7,99€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αγόρασα ένα βιβλίο από το book repository στα 28,21.πληρωμή μέσω PP , κανονικά το ποσό με την μετατροπή να την κάνει η κάρτα μου.μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω χρέωση 29,62.οι λίρες είναι 25,94 και στα δύο.σαν fee γράφει 0 η revolut.ξέρει κανείς τι παίχτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αγόρασα ένα βιβλίο από το book repository στα 28,21.πληρωμή μέσω PP , κανονικά το ποσό με την μετατροπή να την κάνει η κάρτα μου.μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω χρέωση 29,62.οι λίρες είναι 25,94 και στα δύο.σαν fee γράφει 0 η revolut.ξέρει κανείς τι παίχτηκε;

Λίγο μπερδεμένα τα γράφεις, αν θες γίνε πιο σαφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αγόρασα ένα βιβλίο από το book repository στα 28,21.πληρωμή μέσω PP , κανονικά το ποσό με την μετατροπή να την κάνει η κάρτα μου.μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω χρέωση 29,62.οι λίρες είναι 25,94 και στα δύο.σαν fee γράφει 0 η revolut.ξέρει κανείς τι παίχτηκε;

Στο paypal έχεις ορίσει στην συγκεκριμένη κάρτα, να χρεώνει στο νόμισμα τής συναλλαγής ή να την κάνει την μετατροπή το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίρες είναι 25,94£ .σε ευρώ το pp με βγάζει χρέωση 28,21€ όσο ήταν η αγορά, ενώ η revolut χρέωσε 29,62€

Άμα σου βγάζει και τα δύο ποσά δίπλα στην χρέωση στην Revolut και το ποσό σε λίρες είναι γκρι σημαίνει ότι η χρέωση έφτασε στην Revolut σε λίρες από το PayPal και αυτή έκανε την μετατροπή πίσω σε ευρώ.

Άν συμβαίνει αυτό το PayPal σε χρέωσε για την μετατροπή της τιμής από ευρώ σε λίρες (αφού νομίζει ότι η Revolut ως αγγλική κάρτα έχει λίρες μέσα) και αφού δεν είχες στην πραγματικότητα λίρες στην Revolut , η revolut έκανε ξανά μετατροπή σε ευρώ. Η διαφορά προκύπτει από την ισοτιμία που χρησιμοποιείται από το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω επιλέξει όμως την μετατροπή να την κάνει η κάρτα μου, όχι το PP.δεν θα έπρεπε να μην χρεωθώ;

 

Δεν με ενοχλεί το ένα ευρώ παραπάνω, απλά να γνωρίζω τι γίνεται, γιατί δουλεύουμε την revolut για την δωρεάν μετατροπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω επιλέξει όμως την μετατροπή να την κάνει η κάρτα μου, όχι το PP.δεν θα έπρεπε να μην χρεωθώ;

Υπάρχει ένα γνωστό bug στο PayPal που ανά τακτά διαστήματα γυρνάει την ρύθμιση πίσω στην μετατροπή από PayPal. Δες που είναι ρυθμισμένο τώρα και αλλαξέ το. Αν ειδοποιήσεις το support στο PayPal και τους πεις ότι άλλαξε μόνη της η ρύθμιση θα σου καλύψουν την διαφορά αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα γνωστό bug στο PayPal που ανά τακτά διαστήματα γυρνάει την ρύθμιση πίσω στην μετατροπή από PayPal. Δες που είναι ρυθμισμένο τώρα και αλλαξέ το. Αν ειδοποιήσεις το support στο PayPal και τους πεις ότι άλλαξε μόνη της η ρύθμιση θα σου καλύψουν την διαφορά αυτοί.

Επειδή έκανα και άλλες αγορές και δεν την άλλαζε μόνη της την επιλογή, με φάνηκε παράξενο.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...