Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έκανα και άλλες αγορές και δεν την άλλαζε μόνη της την επιλογή, με φάνηκε παράξενο.Ευχαριστώ!

τελικά στην άλλαξε ή όχι το Παυπαλ την επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει δοκιμασει να στειλει κανενας στο νεο EUR IBAN που βγαινει ονομαστικα;Προσπαθω τοση ωρα μεσω winbank και με βγαζει Invalid beneficiary account...

Σε μένα δεν το δίνει ακόμα... Από πότε στο εμφανίζει; Το ανακοίνωσαν κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα δεν το δίνει ακόμα... Από πότε στο εμφανίζει; Το ανακοίνωσαν κάπου;

Κατεβαζεις την τελευταια έκδοση της εφαρμογης, πηγαινεις στο top up->bank trasnfer->EUR και θα σε εμφανισει οτι ηρθαν τα EUR IBAN και θα σε εχει επιλογη αν θελεις να το κανεις activate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαζεις την τελευταια έκδοση της εφαρμογης, πηγαινεις στο top up->bank trasnfer->EUR και θα σε εμφανισει οτι ηρθαν τα EUR IBAN και θα σε εχει επιλογη αν θελεις να το κανεις activate.

Ευχαριστω πολύ, είναι από Λιθουανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ, ότι βλέπω μόνο το IBAN και το BIC δίνει. Τα υπόλοιπα τα δίνει αυτόματα η τράπεζα?

Η εθνική δν έχει θέμα, η Euroban όμως για παράδειγμα βγάζει BIC LOYDSXXXX, κ δν σε αφήνει να το αλλάξεις, δν ξέρω αμα θα πάνε έτσι τα χρήαμτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ, ότι βλέπω μόνο το IBAN και το BIC δίνει. Τα υπόλοιπα τα δίνει αυτόματα η τράπεζα?

Επίσης αιτιολογία τι βάζουμε?

Και το ονομα του λογαριασμου.Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο για να στειλεις τα χρηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ονομα του λογαριασμου.Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο για να στειλεις τα χρηματα.

Ευχαριστώ! Θα στειλω δοκιμαστικά ένα 50άρικο να δω τι γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση ότι πλέον έχω τραπεζικό λογαριασμό και iban σε ευρώ! Ξεκινάει από LT.

Τσέκαρετε το προφίλ σας - > account details

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρα τι βάζουμε τώρα? 

 

το iBAN ξεκινάει απο LT se sxesh me to GB αγγλία που ήταν πριν.

 

επίσης ποια τράπεζα ειναι απο πίσω? παραμένει η Lloyds?

 

 

edit: LT είναι Λιθουανία. Δλδ το cash το εκανε μεταφορά η Revolut απο Αγγλία στη Λιθουανία? Δεν ψήνομαι και τόσο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Θελω να κανω μεταφορα απο εθνικη στην ρεβολουτ
βαζω ΙΒΑΝ .αυτοματα βγαζει το ΒΙC.ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ και ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ή οχι??Αν ναι παραμενουν τα ιδια??
Στον ΚΩΔΙΚΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΝΤΟΛΕΑ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ??
Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Θελω να κανω μεταφορα απο εθνικη στην ρεβολουτ

βαζω ΙΒΑΝ .αυτοματα βγαζει το ΒΙC.ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ και ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ή οχι??Αν ναι παραμενουν τα ιδια??

Στον ΚΩΔΙΚΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΝΤΟΛΕΑ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ??

Ευχαριστω

Δικαιουχος βαζεις το ονομα σου μιας και ειναι στο ονομα σου ο λογαριασμος.Διευθυνση βαζεις αυτην που εχεις στο acc στην revolut.Κωδικο αναφορας δεν χρειαζεται
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει δηλαδή, οτι δεν χρειάζεται πια η διαδικασία top up; Αυτό με μπερδεύει λίγο. Έχω κάνει activation στο account. Έχω τα στοιχεία κανονικά. Μπορώ να κάνω μεταφορά και να πιστωθεί κανονικά ο λογαριασμός σαν να είχα κάνει top up; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...