Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως τα εκανα παρασκευη 14/7 μεταφορα απο εθνικη κι ακομα τιποτα!!!!

Μηπως να γινοταν μια ενημερωση στην αρχικη σελιδα για τον νεο τροπο μεταφοραςγια να μην ρωταμε ολοι τα ιδια ??

Παρασκευές δεν κάνουμε μεταφορές, είναι χαμένος χρόνος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κεντρική Τράπεζα και ασχολείται με τη revolut?

Παράξενο.

Βέβαια μην ξεχνάμε το Brexit...για ποιό λόγο να διώξουν μόνο τους λογαριασμούς σε €?

 

*πάλι καλά που δεν τους πήρε ο Στουρνάρας.

κάτι παραπάνω θα ξέρουν.66εκ € κεφάλαιο μάζεψαν ως μια απλή εφαρμογή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως τα εκανα παρασκευη 14/7 μεταφορα απο εθνικη κι ακομα τιποτα!!!!

Μηπως να γινοταν μια ενημερωση στην αρχικη σελιδα για τον νεο τροπο μεταφοραςγια να μην ρωταμε ολοι τα ιδια ??

Οταν κάνεις Παρασκευη μέχρι μεσημέρι μεταφορά με 1 ευρω προμήθεια τα χρήματα στέλνονται Δευτέρα, τότε θα τα δεις. Εκτός και αν πληρώσεις περισσότερα οπότε θα φανούν την ίδια μέρα (υπο προυποθέσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τη γίνεται με την revolut ? δεν μπορώ να στείλω λεφτά πια μου λέει ότι το iban είναι λάθος

 

 

edit: αυτά μονο στον EU λογαριασμό στο GBP τα έχει όλα όπως πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτα απο πολύ ψάξιμο για το πως μπορουμε να μεταφερουμε χρηματα απο την πειραιως προς το νεο EUR λογαριασμο της Revolut και αφου δοκιμασα τα παρακατω:
1. Ολοκληρο το IBAN μαζι με το BIC(REVOGB21) οπου βγαζει το σφαλμα Invait beneficiary account.Χώρα Τράπεζας Δικαιούχου: Λιθουανία 

2. Ολοκληρο το IBAN προσθετοντας μετα τα δυο πρωτα ψηφία το ''LOYD'' π.χ. LT90LOYD... και το BIC(REVOGB21) οπου προχωραει κανονικα την συναλλαγή αλλα χρεώνει 9 ευρω για ελλιπείς οδηγίες.Χωρα τραπεζας δικαιουχου: Ηνωμένο Βασίλειο

3. Ολοκληρο το IBAN μαζι με το BIC της BANK OF LITHUANIA (LIABLT2X) οπου προχωραει κανονικα την συνναλαγη και με εξοδα εμβασματος 1 ευρω.Χωρα Τραπεζας Δικαιουχου: Λιθουανια

Δεν δοκιμασα να στειλω χρηματα σε κανενα απο αυτους τους τροπους αλλα οπως φαινεται ειναι σφαλμα της πειραιως οπου βλεπει αλλης χωρας IBAN και αλλης χωρας BIC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, κι εγω την εκανα με ελαφρα (πριν την λιθουανια...),

εχω λεφτα και στο paypal κι εχω και leupay-αρα,

ωρα ειναι να σουταρουμε και την αρκετα βαρια εφαρμογη τους

που μας εχει σκισει και στις αναβαθμισεις εσχατως,

αλλα και πεταει και σπαμ του στυλ "καιρο εχετε να ψωνισετε, παμε για ψωνια;"

 

ρε ουστ

 

leupay (και Paypal) και προσβαση απ το site και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μειονέκτημα που η εφαρμογή δεν έχει πρόσβαση και από site, θα συμφωνήσω.

Ομως ούτε πριν (ούτε τώρα) έλεγαν ότι τα χρήματα είναι εγγυημένα ως τραπεζική κατάθεση. Αυτό ήταν ξεκάθαρο. Δεν είστε πελάτης ούτε της lloyds ούτε της Λιθουανικής τράπεζας. Το ίδιο ισχύει και για τη Leypay.

Μόνο η n26 (από τις 3 που συζητάμε) δίνει την εγγύηση των 100.000 ευρω

 

Αρα το να δίνει iban ατομικά είναι κάτι απολύτως θετικό (για προφανείς λόγους) και συνιστά αναγκαία και αναμενόμενη εξέλιξη της εφαρμογής. Προσωπικά δε θα με αποτρέψει από το να τη χρησιμοποιώ το γεγονός αυτό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία πάντως και η Μάλτα που χρησιμοποιεί η leupay και η Λιθουανία που έβαλε η Revolut έχουν προς το παρόν και οι δύο το ίδιο credit rating. Από Standard and Poor's στο Α- stable και από Μοοdys στο Α3 stable.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι για την Λιθουανία προτιμώ Leupay, Monese, N26. 

 

Βye απο εμένα..

 

monenese 5 ευρώ το μήνα?

 

Καλύτερα να βγάλει κάποιος διαβατήριο (80ε) και να πάει στη Ν26 που είναι και κανονική τράπεζα με τους νόμους της γερμανίας και της ΕΕ (εγγύηση καταθέσεων κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...